QuickPanel+. Nowe panele operatorskie od GE Automation&Controls w ofercie ASTOR


GE Automation&Controls, jeden z wiodących producentów automatyki na świecie, wprowadza do oferty nową linię paneli operatorskich QuickPanel+, która zastąpi dobrze znaną i popularną serię QuickPanel CE. Pierwszy model o przekątnej 7" już jest dostępny w ofercie, a producent deklaruje, że pozostałe będą dostępne do końca 2014 roku.

Nowa seria paneli to nie odświeżenie starszej serii QuickPanel CE, a zupełnie nowa konstrukcja, która ma spełnić oczekiwania obecnych klientów. GE w nowym rozwiązaniu stawia na wydajność, nowoczesną technologię i wysoką jakość. Wraz z rozbudową linii QuickPanel+, z oferty sukcesywnie będą wycofywane panele starszej serii - producent gwarantuje łatwą procedurę migracji wraz z możliwością wykorzystania gotowych aplikacji wizualizacyjnych.

GE QuickPanelPlus Najważniejsze zmiany w stosunku do nowych serii to uproszczenie oferty - docelowo rodzina QuickPanel+ będzie składać się z 4 modeli (7", 10", 12", 15"), które z powodzeniem zastąpią 32 modele z rodziny QuickPanel CE. Nowa seria nie zakłada podziału paneli ze względu na funkcjonalność oraz ilość wbudowanej pamięci. Oznacza to, że wszystkie modele obsługują funkcję View (wizualizacja) oraz Control (sterowanie) oraz posiadają maksymalną ilość pamięci, a zastosowany procesor 1 GHz gwarantuje płynną obsługę także większych aplikacji.

GE Automation&Controls w nowych panelach wykorzystuje system operacyjny Windows Embedded Compact 7, co w połączeniu z obsługą HTML 5.0 daje zupełnie nowe możliwości w zakresie obsługi multimediów oraz dostępu webowego do panelu. Interakcja pomiędzy panelem a operatorem będzie bardziej intuicyjna dzięki wbudowanej matrycy MultiTouch (2-point).

Standardowym wyposażeniem każdego panelu będzie co najmniej jeden port szeregowy oraz port Ethernet z obsługą najpopularniejszych protokołów komunikacyjnych, a możliwości komunikacyjne uzupełnią porty USB, port kart SecureDigital oraz porty audio.

„QuickPanel+ wyposażony jest w pełni funkcjonalną przeglądarkę wspierającą HTML5 obsługiwaną w systemie Windows Embedded Compact 7. Oznacza to wyższy poziom wszechstronności dla operatorów. Użytkownik może szybko i łatwo uzyskać dostęp do sieci Internet lub Intranet, aby przeglądać filmy szkoleniowe, generować raporty lub uzyskać dostęp do dodatkowych informacji."

– podsumowuje Piotr Adamczyk, menedżer produktów GE w firmie ASTOR

Podobnie jak w poprzedniej serii, konfiguracja i programowanie będą realizowane z poziomu Proficy Machine Edition. Narzędzie zapewnia pełną integrację ze wszystkimi urządzeniami z oferty GE Intelligent Platform oraz wspiera migrację aplikacji do nowszych wersji. Nowością będzie wbudowana obsługa kolektora, która z poziomu panelu pozwoli skonfigurować automatyczne składowanie danych do przemysłowej bazy danych Historian. Bez zmian pozostaje obsługa Alarm&Events oraz Store&Forward. QuickPanel+ będzie posiadał certyfikat ATEX (Q3 2015), co pozwoli na stosowanie go wszędzie tam, gdzie w warunkach pracy pojawia się strefa wybuchowa.


Więcej informacji o QuickPanel+ na stronie produktu: www.astor.com.pl/quickpanel

Kontakt

Piotr Adamczyk
Specjalista ds. systemów sterowania, ASTOR
tel: 12 424 00 66
e-mail: piotr.adamczyk@astor.com.pl

 

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2017 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone