Cscape 9.6 PL – nowa wersja narzędzia do programowania sterowników Horner APG

Horner APG udostępnił nową wersję narzędzia Cscape służącego do programowania i konfiguracji wszystkich sterowników ze swojej oferty. Wersja 9.6 oprócz nowych możliwości posiada polski interfejs ułatwiający obsługę. Największą zmianą w stosunku do poprzednich wersji narzędzia jest implementacja obsługi obiektów Audio i Video, dzięki czemu urządzenia Horner APG stają się bardziej multimedialne.

Obsługa funkcji audio

Obsługiwana w sterownikach serii ZX oraz XL7e funkcja Audio pozwala na odtwarzanie z poziomu urządzenia plików w formacie .mp3 oraz .wma. Pliki przechowywane są na karcie pamięci MicroSD i odtwarzane przy pomocy zewnętrznego głośnika podłączonego do urządzenia. Odtwarzanie plików audio pozwala obsługiwać alarmy głosowe (odtwarzany konkretny plik w chwili zaistnienia określonego warunku) lub odtwarzanie wskazówek/komunikatów głosowych dotyczących np. obsługi maszyny, których celem jest wsparcie oraz szkolenie operatorów maszyn.

Obsługa funkcji Video

Obsługa Video uzupełnia możliwości sterowników serii XL4e, XL7e oraz ZX o wyświetlanie na ekranie urządzenia filmów w formacie .mpg4. Wyświetlane video może pochodzić z dwóch źródeł: plików przechowywanych na karcie pamięci MicroSD (do 32 GB) zainstalowanej w sterowniku lub z zewnętrznej kamery podłączonej o portu USB sterownika (maksymalna długość kabla to 5 metrów). Daje to operatorom nowe możliwości w zakresie obsługi maszyn, którymi sterują urządzania Horner APG. Zainstalowanie kamery w miejscu niebezpiecznym (wirujące elementy, wysokie napięcia/ temperatura) pozwala ponieść poziom bezpieczeństwa obsługi urządzenia pozwalając podglądać obraz z tych miejsc na ekranie sterownika bez konieczności zdejmowania osłon i obudów maszyn. Możliwość odtwarzania filmów zapisanych na karcie pamięci daje możliwość odtwarzania filmów szkoleniowych przygotowanych dla operatorów maszyn i urządzeń.

Nowe obiekty graficzne

W wersji 9.6 oprogramowania Cscape dostępne są nowe obiekty graficzne wykorzystywane na potrzeby wizualizacji. Oprócz wskaźników, liczników oraz pasków postępu, pojawiły się również nowe, bardzo estetyczne przyciski, które mogą mieć wypełnienie gradientowe i obsługiwać transparentny tryb wyświetlania (przezroczystość wybranych elementów). Nowe obiekty graficzne uzupełni obiekt Historical Trend Graph, który został wyposażony w przyciski pozwalające na przewijanie wykresu na ekranie panelu oraz drukowanie wykresu do pliku przechowywanego na karcie pamięci MicroSD.

Cscape 9.6 dostępny jest w polskiej i angielskiej wersji językowej, które można bezpłatnie pobrać z Platformy Internetowej ASTOR. Nowe możliwości uzupełniają funkcjonalność programowania na ruchu oraz obsługi zmiennych symbolicznych które pojawiły się w poprzedniej wersji Cscape, dzięki czemu wykorzystanie sterowników XL4e i XL7e daje znacznie większe możliwości podczas obsługi małych i średnich systemów sterowania.


Kontakt

Piotr Adamczyk
Specjalista ds. systemów sterowania, ASTOR
tel: 12 424 00 66
e-mail: piotr.adamczyk@astor.com.pl

 


Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2017 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone