4 powody, dla których warto skorzystać z chmury obliczeniowej do analizy danych z produkcji

Wraz z rozwojem technologii rośnie świadomość inżynierów o potrzebie zbierania i analizowania danych. Procesy produkcyjne generują ogromne ilości danych. Tylko od Ciebie zależy, czy będziesz chciał/a je wykorzystać do optymalizacji procesów.

Systemy oparte na chmurze obliczeniowej zyskują coraz większą popularność. Inżynierowie doceniają ich niezawodność oraz możliwość pracy z nimi także zdalnie, z dowolnego urządzenia. Uciążliwe aktualizacje? To kolejne nieznane pojęcie dla systemów w chmurze, one zawsze działają na najnowszej wersji. To tylko część korzyści, jakie niesie ze sobą AVEVA InSight.

Jak działa oprogramowanie oparte na chmurze?

Weźmy na przykład AVEVA InSight. Rozwiązanie to, wykorzystując dane zebrane z produkcji, pozwala tworzyć wykresy, grafiki i dashboardy dla procesów produkcyjnych. Dzięki temu najważniejsze dane masz dobrze widoczne, zawsze pod ręką. Możesz korzystać aż z 12 różnych rodzajów wizualizacji danych.

W AVEVA InSight pozwala wizualizować i analizować dane, ale również przesyłać je do innych aplikacji klasy Business Intelligence (BI) czy przewidywać możliwość wystąpienia awarii na produkcji.

1. Proste w obsłudze i intuicyjne rozwiązanie do wizualizacji i analizy danych.

InSight jest tak prosty, że zaczniesz z nim pracę w kilka minut. Nie potrzebujesz do tego szkoleń ani przygotowania. Interfejs jest prosty i przyjazny – pozwala na korzystanie ze wszystkich dostępnych narzędzi, niezależnie od poziomu Twojego zaawansowania.

W AVEVA InSight możesz nie tylko wizualizować dane, ale również je analizować. Szeroka gama funkcjonalności znacząco podnosi komfort i efektywność pracy. Przykładowe możliwości, które możesz wykorzystać do pracy, to:

  • analiza OEE,
  • analiza przyczyn przestojów,
  • analiza wydajności sprzętu,
  • wykorzystanie zasobów.

Oprogramowanie jest ciągle rozwijane. Zespół specjalistów pracuje nad tym, aby użytkownicy mieli do dyspozycji coraz więcej narzędzi, a przede wszystkim przyjazny i intuicyjny interfejs.

2. Nie wdrażaj, korzystaj! Zacznij pracować już po kilku chwilach.

AVEVA InSight działa w chmurze. To rozwiązanie sprawia, że potrzebujesz kilku sekund na logowanie i Insight jest gotowy do pracy. Nie musisz instalować i konfigurować systemu, który często potrzebuje dłuższej chwili na uruchomienie. Zwiększa to bezpieczeństwo i efektywność.

Dzięki pracy w chmurze, AVEVA InSight działa od razu po zalogowaniu

Chcesz przekonać się sam/a, jakie to proste i szybkie? Dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić tę możliwość na własnych urządzeniach, stworzyliśmy poradnik w formie instrukcji. Dzięki niemu dowiesz się, jak za darmo i w kilkanaście minut wysłać dane z Twojego sterownika PLC do chmury obliczeniowej. Instrukcja zawiera linki do pobrania wszystkich niezbędnych aplikacji.

3. Zyskaj dostęp do danych z dowolnego miejsca na świecie.

Korzystaj z AVEVA Insight na stronie WWW – na desktopie, laptopie, smartfonie. Aplikacja mobilna jest dostępna bezpłatnie na wszystkich najpopularniejszych systemach. AVEVA Insight wszędzie działa tak samo.

Dzięki korzystaniu z systemu online masz pewność, że Twoje problemy techniczne nie zaszkodzą aplikacji. W razie jakiejkolwiek awarii urządzenia, z którego masz dostęp do InSight, wystarczy zalogować się z innego urządzenia (również z telefonu czy tabletu).

Pozwala to na ciągłość pracy i znaczną poprawę bezpieczeństwa procesów. Warto pamiętać, również o tym, że dzięki temu rozwiązaniu zawsze pracujesz na najnowszej wersji oprogramowania, bez dodatkowych kosztów.

4. Bezpieczeństwo, dzięki alertom i uczeniu maszynowemu.

Dzięki rozwiniętym możliwościom alarmów możesz ustawić, aby przy określonym poziomie np. temperatury czy ciśnienia, InSight wysłał Ci powiadomienie na aplikację mobilną i maila. Takie działania pozwolą Ci skupić się na pracy i nie rozpraszać się myślami o ciągłej kontroli wartości poszczególnych zmiennych.

AVEVA InSight tworzy wzory pracy maszyny, kontroluje ją w czasie rzeczywistym, aby w momencie niestandardowego działania, powiadomić o tym operatora. Umożliwia to wczesne wykrywanie możliwości wystąpienia usterki, zapewniając ciągłość produkcji.

Praca maszyn jest śledzona i analizowana, co pozwala stworzyć przewidywany cykl pracy. W wypadku wystąpienia odstąpienia od schematu, operator dostaje powiadomienie i może szybko sprawdzić, co jest przyczyną niestandardowego zachowania maszyny.

Zaletą systemów działających w chmurze jest ciągły dostęp do informacji

AVEVA InSight na co dzień… w ASTOR

Widząc, jak wiele daje chmura AVEVA Insight, postanowiliśmy wykorzystać ją we własnej firmie. System BMS naszego głównego budynku połączony jest z chmurą, dzięki czemu monitorujemy poziom zużycia energii elektrycznej. To doskonały przykład na to, że AVEVA InSight sprawdza się nie tylko w fabrykach, ale w każdej firmie widzącej potrzebę analizy danych.

Paweł Sadzik

<p>Udostępnij</p>Share on Facebook
Facebook
0Share on LinkedIn
Linkedin

Opublikuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *