Oprogramowanie konfiguracyjne do falowników Astraada w polskiej wersji językowej.

 

Do konfiguracji, diagnostyki, monitorowania czy zarządzania wszystkimi przemiennikami częstotliwości Astraada DRV wykorzystywane jest jedno, intuicyjne, bezpłatne oprogramowanie Astraada DRV CFG.

Falowniki Astraada DRV niezależnie od serii wyposażone są w standardzie w panel sterowania LED z zintegrowanym potencjometrem umożliwiającym konfigurację, odczyt parametrów oraz zmianę bieżących nastaw. Panel ten może być w dowolnym momencie odłączony i wypuszczony w dogodne dla operatora miejsce za pośrednictwem tradycyjnej „skrętki”.

Do podstawowej konfiguracji pojedynczych falowników panel taki bywa wystarczający, jednakże przy bardziej zaawansowanych aplikacjach napędowych, znacznie efektywniej można to zrealizować korzystając z dostępnego, od teraz również w polskiej wersji językowej, oprogramowania narzędziowego Astraada DRV CFG (PL).

Oprogramowanie Astraada DRV CFG to narzędzie instalowane na komputerze PC, komunikujące się z falownikami Astraada za pośrednictwem wbudowanego interfejsu RS-485 lub w przypadku serii DRV-27 z wykorzystaniem łącza Ethernet (opcja).

 

 

 

Szybkie uruchomienie

Dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika, oprogramowanie pozwala na łatwą parametryzację i szybkie uruchomienie zarówno pojedynczego przemiennika, jak i całej grupy podłączonych urządzeń. Posiada ono zdefiniowane zakresy nastaw, umożliwia śledzenie zmian parametrów względem ich wartości domyślnych oraz zapis konfiguracji do pliku w celu archiwizacji czy szybkiego przenoszenia konfiguracji na kolejne urządzenia.

 

 

Okno konfiguracji falownika w polskiej wersji oprogramowania Astraada DRV CFG

 

Monitorowanie urządzenia

Parametry przemienników częstotliwości, jak również wartości sygnałów zewnętrznych związanych z procesem mogą być monitorowane w oknie emulatora oscyloskopu w czasie rzeczywistym. Z kolei okno Panelu Sterowania umożliwia szybką zmianę ustawień komunikacyjnych oraz zadawanie poleceń sterujących.

Diagnostyka i zabezpieczenia

Przemienniki Astraada DRV mają możliwość zdefiniowania ponad 30 zabezpieczeń zapewniających ochronę układu napędowego. Oprogramowanie umożliwia bieżącą analizę i obsługę pojawiających się błędów czy alarmów oraz archiwizację historii ich wystąpienia. Dodatkowo konfiguracja samego falownika może zostać zabezpieczona hasłem w celu ochrony urządzenia przed nieautoryzowanym dostępem.

Dowiedz się więcej

Wojciech Trojniar

Tomasz Kochanowski
Specjalista ds. systemów sterowania

tel: 12 424 00 61
e-mail: tomasz.kochanowski@astor.com.pl
 

 

 

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2017 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone