Biznes i Produkcja Podcast 3# Jak i kiedy finansować inwestycje technologiczne ze środków publicznych?

Trzeci odcinek Biznes i Produkcja podcast to strategiczne spojrzenie na finanse w nurcie 4.0. Czwarta Rewolucja Przemysłowa to bowiem zjawisko, które zmienia nie tylko sposób prowadzenia produkcji i myślenia o biznesie. Musi mu również towarzyszyć nowe spojrzenie na finanse i finansowanie inwestycji w nowe technologie. Technologie, takie jak roboty i Sztuczna Inteligencja, które i usprawniają procesy, ale przede wszystkim wprowadzają duże zmiany społeczne. I od których nie ma odwrotu. Czy możliwe jest wygrywanie w rewolucji technologicznej dzięki finansom publicznym? Jak przygotować się do pozyskiwania funduszy i czy warto od nich uzależniać strategię inwestowania w nowoczesne technologie takie jak robotyzacja i cyfryzacja? Do kogo udać się by mieć pełną informację o dostępnych środkach i wymogach, jakie należy spełnić, by je uzyskać? To rozmowa o KPO, uldze na robotyzację, ulgach podatkowych i innych dostępnych programach.

Słuchaj nas również na:

Apple Podcasts
Spotify
Google Podcasts
YouTube

O Biznes i Produkcja Podcast

Biznes i Produkcja Podcast to, po drukowanym półroczniku, cyklicznej konferencji oraz blogu, kolejny wymiar spotkania z liderami zmiany, którzy prowadzą firmy produkcyjne do przemysłu przyszłości. To podróż tak fascynująca, jak i niełatwa. Dlaczego? Bo w Polsce ciągle jeszcze jesteśmy w drodze do Przemysłu 4.0, a transformacja wymaga odwagi. Wiedzy biznesowej i technologicznej. Wielostronnej współpracy. Dlatego Biznes i Produkcja Podcast to miejsce, gdzie wraz z zaproszonymi Gośćmi szukamy inspiracji i odpowiedzi na wyzwania, z jakimi mierzą się liderzy w dobie Czwartej Rewolucji Przemysłowej.

Podpowiadamy jakie konkretne technologie produkcyjne będą pomocne. W teorii i w praktyce. Opowiadamy o sukcesach tych, którzy już dzisiaj są bliżej Przemysłu 4.0. Rozmawiamy o najnowszych technologiach i rozwiązaniach, które wspierają i rewolucję, i ewolucję. Skupiamy się na czterech kluczowych obszarach, które, w naszym przekonaniu, wspierają Przemysł 4.0. Z jednej strony są to inteligentne technologie, które wymagają podejścia biznesowego i poszukania źródeł finansowania, dlatego kolejny obszar to Finanse 4.0. Zmiana cyfrowa w organizacji pociąga za sobą zmiany w łańcuchach dostaw i przeorganizowaniu modeli biznesowych. Stąd mówimy o cyfrowych łańcuchach dostaw.

Wymienione zmiany nie zadzieją się bez ludzi. Stąd zaangażowane przywództwo i cyfrowe kompetencje to 4 filar transformacji do przemysłu przyszłości. Są tutaj zatem opinie o aktualnych wydarzeniach i trendach na rynku. Analizy i predykcje. Wszystko po to, by być bliżej przemysłu przyszłości i ludzi, którzy w nim pracują.

Wierzymy, że wszystko zaczyna się od rozmowy. To inspiracja do tego, żeby coś zrobić inaczej. Zrobić więcej. Porozmawiajmy. Posłuchajmy.

<p>Udostępnij</p>Share on Facebook
Facebook
0Share on LinkedIn
Linkedin

Opublikuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *