PACSystems

RSTi-EP CPE100

Nowoczesny kontroler PAC do małych i średnich systemów zgodnych z Industry 4.0 już dostępny w ofercie GE Automation&Controls.

Dlaczego PACSystems RSTi-EP?

  • Kontroler PAC do systemów zgodnych z Industry 4.0
  • Pełna skalowalność i łatwa rozbudowa systemu
  • Obsługa do 2000 sygnałów obiektowych
  • Zintegrowany engine PAC – kompatybilność ze wszystkimi PLC i PAC od GE Automation&Controls
  • procesor Dual Core 1.1 GHz
  • 1 MB RAM i 1 MB FLASH
  • 2 niezależne porty Ethernet 10/100 mbps
  • Obsługa komunikacji Modbus TCP Client/Server, EGD, SRTP oraz Profinet
  • Bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem Achilles Level 1
  • Praca w temperaturze od -40 do +70°C
Kontroler do systemów Industry 4.0

PACSystems RSTi-EP został zaprojektowany tak, aby uwzględniał potrzeby nowoczesnych systemów sterowania, budowanych zgodnie z ideą Industry 4.0. Kontroler oprócz sterowania jest odpowiedzialny za:

Wbudowane mechanizmy zabezpieczeń (Trustred Platform Module) zapewniają bezpieczeństwo na wielu poziomach. Hasła dostępu do kontrolera, autentykacja inżynierów mających dostęp do kontrolera i aplikacji sterującej czy możliwość wgrania wyłącznie systemu operacyjnego i firmware'u posiadającego podpis cyfrowy od GE, to tylko niektóre elementy podnoszące bezpieczeństwo naszego systemu sterowania w kontekście Industry 4.0. Bezpieczeństwo potwierdzone jest certyfikatem Achilles Level 1 i zapewnia odpowiednią odporność na cyberataki.

 

Czwarta rewolucja przemysłowa wymusza swobodny przepływ informacji pomiędzy wszystkimi elementami systemu. Standardowo dostępna obsługa OPC-UA z konfigurowalnymi prawami dostępu pozwala ma bezpieczną integrację z systemami nadrzędnymi, wykorzystującymi różne platformy sprzętowe i systemowe. Obsługa Profinet I/O w warstwie procesowej zapewnia redundantną wymianę danych z układami wejść/wyjść oraz urządzeniami polowymi.

 

PACSystems RSTi-EP można zintegrować z chmurą Predix w celu składowania i udostępniania danych na potrzeby ich analizy, raportowania z dowolnego miejsca oraz współdzielenia ich z innymi systemami. System pozwala także na samodzielne przygotowanie dedykowanych aplikacji i serwisów, które pozwolą optymalizować program sterujący od czynników zewnętrznych mających wpływ na proces produkcyjny, takich jak czynniki pogodowe czy ceny paliw i energii.Architektura systemu PACSystems RSTi-EP

Kontroler PACSystems RSTi-EP, dzięki swojej uniwersalności, można parować jako pojedynczy PLC w autonomicznych systemach sterowania maszynami i prostymi procesami lub w systemach rozproszonych - gdzie kilka urządzeń spiętych jest ze sobą jedną magistralą komunikacyjną i w sposób kompleksowy steruje liniami i procesami technologicznymi. Kontroler CPE100 może obsłużyć do 2000 sygnałów obiektowych. Standardowo zintegrowane interfejsy Ethernet z obsługą sieci Profinet pozwalają podłączyć maksymalnie 8 węzłów oddalonych Profinet I/O. W zależności od typu aplikacji i potrzeb systemu sygnały obiektowe mogą być zbierane za pośrednictwem układów I/O różnych serii: RSTi I/O, RSTi-EP I/O, VersaMax I/O, VersaMax IP I/O, PACSystems RX3i I/O oraz PAC8000 I/O. Podłączenie układów wejść/wyjść możliwe jest w topologii magistrali, gwiazdy oraz RING (obsługa MRP - w 2018 roku).

 

Zobacz film

Kompatybilność z innymi produktami GE

Pełna kompatybilność ze wszystkimi sterownikami PLC (VersaMax, VresaMax Micro, 90-30) i kontrolerami PACSystems (RX3i, RX7i) od GE Automation&Controls pozwala wykorzystać programy sterujące, biblioteki i szablony, które przygotowane były na inne rodziny urządzeń i w innych środowiskach deweloperskich. Zintegrowany mechanizm Family Conversion automatycznie skonwertuje program sterujący, co ograniczy czas i koszty modernizacji starych systemów sterowania zbudowanych w oparciu o inną rodzinę sterowników GE. Na aplikację sterującą w CPE100 przewidziano 1 MB pamięci RAM oraz obszar rejestrowy pozwalający zaadresować 2000 zmiennych bitowych (z zakresu %I i %Q) oraz 2000 zmiennych analogowych (z zakresu %AI i %AQ). Dodatkowo dostępny jest obszar rejestrowy zmiennych wewnętrznych %R i %W. Program sterujący może obsługiwać do 512 bloków programowych, a maksymalny rozmiar bloku może wynosić aż 128 KB.

Skontaktuj się z nami
Piotr Adamczyk
Specjalista ds. systemów sterowania, ASTOR
tel: 12 424 00 66
e-mail: piotr.adamczyk@astor.com.pl

 

Chcę wiedzieć więcej o RSTi-EP oraz CPE100:


Imię i nazwisko:

Adres e-mail:

Komentarz

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2017 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone