Co wpływa na sukces robotyzacji? #3/4

Andrzej Garbacki
Planujesz robotyzację. Być może masz już precyzyjny cel, taki jak np. podniesienie konkurencyjności przedsiębiorstwa czy uniezależnienie się od zmienności okresu pandemii. Udało Ci się dobrać zespoły do realizacji tego celu. Czy to wystarczy do zapewnienia sukcesu robotyzacji? O tym, w trzecim odcinku wideocyklu „Robotyzuj z ASTOR”, opowiada Andrzej Garbacki, Członek Zarządu ASTOR, dyrektor ds. robotyzacji.

W drugim odcinku cyklu #Robotyzuj z ASTOR” zaprezentowaliśmy „5 rad na start: jak planować inwestycję w robotyzację”. Poniżej trzecie spotkanie z Andrzejem Garbackim i opowieść jak działać, by zapewnić sukces swojego projektu i zwrot z inwestycji.

3 skuteczne kierunki działania w procesie robotyzacji:

  1. NIEZALEŻNOŚĆ OD FLUKTUACJI: W dobie, kiedy jest problem z pozyskaniem i utrzymaniem pracowników fizycznych, uniezależnij się od czasowej/nagłej absencji ludzi. Gdy fale pandemii powodują recesję , przewiduj jej potencjalne skutki i zapobiegaj im.
  2. INNOWACYJNOŚĆ I BIZNESOWA SKUTECZNOŚĆ: W dobie, gdy tania siła robocza już nie istnieje, myśl o innowacyjności, o produkcji niskokosztowej, powtarzalnej i elastycznej. Pamiętaj, że koszt produktu w konkurencyjnym środowisku powinien stale maleć, a zastosowane rozwiązania – umożliwiać efektywne zarządzanie marżą.
  3. WYSOKA WYDAJNOŚĆ, RYTM: Twój proces produkcyjny może być coraz bardziej wydajny. Stanowisko zrobotyzowane taktuje produkcję – ustala rytm pracy, który jest optymalny z punktu widzenia przepływu materiałów na produkcji. Ma to realny wpływ na jednostkowy koszt produktu.


Chcesz wiedzieć więcej? Wesprzyj się wiedzą i doświadczeniem zarówno ekspertów biznesowych, jak i specjalistów w zakresie robotyki i innych dziedzin wspierających tworzenie stanowisk zrobotyzowanych. Skontaktuj się z nami!


Kontakt:
Wojciech Trojniar
Menedżer ds. robotyzacji
tel.: +48 12 306 73 42
e-mail: wojciech.trojniar@astor.com.pl
ASTOR Robotics Center


Nagranie zrealizowaliśmy w showroomie Fabryki Przyszłości hub4industry, który powstał dzięki współpracy Krakowskiego Parku Technologicznego, ASTOR oraz T-mobile, zlokalizowanym w ASTOR Robotics Center w Krakowie.


<p>Udostępnij</p>Share on Facebook
Facebook
0Share on LinkedIn
Linkedin

Opublikuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *