Profesal Maintenance Mobile - mobilność w Dziale Utrzymania Ruchu

 

Pracownicy działu utrzymania ruchu dużą część swojego czasu pracy spędzają w pobliżu linii produkcyjnych, maszyn i urządzeń, za których sprawne działanie są odpowiedzialni. Stosunkowo duża mobilność (niezależnie czy dotyczy jednej fabryki czy obiektów rozproszonych) sprawia, że szybki dostęp do informacji o aktualnych zgłoszeniach serwisowych bywa utrudniony.

Profesal Maintenance Mobile jest mobilną aplikacją kliencką systemu CMMS Profesal Maintenance, pozwalającą na wygodny dostęp do informacji o parku maszynowym, aktualnych usterkach maszyn i zadaniach pracowników utrzymania ruchu. Aplikacja pozwala także na zgłaszanie usterek i awarii bezpośrednio z miejsca, w którym wystąpiły. Profesal Maintenance Mobile może zostać uruchomiony na dowolnym smartfonie lub tablecie.

 

Szybki dostęp do informacji

Aplikacja Profesal Maintenance Mobile oferuje użytkownikom dostęp do wszystkich ważnych informacji o parku maszynowym i działaniach z nim związanych – niezależnie od miejsca, w którym znajduje się użytkownik. Jedynym wymaganiem jest dostęp do Internetu lub lokalnej sieci bezprzewodowej. Użytkownik aplikacji może przeglądać listę zgłoszeń serwisowych i zadań do których został przypisany, przeglądać informacje o urządzeniach wchodzących w skład parku maszynowego, wyszukiwać dane kontaktowe do dostawców części zamiennych i serwisantów zewnętrznych, przeszukiwać listę artykułów bazy wiedzy z informacjami o sposobach rozwiązywania często występujących usterek lub procedurach prawidłowego wykonania przeglądu.

 

 

Ekran podglądu Artukułu Bazy Wiedzy w aplikacji Profesal Maintenance Mobile

 

Wprowadzanie danych

Praca w trybie edycji pozwala użytkownikom na szybkie zaznaczenie wykonania zadania lub zgłoszenie zaobserwowanej usterki bezpośrednio z miejsca, w którym wystąpiła – może to być obiekt oddalony o setki tysięcy kilometrów od miejsca, w którym znajduje się serwer. W każdym momencie użytkownik aplikacji może zaktualizować status zadania związanego z prowadzonym remontem lub dodać szybką notatkę z ważnymi informacjami o usuniętej usterce maszyny.

Ergonomia

Duży nacisk został położony na przygotowanie ergonomicznego interfejsu użytkownika. Specjaliści zajmujący się UX (User Experience) zaprojektowali interfejs dający możliwość łatwego nawigowania i szybkiego dostępu do pożądanych informacji. Wytyczne przygotowane przez zespół UX zostały z pełnym powodzeniem zaimplementowane przez zespół programistów. Łatwe nawigowanie w aplikacji mobilnej pozwala na przesłanie informacji o zaobserwowanej usterce lub awarii w dosłownie kilkanaście sekund. Użytkownicy otrzymują narzędzie gotowe do użycia od razu bez szczególnej potrzeby przeszkolenia się, ponieważ ilość dostępnych opcji została skrojona na miarę maksymalnie szybkiej pracy z aplikacją.

Dowolność urządzenia

Profesal Maintenance Mobile jest aplikacją webową niezależną od warstwy sprzętowej zaprojektowaną w taki sposób, że może zachowywać się jak dedykowana aplikacja na Androida, iOS czy Windows Mobile. Dzięki wykorzystaniu multi-platformowości firma nie musi martwić się o to, że pracownicy korzystają ze smartfonów z różnymi systemami operacyjnymi. Wystarczy, że smartfon lub tablet będzie obsługiwał powszechny już standard HTML5. Wykorzystanie najnowszych technologii oraz odpowiednie podejście przy projektowaniu aplikacji pozwoliło na stworzenie aplikacji multi-platformowej, która może korzystać z natywnych funkcji telefonu, takich jak dzwonienie wprost z aplikacji czy dodawanie zdjęć i innych plików. Przykładowo, funkcja dzwonienia bezpośrednio z aplikacji pozwala na szybki dostęp do danych kontaktowych opiekuna danej maszyny, dystrybutora lub serwisu zewnętrznego i możliwość wybrania odpowiedniego numeru telefonu jednym kliknięciem w aplikacji. Z kolei wyświetlanie lokalizacji na mapie Google znajdzie zastosowanie w sytuacji, gdy park maszynowy jest rozproszony geograficznie – np. w zarządzaniu infrastrukturą wod-kan.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo wymiany danych aplikacji z serwerem zapewnia wykorzystanie szyfrowania w oparciu o protokół HTTPS i SSL. Każdy z użytkowników korzysta z aplikacji, logując się w oparciu o indywidualny login i hasło. Do odczytu danych z systemu CMMS zgromadzonych na serwerze, który może znaleźć się w dowolnym miejscu na świecie, potrzebny jest dostęp do sieci lokalnej lub Internetu. Standardowo już wykorzystywane mechanizmy ochrony dostępu z zewnątrz do sieci korporacyjnej lub produkcyjnej, takie jak firewall i oprogramowanie antywirusowe, są kolejnym elementem architektury całościowego systemu zapewniającym bezpieczeństwo danych firmowych.

 

Ekran tworzenia nowego Zgłoszenia Serwisowego w aplikacji Profesal Maintenance Mobile

 

Aplikacja Profesal Maintenance Mobile jest funkcjonalnym dodatkiem do pełnej wersji systemu CMMS Profesal Maintenance opartej o serwer bazodanowy i aplikacje klienckie instalowane na stacjach roboczych. Wykorzystanie dodatkowej mobilnej końcówki klienckiej pozwala użytkownikom na jeszcze szybsze wyszukiwanie informacji i wprowadzanie podstawowych danych bez straty czasu na dotarcie do stacji roboczej. Oczywiście dalsze wykorzystywanie pełnej aplikacji klienckiej zainstalowanej na komputerze PC jest uzasadnione, ponieważ wersja mobilna zawiera wybrany fragment funkcjonalności klienta PC.

Dowiedz się więcej

Wojciech Trojniar

Arkadiusz Rodak
Specjalista ds. oprogramowania przemysłowego

tel: 12 424 00 67
e-mail: arkadiusz.rodak@astor.com.pl
 

 

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2017 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone