Komputery przemysłowe Astraada AS47CN – jedna seria, wiele możliwości

Astraada AS47CN to wprowadzona niedawno do oferty ASTOR, seria wydajnych, bezwentylatorowych przemysłowych komputerów panelowych. Dedykowane są dla małych oraz rozbudowanych systemów wizualizacji, sterowania, raportowania i analizy danych w takich branżach, jak energetyka, wod-kan czy meblarstwo.

Komputery przemysłowe przeznaczone są do użytku w trudnych warunkach środowiskowych tj. wysokiej temperaturze, zapyleniu i wilgotności, zapewniając zainstalowanym aplikacjom stabilną i niezawodną pracę.

 

AS47CN21 PP

  Komputer przemysłowy Astraada AS47CN21 z wizualizacją Wonderware InTouch

 

Urządzenia są dostępne są w rozmiarach 8, 10, 15, 17 i 21 cali i mogą być wyposażone w jeden z dwóch rodzajów ekranów dotykowych: tańszy - rezystywny lub droższy - ekran pojemnościowy PCT - z powierzchnią odporną na zarysowania i detekcją dotyku w 2 punktach jednocześnie.

Funkcja multi-touch umożliwia obsługę gestów znaną ze smartfonów (powiększanie, obracanie, przesuwanie) ułatwiając użytkownikowi pracę z dokumentacją, instrukcjami obsługi czy przeglądaniem graficznych schematów wyświetlanych na ekranie. Detekcja dotyku w dwóch punktach pozwala na implementację autorskich aplikacji, gdzie kombinacja klawiszy pozwala na uruchomienie menu serwisowego czy zatrzymanie maszyny, zabezpieczając operatora przed przypadkowym uruchomieniem funkcji, która może mieć daleko idące skutki.

Wysoka funkcjonalność

Obsługa komputera przemysłowego Astraada AS47CN z ekranem PCT możliwa jest również w rękawiczkach, co jest dużą zaletą w przemysłowym środowisku pracy, ponieważ nie trzeba za każdym razem ich zdejmować, aby zmienić parametry pracy urządzeń. Zarówno ekrany pojemnościowe, jak i rezystancyjne montowane są w technologii FPD (Flat Panel Design), zapewniającą płaską powierzchnię całego frontu, ułatwiając utrzymanie komputerów w czystości.

Panele wyposażone są w system Windows 7 Professional, 4-rdzeniowy 4-wątkowy procesor Intel Celeron N2930, 4 GB RAM DDR3 oraz dysk HDD lub SSD o pojemności zdefiniowanej przez użytkownika (standardowa wersja dostarczana jest z dyskiem 320 GB HDD lub 64 GB SSD). Nośniki danych mogą być demontowane przez klientów bez utraty gwarancji na cały sprzęt. Dzięki temu, jeśli zajdzie potrzeba, użytkownik może wymienić dysk na większy lub wgrać obraz systemu z poziomu innego komputera.

Łatwa konfiguracja

Seria komputerów przemysłowych Astraada AS47CN posiada złącza 2xUSB, 2x Gbit LAN, 1xRS-232, 1xRS-232/422/485 (konfigurowalne z poziomu BIOS), wyjście audio oraz zewnętrzny przycisk power on/off - bardzo przydatny, jeśli urządzenie ma zostać zabudowane w ścianie.

Lekka obudowa, wykonana z odlewu aluminium, dobrze odprowadza również ciepło, co zapewnia urządzeniu stabilną pracę do 50°C. Istotną cechą jest szeroki zakres zasilania (9-32 V DC) oraz złącze terminalowe, pozwalające skorzystać z już zamontowanego dla innych urządzeń w szafie zasilacza.

Wewnętrzny slot Mini PCIe umożliwia doposażenie w kartę WLAN 802.11 b/g/n z zewnętrzną anteną lub modem HSDPA czy odbiornik GPS.

Astraada Panel PC są gotowe do działania w zasadzie zaraz po podłączeniu zasilania, bez konieczności dokonywania dodatkowej konfiguracji. Mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba większej funkcjonalności i interakcji pomiędzy stanowiskami operatorów oraz systemami produkcyjnymi. Dedykowane są do wizualizacji zarówno prostych, jak i rozbudowanych procesów technologicznych przy pomocy dowolnego oprogramowania przemysłowego: np. Wonderware InTouch. Pozwala to praktycznie na nieograniczoną liczbę zastosowań.

Dowiedz się więcej

Wojciech Trojniar
Specjalista ds. systemów sterowania

tel: 12 424 00 63
e-mail: wojciech.trojniar@astor.com.pl
 

 

 

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2017 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone