ASTOR partnerem European Rover Challenge 2015

W dniach 5-6 września 2015 r. w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym Podzamczu k/Chęcin (województwo świętokrzyskie) odbędą się drugie Europejskie Zawody Łazików Marsjańskich – European Rover Challenge 2015 – największa impreza robotyczno - kosmiczna w Polsce. Oficjalnym partnerem wydarzenia została firma ASTOR, dostawca nowoczesnych technologii dla przemysłu i edukacji.

The European Rover Challenge, w skrócie ERC, to międzynarodowe zawody organizowane przez Mars Society Polska. Zadaniem stojącym przed studenckimi zespołami jest zaprojektowanie i budowa analogu łazika marsjańskiego, który zmierzy się z innymi w kilku konkurencjach i pozytywnie przejdzie ocenę sędziowską. Zadania polegać będą m.in. na pobraniu próbek z podłoża i znalezieniu „życia", nawigacji, obsłudze i naprawie urządzeń. Wszystkie zadania wykonywane będą zdalnie, bez kontaktu wzrokowego z robotami, z wykorzystaniem kamer IP oraz systemu GPS.

ERC2015 ASTOR1

Zawody Łazików Marsjańskich; zdj. Planet PR


ERC rozszerza na Europę znaną już formułę zawodów University Rover Challenge organizowanych w Stanach Zjednoczonych przez The Mars Society, w których Polacy wielokrotnie odnosili sukcesy. Pierwsza edycja wydarzenia przyciągnęła w Polsce ponad 25 tysięcy zwiedzających!

W zawodach udział weźmie 27 drużyn z całego świata, m.in. z Turcji, Egiptu, Stanów Zjednoczonych i oczywiście Polski.

„Tak jak rok temu, firma ASTOR zaprasza odwiedzających na Piknik Naukowo-Technologiczny, który towarzyszy zawodom ERC. Na naszym stoisku atrakcje dla gości zapewnią dwa roboty przemysłowe: robot Kawasaki rozdający lizaki i robot EPSON grający w warcaby. Bardzo się cieszymy, że jest tak dużo młodzieży, dorosłych i rodzin z dziećmi zainteresowanych interaktywnymi technologiami, które ASTOR udostępnia na wyciągnięcie ręki" – zachęca Łukasz Mąka, koordynator ds. edukacji w firmie ASTOR, który będzie obecny na wydarzeniu.ERC2015 ASTOR

Stoisko ASTOR na Pikniku Naukowo-Technologicznym


Dla zespołu, który zwycięży w zawodach łazików, przeznaczona jest nagroda 1000 USD. Tak jak w ubiegłym roku, wręczy ją prezes ASTOR, Stefan Życzkowski.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Serdecznie Państwa zapraszamy!

Szczegółowe informacje na temat ERC 2015 znajdują się na stronie wydarzenia: www.roverchallenge.eu

 

 

 

 

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2017 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone