Nowości ASTOR na ExpoWELDING 2016

Prezentacja kompletnej celi spawalniczej, nowych pozycjonerów i oferty ASTOR Green Welding – serii rozwiązań z zakresu zrobotyzowanego spawania, które dopasować można do potrzeb zakładów o różnej wielkości, stopniu automatyzacji i specyfice produkcji – to główne atrakcje przygotowane przez ASTOR dla odwiedzających Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING (18-20 października, Centrum Targowo-Wystawiennicze Expo Silesia w Sosnowcu). Odwiedzając stoisko ASTOR, porozmawiać można było m.in. o szczegółach technicznych zrobotyzowanego spawania oraz tym, od czego zacząć robotyzację w zakładzie przemysłowym i jak przenieść ją na wyższy poziom.

 

expowelding astor 16


Podczas tegorocznej edycji targów ExpoWELDING na stoisku ASTOR, zlokalizowanym na głównej sali wystawienniczej, pod numerem 106, można było poznać dwa z trzech wariantów gotowych zestawów, pozwalających na wdrożenie zrobotyzowanego spawania w każdym zakładzie produkcyjnym.

W skład zestawów Optimum i Premium wchodzą roboty Kawasaki, funkcjonalne pozycjonery i sprawdzone źródła spawalnicze wraz z osprzętem. Każdy z nich pozwala na uzyskanie odpowiedniego stopnia automatyzacji, aby jak najpełniej dostosować go do specyfiki i wymagań produkcji danego zakładu przemysłowego. Robotyzacja pozwala obniżyć koszty produkcji oraz zwiększyć bezpieczeństwo pracowników, a rozwiązania ASTOR Green Welding pozwala zrealizować to szybko i sprawnie dzięki skróceniu czasu potrzebnego na uruchomienie.

 

"Wykwalifikowani pracownicy fizyczni, a wśród nich m.in. spawacze znajdują się na szczycie listy 10 zawodów, z których obsadzeniem firmy w Polsce mają największe trudności. Zrobotyzowane spawanie wdrażane jest więc m.in. tam, gdzie firmy mają kłopot z pozyskaniem, bądź rotacją wykwalifikowanych spawaczy. Robotyzacja ma sens także, jeśli zadania są nadmiernie obciążające dla człowieka. Niejednokrotnie, to właśnie dzięki robotyzacji danych stanowisk, zakład jest więc w stanie utrzymać się na rynku, „uratować” pozostałe miejsca pracy, a także rozwijać się i zwiększać zatrudnienie. Mówiąc o robotyzacji trzeba także przede wszystkim mówić o wymiernych korzyściach finansowych, jakie daje. To inwestycja przynosząca bardzo szybki zwrot. Często zdarza się, że całość zwraca się jeszcze przed upływem jednego roku" – podsumowuje Stefan Życzkowski, prezes firmy ASTOR.


Oferta ASTOR Green Welding w wersji Starter to opcja przygotowana głównie z myślą o zakładach rozpoczynających przygodę ze zrobotyzowanym spawaniem. To łatwe i szybkie rozwiązanie pozwalające realizować spawanie przy produkcji średnio- i niskoseryjnej. Umożliwia dalszą modyfikację i rozbudowę w zależności od potrzeb firmy. ASTOR Green Welding Optimum to bardziej zaawansowany i kompleksowy wariant zrobotyzowanego spawania. Pozwala na realizację szerokiego wachlarza aplikacji, w zależności od tego, jak zostanie zintegrowany. Stanowi jednocześnie najbardziej elastyczny z wariantów. ASTOR Green Welding Premium, który będzie można zobaczyć na żywo na targach, jest natomiast najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem – kompleksową i funkcjonalną celą spawalniczą. Umożliwia efektywne spawanie z dużymi wydajnościami i jest szczególnie polecane przy produkcji wielkoseryjnej.

Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING 2016 to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży spawalniczej. Impreza odbywa się już po raz piąty.

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2017 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone