4 powody, dla których warto skorzystać z chmury obliczeniowej do analizy danych z produkcji

Wraz z rozwojem technologii rośnie świadomość inżynierów o potrzebie zbierania i analizowania danych. Procesy produkcyjne generują ogromne ilości danych. Tylko od Ciebie zależy, czy będziesz chciał/a je wykorzystać do optymalizacji procesów.

Systemy oparte na chmurze obliczeniowej zyskują coraz większą popularność. Inżynierowie doceniają ich niezawodność oraz możliwość pracy z nimi także zdalnie, z dowolnego urządzenia. Uciążliwe aktualizacje? To kolejne nieznane pojęcie dla systemów w chmurze, one zawsze działają na najnowszej wersji. To tylko część korzyści, jakie niesie ze sobą AVEVA InSight. Jesteś ciekawy/a, co jeszcze ma do zaproponowania? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Jak działa oprogramowanie oparte na chmurze?

Weźmy na przykład AVEVA InSight. Rozwiązanie to, wykorzystując dane zebrane z produkcji, pozwala tworzyć wykresy, grafiki i dashboardy dla Twoich procesów produkcyjnych. Dzięki temu najważniejsze dane masz dobrze widoczne, zawsze pod ręką. Możesz korzystać aż z 12 różnych rodzajów wizualizacji danych.

W AVEVA InSight możesz wizualizować i analizować dane, ale również przesyłać je do innych aplikacji klasy Business Intelligence (BI) czy przewidywać możliwość wystąpienia awarii na produkcji.

1. Zyskaj proste w obsłudze i intuicyjne rozwiązanie do wizualizacji i analizy danych.

InSight jest tak prosty, że zaczniesz z nim pracę w kilka minut. Nie potrzebujesz do tego szkoleń ani przygotowania. Interfejs jest prosty i przyjazny – pozwala na korzystanie ze wszystkich dostępnych narzędzi, niezależnie od poziomu Twojego zaawansowania.

W AVEVA InSight możesz nie tylko wizualizować dane, ale również je analizować. Szeroka gama funkcjonalności znacząco podnosi komfort i efektywność pracy. Przykładowe możliwości, które możesz wykorzystać do pracy, to:

  • analiza OEE,
  • analiza przyczyn przestojów,
  • analiza wydajności sprzętu,
  • wykorzystanie zasobów.

Oprogramowanie jest ciągle rozwijane. Zespół specjalistów pracuje nad tym, aby użytkownicy mieli do dyspozycji coraz więcej narzędzi, a przede wszystkim przyjazny i intuicyjny interfejs.

2. Nie wdrażaj, korzystaj! Zacznij pracować już po kilku chwilach.

AVEVA InSight działa w chmurze. To rozwiązanie sprawia, że potrzebujesz kilku sekund na logowanie i Insight jest gotowy do pracy. Nie musisz instalować i konfigurować systemu, który często potrzebuje dłuższej chwili na uruchomienie. Zwiększa to bezpieczeństwo i efektywność.

Dzięki pracy w chmurze, AVEVA InSight działa od razu po zalogowaniu

Chcesz przekonać się sam/a, jakie to proste i szybkie? Dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić tę możliwość na własnych urządzeniach, stworzyliśmy poradnik w formie instrukcji. Dzięki niemu dowiesz się, jak za darmo i w kilkanaście minut wysłać dane z Twojego sterownika PLC do chmury obliczeniowej. Instrukcja zawiera linki do pobrania wszystkich niezbędnych aplikacji.

3. Zyskaj dostęp do danych z dowolnego miejsca na świecie.

Korzystaj z AVEVA Insight na stronie WWW – na desktopie, laptopie, smartfonie. Aplikacja mobilna jest dostępna bezpłatnie na wszystkich najpopularniejszych systemach. AVEVA Insight wszędzie działa tak samo.

Dzięki korzystaniu z systemu online masz pewność, że Twoje problemy techniczne nie zaszkodzą aplikacji. W razie jakiejkolwiek awarii urządzenia, z którego masz dostęp do InSight, wystarczy zalogować się z innego urządzenia (również z telefonu czy tabletu).

Pozwala to na ciągłość pracy i znaczną poprawę bezpieczeństwa procesów. Warto pamiętać, również o tym, że dzięki temu rozwiązaniu zawsze pracujesz na najnowszej wersji oprogramowania, bez dodatkowych kosztów.

4. Poczuj się bezpiecznie, dzięki alertom i uczeniu maszynowemu.

Dzięki rozwiniętym możliwościom alarmów możesz ustawić, aby przy określonym poziomie np. temperatury czy ciśnienia, InSight wysłał Ci powiadomienie na aplikację mobilną i maila. Takie działania pozwolą Ci skupić się na pracy i nie rozpraszać się myślami o ciągłej kontroli wartości poszczególnych zmiennych.

AVEVA InSight tworzy wzory pracy maszyny, kontroluje ją w czasie rzeczywistym, aby w momencie niestandardowego działania, powiadomić o tym operatora. Umożliwia to wczesne wykrywanie możliwości wystąpienia usterki, zapewniając ciągłość produkcji.

Praca maszyn jest śledzona i analizowana, co pozwala stworzyć przewidywany cykl pracy. W wypadku wystąpienia odstąpienia od schematu, operator dostaje powiadomienie i może szybko sprawdzić, co jest przyczyną niestandardowego zachowania maszyny.

Zaletą systemów działających w chmurze jest ciągły dostęp do informacji

AVEVA InSight na co dzień… w ASTOR

Widząc, jak wiele daje chmura AVEVA Insight, postanowiliśmy wykorzystać ją we własnej firmie. System BMS naszego głównego budynku połączony jest z chmurą, dzięki czemu monitorujemy poziom zużycia energii elektrycznej. To doskonały przykład na to, że AVEVA InSight sprawdza się nie tylko w fabrykach, ale w każdej firmie widzącej potrzebę analizy danych.

Paweł Sadzik

<p>Udostępnij</p>Share on Facebook
Facebook
0Share on LinkedIn
Linkedin

Opublikuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *