ASTOR partnerem Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie i patronem Dni Techniki « Wróć do O Nas

Firma ASTOR, dostawca nowoczesnych technologii dla przemysłu została partnerem Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie. W ramach tej współpracy uruchomionych będzie wiele projektów, w tym stworzenie pracowni wyposażonej w zestawy edukacyjne oraz organizacja praktyk i szkoleń dla uczniów w celu podnoszenia jakości kształcenia w ZST. Jednym z już zrealizowanych wspólnych działań była organizacja Dni Techniki, które odbyły się w Tarnowie w dniach 28-29.05.2015.

Firma ASTOR chętnie wspiera przyszłych inżynierów, pomagając w tworzeniu stanowisk laboratoryjnych na uczelniach i w szkołach technicznych, udostępniając oferowane produkty w ramach specjalnych ofert dla edukacji. Tym razem współpraca z Zespołem Szkół Technicznych zaowocowała bogatym programem wsparcia edukacyjnego dla uczniów, który z pewnością przysporzy im wiedzy i doświadczenia w projektach związanych z automatyką. Dzięki obopólnej współpracy, otwarta została pracownia pod patronatem firmy ASTOR w Zespole Szkół Technicznych, dla której firma przekazała m.in. pięć edukacyjnych zestawów sterowników PLC 90-30 od GE Intelligent Platforms.

 

ASTOR ZST w Tarnowie2

 Otwarcie Dni Techniki w ZST w Tarnowie

 

Zespół Szkół Technicznych w Tarnowie to oficjalna nazwa szkoły znanej w środowisku tarnowskim jako „Technikum w Mościcach" albo „Technikum Chemiczne". Placówka obecnie należy do najlepszych szkół technicznych w powiecie tarnowskim i województwie małopolskim. Początek dały jej, organizowane od 1931 r. w Państwowej Fabryce Związków Azotowych, kursy zawodowe dla laborantów, a później kursy dla rzemieślników i majstrów różnych branż. W tym roku szkoła obchodzi 70-lecie istnienia.

Dzięki współpracy z ASTOR, uczniowie Zespołu Szkół Technicznych będą mieli możliwość skorzystania m.in. z:
1) możliwości odbycia praktyk i szkoleń wakacyjnych w ramach dostępnych miejsc oraz zajęć praktycznych w ASTOR Innovation Room dla uczniów ZST kształcących się w zawodach: technik elektronik, technik elektryk, technik informatyk,
2) udziału w zajęciach dydaktycznych współorganizowanych przez nauczycieli ZST i specjalistów ASTOR i korzystania z licencji demo oprogramowania Wonderware, Proficy Machine Edition, K-Roset, RC+,
3) udziału w zajęciach seminaryjnych i konferencjach przybliżających najnowsze osiągnięcia techniki, a zwłaszcza z zakresu zastosowań, automatyki i robotyki oraz budowy urządzeń automatyki takich jak sterowniki, serwonapędy, czy roboty przemysłowe.

 

„Firma ASTOR współpracuje z Zespołem Szkół Technicznych od wielu lat. Tym bardziej cieszy nas fakt, że od teraz będziemy w gronie partnerów ZST wspólnie z naszym Klientem - Grupą AZOTY. Jestem pewien, że najbardziej skorzystają na tym uczniowie – dostawca nowoczesnych technologii dla przemysłu i jeden z najprężniejszych w kraju zakład produkcyjny to gwaranci przekazywania uczniom najlepszej wiedzy w zakresie automatyzacji i efektywności w przemyśle" – podsumowuje Łukasz Mąka, koordynator ds. edukacji w firmie ASTOR.

 

ASTOR i ZST w Tarnowie

Łukasz Mąka, Koordynator ds. edukacji w firmie ASTOR i Dyrektor ZST - mgr inż. Krzysztof Kołaciński

 

Dni Techniki w Tarnowie, które odbyły się w dniach 28 i 29.05.2015, zorganizowano dla uczniów szkół średnich, gimnazjalnych oraz studentów. Firmy zaangażowane we współpracę z ZST przygotowały pokazy i prezentacje najnowocześniejszych rozwiązań technicznych. ASTOR zaprezentował stanowisko zrobotyzowane oparte na technologii firmy EPSON, a poprowadził warsztaty dla młodzieży w zakresie „Programowanie robota EPSON w środowisku RCV-5". Koordynator ds. edukacji w ASTOR, Łukasz Mąka, poprowadził jedną z dwóch przewodnich prezentacji wydarzenia: „Od Technika do Inżyniera", która spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem gości Dni Techniki.

 

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2022 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone