Skip to content
Język
astor-arrow
Centrum prasowe

Srebro, złoto i diamenty w Programie Partnerskim ASTOR rozdane!

8 lipca, 2025 | Renata Poreda

110 firm i instytucji partnerskich ASTOR, w tym 5 diamentowych, 17 złotych, 60 srebrnych oraz 16 merytorycznych otrzymało certyfikaty oraz nagrody „Złoty Wzrost” w ramach corocznego Programu Partnerskiego. Uroczyste spotkania odbyły się w dniach 10-11 czerwca w Głęboczku na Mazurach dla Partnerów Diamentowych i Złotych, a 24 czerwca w Krakowie dla Partnerów Srebrnych i Merytorycznych. Firma ASTOR, lider i propagator idei Przemysłu 4.0 w Polsce, podczas tych wydarzeń celebrowała wspólne sukcesy i wyznaczała nowe kierunki rozwoju w branży.

Złoto-diamentowe Mazury

W dniach 10-11 czerwca, w otoczeniu mazurskiej przyrody Głęboczka, ASTOR gościł elitarną grupę swoich Diamentowych i Złotych Partnerów. Ten dwudniowy wyjazd biznesowy, pełen inspirujących dyskusji i strategicznych planów, otworzyły prezentacje liderów ASTOR, w tym Jarosława Gracela, prezesa zarządu oraz Tomasza Michałka członka zarządu, dyrektora ds. sprzedaży i marketingu. Podkreślali oni kluczową rolę innowacji i współpracy w świecie Przemysłu 4.0, wskazując przyszłe ścieżki rozwoju. Poza merytoryczną częścią, uczestnicy mieli okazję do budowania relacji i regeneracji sił, podziwiając piękno rezerwatu rzeki Drwęcy podczas spływu kajakowego oraz odkrywając lokalne krajobrazy na wycieczce rowerowej z przewodnikiem przyrodniczym.

Podczas spotkania, nagrodę „Złoty Wzrost” otrzymały firmy, które wyróżniły się osiągnięciem swoich najlepszych wyników, udowadniając swój potencjał mimo trudności rynkowych. Wyróżnieni partnerzy to: ControlTec, Domasz Robotics, Enko, Lazzoni Group, Komset, Unilogo Robotics oraz Transition Technologies-Control Solutions. Ich sukcesy są żywym dowodem na siłę i efektywność partnerskiej współpracy z ASTOR.

Spływ kajakowy rzeką Drwęcą

Jarosław Gracel, prezes zarządu ASTOR, podkreśla:

Te spotkania to coś więcej niż formalność. To przede wszystkim okazja do wspólnego celebrowania sukcesów. Program Partnerski ASTOR to dla nas fundament budowania przemysłu przyszłości. Widzimy w nim realną siłę do wspierania innowacyjności i adaptacji do zmieniających się warunków rynkowych. Zadowolenie naszych partnerów i ich rezultaty, osiągane dzięki wspólnym wysiłkom, są dla nas najlepszą motywacją do dalszego rozwoju i umacniania naszej pozycji jako zaufanego dostawcy inteligentnych technologii dla przemysłu w Polsce.

 

Grupa Złotych i Diamentowych Partnerów ASTOR wraz z opiekunami oraz Zespołem Programu Partnerskiego

Spotkanie Srebrnych i merytorycznych Partnerów w Krakowie

Dwa tygodnie później, 24 czerwca, Kraków stał się arena spotkania Srebrnych Partnerów ASTOR. W industrialnych, lecz eleganckich przestrzeniach Nowej Wytwórni przy ulicy Fabrycznej 13, odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia certyfikatów, zwieńczona wykwintną kolacją. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń i pogłębienia wiedzy o najnowszych rozwiązaniach. Wśród uhonorowanych nagrodą „Złoty Wzrost” w tej kategorii znalazły się firmy: Magma SAP, MANEX oraz Agemar które swoją wytrwałością i innowacyjnością konsekwentnie wzmacniają pozycję na rynku, stanowiąc przykład na skuteczne działanie nawet w niełatwych warunkach.

Spotkanie Srebrnych i Merytorycznych Partnerów w ASTOR Robotics Center w Krakowie

„Złoty Wzrost”: nagroda za pokonywanie własnych barier i odporność w trudnych czasach

Nagroda „Złoty Wzrost”, przyznawana przez ASTOR nieprzerwanie od 2007 roku, to unikalne wyróżnienie, które wykracza poza tradycyjne rankingi. Jest to odzwierciedlenie przekraczania dotychczasowych wyników i symbolizuje autentyczne zaangażowanie w rozwój i innowacje, a przede wszystkim rywalizację z samym sobą. Kryteria jej przyznawania są jasne i transparentne, podkreślając wagę długoterminowej, owocnej współpracy, m.in.: przedłużenie certyfikatu Partnera ASTOR na kolejny rok, świadczące o ciągłości partnerstwa, co najmniej dwóch lat stażu w gronie certyfikowanych Partnerów ASTOR poprzedzających wręczenie nagrody, potwierdzające ugruntowaną współpracę czy osiągnięcie w minionym roku najwyższych obrotów z firmą ASTOR, co jest dowodem na konsekwentne dążenie do doskonałości.

Statuetka Złoty Wzrost, przyznawana nieprzerwanie od 2007 r.

Laureatem zostaje firma, która zrealizowała najwyższy poziom zakupów w ASTOR w całej, wieloletniej historii swoich kontaktów handlowych, demonstrując tym samym niezachwiane zaufanie i wiarę w oferowane technologie.

Tomasz Michałek, członek zarządu i dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w ASTOR, komentuje:

Nagroda 'Złoty Wzrost’ to dla nas coś więcej niż statuetka. To symbol postępu, wyjścia poza strefę komfortu i udowodnienia sobie, że można więcej. Jesteśmy dumni z naszych partnerów, którzy, mimo często trudnych i nieprzewidywalnych warunków rynkowych, nieustannie podnoszą sobie poprzeczkę i osiągają wyniki, które jeszcze niedawno wydawały się nieosiągalne. To właśnie ta wewnętrzna motywacja do bycia lepszym niż wczoraj, wsparta naszą wspólną determinacją, napędza rozwój całego ekosystemu Przemysłu 4.0 i pozwala nam budować przyszłość pomimo wyzwań.

Strategie rozwoju i przyszłość Przemysłu 4.0

Program Partnerski ASTOR to sieć 110 firm, które wspólnie kształtują przyszłość polskiego przemysłu. Ta imponująca liczba odzwierciedla zaufanie i zaangażowanie w rozwój nowoczesnych technologii. Struktura partnerstwa, precyzyjnie dopasowana do potrzeb rynku, obejmuje:

5 Diamentowych Partnerów – architekci największych innowacji,

17 Złotych Partnerów – liderzy w swoich specjalizacjach,

60 Srebrnych Partnerów – niezawodni eksperci w realizacji projektów,

16 Partnerów Merytorycznych w zakresie edukacji wspierający transfer wiedzy i rozwój kompetencji,

12 Partnerów Technologicznych w zakresie intralogistyki – innowatorzy w obszarze wewnętrznego przepływu towarów.

W ramach spotkań dyrektorzy linii biznesowych – Małgorzata Hadwiczak (Automatyzacja), Marek Zamojski (Oprogramowanie przemysłowe), Dariusz Biega (Robotyzacja) i Adam Pajda (Intralogistyka) – przedstawili szczegółowe strategie rozwoju dla swoich obszarów, podsumowując osiągnięte wyniki i dzieląc się planami na przyszłość. Podkreślono również kluczową rolę edukacji w rozwoju kompetencji w obszarze Przemysłu 4.0. W kontekście planów na bieżący rok, nie zabrakło również pytań o odważne, planowane inwestycje, które mają przyspieszyć transformację przemysłu, z uwzględnieniem trendów rynkowych, takich jak na przykład te obserwowane w ramach PMI Manufacturing. Spotkania zakończyły się przekonaniem. że wspólne działanie, wsparte wiedzą i doświadczeniem, jest kluczem do sukcesu w zmieniającym się świecie i fundamentem innowacyjnej przyszłości polskiego przemysłu.

Renata Poreda

Rzecznik Prasowy +48 691 700 019 Renata.Poreda@astor.com.pl

Pobierz dokument jako:

Podziel się na: