Magazyn

Najnowszy numer

Biznes i Produkcja 20/2019

Dorośliśmy? Dorastamy?To pytanie kołacze mi się w głowie od samego początku niecodziennej sytuacji, w której ostatnio się znaleźliśmy.

Nachodzi refleksja, jacy byliśmy przed COVID-19, a jacy będziemy po?Często jest tak, że człowiek postawiony w nietypowej, wymagającej sytuacji, sytuacji zagrożenia, nagle mobilizuje siły i intuicyjnie podejmuje takie działania, które pozwolą mu przetrwać. Dostosować się. Zgodnie zresztą z tym, o czym pisał Karol Darwin, że gatunkiem, który przetrwa, nie jest ani ten najsilniejszy, ani najinteligentniejszy. Przetrwa ten, który potrafi się zmieniać.No więc jaka zmiana zaszła w nas? Jak zmienił się nasz biznes? Przyspieszył transformację? Jak bardzo jesteśmy gotowi na nową normalność?

Wiele mówi się o tym, że jako biznes, osoby poruszające się w przestrzeni produkcyjnej fabryk i zakładów, zdajemy właśnie przyspieszony egzamin dojrzałości. Cyfrowej. Jaki będzie rezultat? Zależy od przygo-towania. W książce Myśleć jak da Vinci, którą ostatnio przeczytałam i którą bardzo polecam, Michael J. Gelb pro-ponuje 7 zasad, które mogą okazać się odkrywcze, jeśli chodzi o dostosowywanie się do zmiany. Podobnie jest z 7-mioma transformacjami w fabryce, dzięki którym możemynadać jej tytuł Fabryka Przyszłości. Mówi o tym Paul Peeters w wywiadzie Podróż do Fabryk Przyszłości.Szczególnej uwadze polecam wywiad ze Stefanem Życzkowskim.

kliknij i czytajpobierz pdf

Wszystkie numery

Nie pomiń żadnego artykułu

Bądź blisko przemysłu przyszłości.
Wybierz jedną z trzech form subskrypcji.

Prenumeruj

Historia pisma

Pismo czytane jest przez automatyków i informatyków pracujących we wszystkich branżach przemysłu.

Zostań naszym autorem

Chcesz podzielić się swoimi doświadczeniami biznesowimi?
Napisz artykuł do pisma „Biznes i Produkcja”

Skontaktuj się