Biznes i Produkcja Podcast 2# Przemysłowa Sztuczna Inteligencja. Czego możemy się od niej nauczyć?

Drugi odcinek Biznes i Produkcja podcast to przede wszystkim spotkanie w wymiarze H2H. To także rozmowa o tym, czym jest sztuczna inteligencja, gdzie możemy ją spotkać i kiedy nastąpił jej transfer do przemysłu. Wrócimy na chwilę do lat pięćdziesiątych XX wieku i porozmawiamy o maszynach, które Alan Turing chciał nauczyć myśleć. Samodzielnie. Zastanawiamy się jak bardzo Sztuczna Inteligencja wpisuje się w ideę Przemysłu 4.0, który jest odpowiedzią na niesamowite tempo rozwoju technologicznego. W jakich branżach przemysłu ma dzisiaj zastosowanie Przemysłowa Sztuczna Inteligencja, jakie doświadczenia mamy za sobą i co to znaczy, że można być bliżej Sztucznej Inteligencji dzięki windzie. Poruszamy temat uczenia się i rozwoju. Sztuczna Inteligencja jest tak mądra, jak człowiek, który ją uczy. Czy działa to w drugą stronę? Jakie inspiracje czerpiemy obserwując algorytmy?

Słuchaj nas również na:

Apple Podcasts
Spotify
Google Podcasts
YouTube

O Biznes i Produkcja Podcast

Biznes i Produkcja Podcast to, po drukowanym półroczniku, cyklicznej konferencji oraz blogu, kolejny wymiar spotkania z liderami zmiany, którzy prowadzą firmy produkcyjne do przemysłu przyszłości. To podróż tak fascynująca, jak i niełatwa. Dlaczego? Bo w Polsce ciągle jeszcze jesteśmy w drodze do Przemysłu 4.0, a transformacja wymaga odwagi. Wiedzy biznesowej i technologicznej. Wielostronnej współpracy. Dlatego Biznes i Produkcja Podcast to miejsce, gdzie wraz z zaproszonymi Gośćmi szukamy inspiracji i odpowiedzi na wyzwania, z jakimi mierzą się liderzy w dobie Czwartej Rewolucji Przemysłowej.

Podpowiadamy jakie konkretne technologie produkcyjne będą pomocne. W teorii i w praktyce. Opowiadamy o sukcesach tych, którzy już dzisiaj są bliżej Przemysłu 4.0. Rozmawiamy o najnowszych technologiach i rozwiązaniach, które wspierają i rewolucję, i ewolucję. Skupiamy się na czterech kluczowych obszarach, które, w naszym przekonaniu, wspierają Przemysł 4.0. Z jednej strony są to inteligentne technologie, które wymagają podejścia biznesowego i poszukania źródeł finansowania, dlatego kolejny obszar to Finanse 4.0. Zmiana cyfrowa w organizacji pociąga za sobą zmiany w łańcuchach dostaw i przeorganizowaniu modeli biznesowych. Stąd mówimy o cyfrowych łańcuchach dostaw.

Wymienione zmiany nie zadzieją się bez ludzi. Stąd zaangażowane przywództwo i cyfrowe kompetencje to 4 filar transformacji do przemysłu przyszłości. Są tutaj zatem opinie o aktualnych wydarzeniach i trendach na rynku. Analizy i predykcje. Wszystko po to, by być bliżej przemysłu przyszłości i ludzi, którzy w nim pracują.

Wierzymy, że wszystko zaczyna się od rozmowy. To inspiracja do tego, żeby coś zrobić inaczej. Zrobić więcej. Porozmawiajmy. Posłuchajmy.

<p>Udostępnij</p>Share on Facebook
Facebook
0Share on LinkedIn
Linkedin

Opublikuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *