JET-WAVE-2300 - Przemysłowy router 3G/LTE z redundancją i tunelowaniem VPN w ofercie ASTRAADA

 

Bezprzewodowa transmisja danych prowadzona w oparciu o infrastrukturę operatorów komórkowych zyskała w ostatnich latach bardzo dużą popularność. Przyczyniły się do tego: duży zasięg komunikacji, szersza dostępność sygnału komórkowego oraz szybka i łatwa instalacja. Do prostych aplikacji najczęściej stosuje się modemy pracujące w standardzie GSM/GPRS, widoczny jest jednak trend podnoszenia niezawodności połączeń o znaczeniu krytycznym w oparciu o lepiej zabezpieczone i bardziej funkcjonalne routery 3G/LTE.

Przykładem takiego urządzenia jest nowy produkt w ofercie Astraada, router JET-WAVE-2300. Jest on kompatybilny z najnowszymi standardami sieci komórkowych 3G oraz LTE. Technologia LTE pozwala na bardzo szybki przesył danych z prędkością nawet do 100 Mbps (pobieranie danych) oraz 50 Mbps (wysyłanie danych). Urządzenie poza wsparciem dla technologii LTE jest również kompatybilne ze starszymi standardami UMTS i HSPA. JET-WAVE-2300 wyposażony został w dwa porty gigabit Ethernet przeznaczone do pracy w trybie routera lub switcha. Z ich pomocą może łączyć się przewodowo z urządzeniami końcowymi, np. komputerem PC, sterownikiem PLC, czy wyspą wejść/wyjść. Koszty okablowania można ograniczyć, wykorzystując opcjonalny moduł WiFi (IEEE 802.11n), który może być wbudowany w urządzenie. Sterowanie trasami pomiędzy interfejsami gigabit Ethernet, GSM i WiFi realizowane jest przez wydajny procesor 700 MHz i mechanizm translacji adresów NAT.

JET-WAVE-2310

Redundancja kanału komunikacji na najwyższym poziomie

Router obsługuje mechanizm redundancji kanału komunikacji typu warm-standby, np.: połączenie kablowe może stanowić trasę podstawową, a połączenie bezprzewodowe LTE - alternatywną, która zostanie aktywowana tylko w momencie awarii podstawowej trasy. Po przywróceniu połączenia kablowego, router automatycznie przełączy się na trasę kablową, dzięki czemu koszty transmisji bezprzewodowej są automatycznie ograniczane. JET-WAVE-2300 może obsługiwać również 2 niezależne sieci komórkowe (dual SIM standby redundancy). W momencie, gdy podstawowa karta SIM wykorzystująca infrastrukturę komórkową operatora „A” utraci połączenie, urządzenie automatycznie przełączy się na drugą kartę, która będzie wykorzystywać infrastrukturę operatora „B”.

Tunelowanie VPN zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa

JET-WAVE-2300 może budować szyfrowane połączenie zdalne w standardzie VPN. Tunelowanie pozwala tworzyć zabezpieczone kanały komunikacji pomiędzy centralną dyspozytornią a rozproszonymi obiektami, które wykorzystują publiczną sieć Internet. Router JET-WAVE-2300 pełni funkcję klienta VPN w takim układzie i łączy się z serwerem VPN (np. JET-BOX-5630).

 

 

Więcej informacji na stronie: JET-WAVE-2300

Dowiedz się więcej

Paweł Podsiadło

Paweł Podsiadło
Specjalista ds. komunikacji przemysłowej

tel: 12 424 00 61
e-mail: pawel.podsiadlo@astor.com.pl
 

 

 

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2017 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone