Co to jest nowoczesna robotyzacja? #4/4

Andrzej Garbacki
W poprzednich odcinkach zaprezentowaliśmy dobre praktyki w zakresie planowania inwestycji w robotyzację oraz skuteczne kierunki działania w procesie robotyzacji. W czwartym odcinku zastanowimy się co zrobić, by robotyzacja była nie tylko dobrze zaplanowana i skuteczna, ale także nowoczesna.

O tym, w czwartym odcinku wideocyklu „Robotyzuj z ASTOR”, opowiada Andrzej Garbacki, Członek Zarządu ASTOR, dyrektor ds. robotyzacji.

Na czym polega nowoczesna robotyzacja?

  • Od strony technicznej: Nieodłącznym elementem stanowiska zrobotyzowanego są czujniki i systemy wizyjne dedykowane dla konkretnych zastosowań przemysłowych. Ich zastosowanie pozwala na zwiększenie wydajności procesu oraz minimalizację odpadów.
  • Od strony systemowej: Stanowisko zrobotyzowane jest sprzęgnięte z oprogramowaniem przemysłowym, które umożliwia programowanie robota w czasie rzeczywistym oraz z systemem ERP, co pozwala na śledzenie i raportowanie produkcji. 
  • Od strony biznesowej: Zakład produkcyjny osiąga unikalną relację szybkości produkcji typowej dla długiej serii z jej jednostkowością, co daje pożądany efekt w postaci minimalizacji czasu potrzebnego na przezbrajanie.
  • Od strony wizerunkowej: Kontrahenci postrzegają firmę zrobotyzowaną jako nowoczesną, rozwijającą się, stabilną kapitałowo oraz dającą gwarancję wysokiej jakości produktów.

Dodatkowo, stanowiska inteligentnej robotyzacji dają bodziec motywacyjny do rozwoju dla pracowników – praca na takim stanowisku jest postrzegana przez młodych i chętnych do rozwoju pracowników jako wyróżnienie.

Nowoczesna robotyzacja obejmuje wiele procesów, zwłaszcza tych uciążliwych dla zdrowia ludzi. Należy do nich przykładowo paletyzacja. Na rynku są już dostępne kompleksowe rozwiązania, takie jak gotowa cela paletyzująca. O tym w kolejnych odcinkach #Robotyzuj z ASTOR


Chcesz wiedzieć więcej? Wesprzyj się wiedzą i doświadczeniem zarówno ekspertów biznesowych, jak i specjalistów w zakresie robotyki i innych dziedzin wspierających tworzenie stanowisk zrobotyzowanych. Skontaktuj się z nami!


Kontakt:
Wojciech Trojniar
Menedżer ds. robotyzacji
tel.: +48 12 306 73 42
e-mail: wojciech.trojniar@astor.com.pl
ASTOR Robotics Center


Nagranie zrealizowaliśmy w showroomie Fabryki Przyszłości hub4industry, który powstał dzięki współpracy Krakowskiego Parku Technologicznego, ASTOR oraz T-mobile, zlokalizowanym w ASTOR Robotics Center w Krakowie.

<p>Udostępnij</p>Share on Facebook
Facebook
0Share on LinkedIn
Linkedin

One thought on “Co to jest nowoczesna robotyzacja? #4/4”

Opublikuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *