Przesyłanie statusu połączenia i kodu błędów w czasie rzeczywistym | Wymiana danych pomiędzy robotem Kawasaki a sterownikiem PLC, odc. 1
Z tego artykułu dowiesz się, jak przygotować program dla kontrolera robota Kawasaki i sterownika PLC Astraada One, aby sprawdzić stan połączenia urządzeń i przesłać kod błędu pojawiający się na robocie.
Cscape 10 – nowa wersja oprogramowania narzędziowego dla sterowników Horner APG
Nowa wersja programu Cscape – w stosunku do wersji poprzedniej – jest przyjaźniejsza dla użytkownika pod wieloma względami. W tym artykule przedstawiamy nowości w Cscape 10 w porównaniu do Cscape 9.
Z tego artykułu dowiesz się, czym jest sieć EtherCAT, na czym polega różnica w zasadzie działania między siecią Ethernet a EtherCAT oraz jakie są główne zalety sieci EtherCAT.
Coboty, czyli roboty współpracujące, to temat w ostatnich latach bardzo popularny. Urządzenia tej klasy znajdują się w ofercie większości producentów robotów przemysłowych. Czym cobot różni się od „klasycznego” robota i kiedy warto rozważyć jego zastosowanie?
Raz wdrożony system informatyczny dla produkcji może bez przeszkód pracować przez wiele lat. Oprogramowanie jednak jest nieustannie rozwijane – pojawiają się nowe wersje, a także zupełnie nowe rozwiązania. Kiedy i dlaczego warto pomyśleć o uaktualnieniu działającego systemu?
Nowoczesny zdalny klient wizualizacyjny – na dowolnym urządzeniu, gdziekolwiek i kiedykolwiek chcesz
Pracujesz na produkcji i jesteś użytkownikiem smartfona, na którym potrzebujesz doraźnie lub regularnie wyświetlać wybrane informacje z wizualizacji systemów produkcyjnych?
Zrobotyzowane formowanie i zaklejanie kartonów w systemach intralogistycznych EtE®flow
Jednym z elementów składowych elastycznych systemów intralogistycznych EtE®flow może być zrobotyzowana maszyna do formowania i zaklejania kartonów, nazywana kartoniarką. Może ona współpracować z celami paletyzującymi EtE®flow Pallet Cell.
Cele paletyzacyjne EtE®flow Pallet Cell – co potrafią i czym się wyróżniają?
EtE®flow Pallet Cell to innowacyjne rozwiązanie, pozwalające zwiększyć wydajność procesu paletyzacji. Jest zintegrowane z systemem bezpieczeństwa dla bezpiecznej współpracy między robotem a operatorem.
Roboty mobilne jeżdżące możemy podzielić na nieautonomiczne wózki AGV (ang. Automated Guided Vehicles) i autonomiczne - (roboty AMR (ang. Autonomous Mobile Robots).
AVEVA PI System: wszystkie kluczowe dane w zasięgu ręki
AVEVA PI System to nowość w ofercie ASTOR: system do gromadzenia i analizowania danych z całego przedsiębiorstwa. Czym się wyróżnia? Dla kogo jest przeznaczony? W czym może pomóc? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.
Jak inicjować zmianę technologiczną - Nowy numer magazynu „Biznes i Produkcja” już dostępny
Jesteś menedżerem średniego szczebla w firmie produkcyjnej. Czujesz, że dzięki nowym technologiom twoje przedsiębiorstwo mogłoby wrzucić wyższy bieg. Wiesz, że dzięki temu nie tylko poprawiłoby swoją pozycję konkurencyjną, ale też Tobie zagwarantowało rozwój osobisty. Jesteś gotowy by zainicjować i poprowadzić kluczową dla firmy zmianę technologiczną? A może nie jesteś jeszcze gotowy, bo nie wiesz, jak zacząć? W obu przypadkach, właśnie dla Ciebie jest najnowszy, 25. numer magazynu „Biznes i Produkcja”.
Prezentujemy raport TechImpact, przygotowany wspólnie przez firmę ASTOR i Akademię Leona Koźmińskiego. Opracowanie próbuje oszacować jakie znaczenie dla współczesnych firm z branży FMCG – dóbr szybkozbywalnych, a więc spożywczych, środków czystości itd., może mieć wysoki stopień zaawansowania technologicznego. Badania przeprowadzono na próbie 102 przedsiębiorstw.
Upraszczanie świata: Symulacje intralogistyczne z wykorzystaniem FlexSim w firmie ASTOR
Symulacje procesów w przemyśle stają się nieodzownym narzędziem wspomagającym projektowanie, optymalizację oraz weryfikację systemów. W firmie ASTOR, w projektach intralogistycznych, korzystamy z narzędzia FlexSim, które wspiera nasze decyzje inżynieryjne oraz biznesowe. W artykule przedstawię nasze podejście do tworzenia symulacji, wskażę na znaczenie upraszczania modeli oraz poruszę wyzwania związane z odpowiednim doborem i przetwarzaniem danych wejściowych.
Jak cyfrowy bliźniak pomaga holistycznie spojrzeć na łańcuch wartości i sprawić, by był bardziej efektywny
Wykorzystanie cyfrowego bliźniaka całego łańcucha wartości pozwala na jego gruntowną i elastyczną przebudowę w obszarach takich jak logistyka, zarządzanie kosztami produkcji, zarządzanie cenami i projektowanie produkcji. W efekcie prowadzi to do oszczędności i poprawy wydajności produkcji w trudnych czasach.
Skuteczne zarządzanie rozproszoną infrastrukturą – na przykładzie MPEC Nowy Sącz
Nadzorowanie pracy rozległej sieci ciepłowniczej, przy pomocy rozwiązań informatycznych wymaga działającej równolegle szybkiej sieci komunikacyjnej. Jej stworzenie może być wyzwaniem, ale przynosi wymierne korzyści. Pozwala nie tylko zwiększyć wydajność i poczynić oszczędności, ale też spojrzeć na firmę z lotu ptaka i lepiej zaplanować przyszłe działania.
Od NIS do NIS2. Jak twórcy oprogramowania przystosowują je do nowych regulacji UE – na przykładzie AVEVA
NIS2 to nowa dyrektywa UE precyzująca i rozszerzająca zakres przepisów dotyczących cyberbezpieczeństwa. W odpowiedzi na te wymogi, firmy technologiczne, takie jak AVEVA, aktywnie wdrażają strategie zgodne z najwyższymi standardami.
Sztuczna inteligencja do optymalizacji energetycznej pracy pomp i sprężarek
Wykorzystanie algorytmów uczenia maszynowego pozwala optymalizować pracę urządzeń sterujących przepływem cieczy. To szansa na oszczędności i optymalizację w wodociągach, górnictwie i melioracji, firmach produkcyjnych czy instalacjach petrochemicznych oraz transporcie morskim.