Astraada One – nowa linia kompaktowych i modułowych sterowników

ASTOR, podnosząc efektywność polskich zakładów produkcyjnych, dostarcza wiedzę i nowoczesne technologie. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, wprowadzamy do naszej oferty nowe produkty z rodziny Astraada One. Poszerzenie oferty to zwiększenie elastyczności w wyborze odpowiednich rozwiązań pod konkretne aplikacje. Produkty z rodziny Astraada One to kompaktowe sterowniki PLC, modułowe sterowniki PLC, sterowniki PLC zintegrowane z terminalem operatorskim oraz terminale operatorskie.

Astraada logoMarka Astraada obejmuje nieustannie poszerzaną ofertę produktów dla automatyki przemysłowej, opartych na technologiach pochodzących od sprawdzonych globalnych dostawców. Produkty Astraada reprezentują rozbudowaną funkcjonalność i sprawdzoną jakość techniczną. Oferta produktów Astraada obejmuje, oprócz wprowadzonych właśnie sterowników kompaktowych i modułowych, także:

Astraada Net - urządzenia komunikacji przemysłowej,
Astraada DRV - przemienniki częstotliwości,
Astraada HMI - panele operatorskie,
Astraada HMI Panel PC - komputery przemysłowe,
Astraada PLC - sterowniki programowalne,
Astraada Power - zasilacze obiektowe.

 

Przegląd nowej oferty

Nowa rodzina sterowników, będąca poszerzeniem oferty marki Astraada, powstała we współpracy polskiej firmy ASTOR i niemieckiego producenta Berghof, specjalizującego się w dostarczaniu nowoczesnych technologii z dziedziny automatyki głównie dla wymagającej branży motoryzacyjnej i maszynowej.

 

Astraada One ECC2000 kompaktowy sterownik PLC

Astraada One ECC2000 – kompaktowy sterownik PLC

Grupa kompaktowych sterowników PLC z wbudowanymi wejściami oraz wyjściami. W zależności od ilości i typu wejść i wyjść, w ofercie firmy ASTOR dostępne są różne modele kompaktowych sterowników Astraada One. Komunikacja w tych urządzeniach może odbywać się poprzez sieć EtherCAT, Modbus TCP/IP, Modbus RTU, CANopen oraz opcjonalnie protokół BACnet. Spośród głównych cech sterownika kompaktowego Astraada One warto wyróżnić środowisko programistyczne CODESYS V3, wbudowany WebServer, 2 konfigurowalne karty Ethernet, możliwość rozbudowy I/O, porty USB i microSD oraz wykorzystanie technologii VNC.

 

 

Astraada One EC1000 modulowy sterownik PLC

Astraada One EC1000 – modułowy sterownik PLC

Seria modułowych sterowników PLC z rodziny Astraada One przeznaczona jest do małych i średnich aplikacji automatyki przemysłowej. Dzięki zastosowaniu dedykowanych modułów istnieje możliwość budowania oddalonych układów wejść i wyjść. Urządzenia programowane są w środowisku CODESYS V3. Sterownik może komunikować się z innymi urządzeniami poprzez protokół EtherCAT, CANopen, Profibus DP Slave oraz BACnet (opcjonalnie). Jednostka centralna posiada wbudowany WebServer, dlatego w łatwy i prosty sposób istnieje możliwość podglądnięcia wizualizacji poprzez stronę internetową.

 

 

Astraada One DC2000 sterownik PLC z terminalem HMI

 

Astraada One DC2000 – sterownik PLC z terminalem HMI

Jest to grupa sterowników kompaktowych zintegrowanych z terminalem operatorskim. W naszej ofercie mamy do dyspozycji wyświetlacze 4,3" oraz 7". Seria DC2000 posiada szerokie możliwości komunikacyjne umożliwiając połączenie w standardach: EtherCAT, CANopen, Modbus TCP/IP, Modbus RTU oraz BACnet (opcjonalnie).

 

 

 

 

 

Astraada One ET2000 - Terminal HMI

To seria dotykowych paneli operatorskich z wyświetlaczem 4,3" lub 7". Panele służą jako terminale do wyświetlania wizualizacji, która zaimplementowana jest w sterowniku PLC. Warto podkreślić, że terminale używają technologii VNC do wyświetlania wizualizacji. Terminale kompatybilne są ze sterownikami PLC z rodziny Astraada One.

 

CODESYS: Jedno środowisko – wiele możliwości

Codesys ASTOR Astraada OneNajnowsza wersja (V3) oprogramowania CODESYS jest wspólnym dla wszystkich urządzeń Astraada One środowiskiem programistycznym. Integruje w sobie zarówno programowanie sterowników, tworzenie wizualizacji procesowych jak i sterowanie serwonapędami.

 

 

 

CODESYS jest zgodne z IEC 61131-3 udostępniając programowanie w wielu językach:

- schematu drabinkowego (LD),

- bloków funkcyjnych (FBD),

- tekstu strukturalnego (ST),

- listy instrukcji (IL),

- grafów funkcji sekwencyjnych (SFC),

- grafów przepływów (CFC).

 

CODESYS – Android dla przemysłu?

Co może mieć wspólnego system operacyjny dla telefonów komórkowych z oprogramowaniem dla sterowników PLC? Od strony systemowej to dwa zupełnie niezależne rozwiązania, nie mające ze sobą nic wspólnego. Natomiast od strony modelu biznesowego, rozwoju i sposobu implementacji to porównanie jest jak najbardziej właściwe. Otóż CODESYS i ANDROID są odpowiednio zewnętrznym programem i systemem operacyjnym. Różni producenci sprzętu wykorzystują ten program i system w swoich rozwiązaniach, dzięki czemu powstają finalne produkty. Dzięki takiemu modelowi oprogramowanie CODESYS niemieckiej firmy 3S jest rozwijane we współpracy z wieloma dostawcami sterowników PLC czy serwonapędów, umożliwiając dynamiczny rozwój i standaryzację.

To właśnie standaryzacja jest główną korzyścią dla użytkowników – bazując na jednej platformie programistycznej, przygotowanych przez siebie lub innych użytkowników programach sterujących - mogą dobierać dostawcę sterowników PLC posiadającego najlepiej dopasowaną platformę sprzętową - pod kątem ilości I/O, wydajności procesora, opcji komunikacyjnych, itp.

 

Komunikacja

W urządzeniach Astraada One standardowymi protokołami komunikacyjnymi są EtherCAT, CANopen oraz Modbus, zarówno Modbus TCP/IP jak i Modbus RTU. Opcjonalnie dostępny jest również protokół BACnet, wykorzystywany w automatyce budynkowej.

Astraada One kompaktowy komunikacja

Komunikacja w sterowniku kompaktowym Astraada One

 

Wybór produktów z rodziny Astraada One pozwala na tworzenie aplikacji i wizualizacji w jednym środowisku programistycznym – CODESYS. Szeroka gama bibliotek zaimplementowanych w programie pozwala na łatwiejsze i intuicyjne programowanie sterowników. Szczególnie należy zwrócić uwagę na protokół EtherCAT, który jest dostępny w każdym urządzeniu. Protokół ten jest coraz powszechniej wykorzystywany ze względu na szybkość działania. Głównie potrzebne jest to w przemyśle maszynowym, gdzie wykorzystywane są m.in. serwonapędy, które wymagają szybkich czasów reakcji sterownika. Każdy sterownik z rodziny Astraada One ma wbudowany WebServer, dzięki czemu mamy możliwość zdalnego dostępu do urządzeń.

 

Więcej informacji na stronie www.astor.com.pl/plc (sterowniki kompaktowe i modułowe) i www.astor.com.pl/produkty/sterowanie/sterowniki-plc-z-panelem.html (sterowniki z panelem)

 

Aby porozmawiać ze specjalistami w zakresie systemów sterowania, skontaktuj się z najbliższym oddziałem ASTOR

 

 

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2017 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone