ASTOR gratuluje zwycięzcom pierwszej edycji European Rover Challenge « Wróć do O Nas

Łazik Scorpio, reprezentujący PWR Rover Team – Scorpio Project z Politechniki Wrocławskiej wygrał międzynarodowe zawody łazików marsjańskich - European Rover Challenge, zorganizowane w Podzamczu Chęcińskim koło Kielc. Partnerem tej największej w Polsce imprezy robotyczno - kosmicznej w Polsce została firma ASTOR, dostawca nowoczesnych technologii dla przemysłu.

Drugie miejsce w konkursie zajęła drużyna „Impuls" z Politechniki Świętokrzyskiej. Na trzeciej pozycji uplasował się zespół z Uniwersytetu Kairskiego „Lunar and Mars Rover Team". W konkursie rywalizowało dziesięć drużyn z Polski, Egiptu, Indii i Kolumbii.

 

ERC2014 ASTOR 2

Łazik Scorpio; źródło: erc.roverchallenge.eu/pl

 

Dla łazików, które uczestniczą w rozgrywanym po raz pierwszy konkursie, przygotowano specjalny tor, przypominający powierzchnię Marsa. Roboty brały udział w trzech widowiskowych konkurencjach terenowych musiały m.in. dojechać jedynie z pomocą GPS i kompasu do wyznaczonego miejsca, przejechać tor na czas, pobrać próbkę gruntu.

Członkowie drużyn podczas wykonywania zadań nie widzą swoich łazików i sterują nimi zdalnie. Zupełnie jak prawdziwymi łazikami na Marsie. Na każdej z maszyn znajduje się kamera, dzięki której zawodnicy mogli wszystko zobaczyć i odpowiednio pokierować łazikiem.

W 2015 roku, kolejna edycja European Rover Challenge, również odbędzie się w Polsce w tym samym miejscu. Organizatorem wydarzenia jest Mars Society Polska we współpracy z agencją Planet PR, Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego oraz Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu k. Chęcin.

W tym samym czasie i miejscu odbył się Piknik Naukowo-Technologiczny - plenerowe wydarzenie popularyzujące naukę i nowe technologie, adresowane do szerokiego grona odbiorców. Przez dwa dni można było wziąć udział w prawdziwym festiwalu nauki, oglądać eksperymenty, uczestniczyć w warsztatach oraz prezentacjach, które będą zróżnicowane pod względem wieku i zainteresowań publiczności. Firma ASTOR, jako mocno zaangażowana w wydarzenie, prezentowała aplikacje robotowe przyjazne dla społeczeństwa :)

ERC2014 Scorpio

Stoisko firmy ASTOR z robotem Kawasaki rozdającym lizaki; źródło: fot. Majewscy Foto, udostępnione przez Planet PR

 

The European Rover Challenge, w skrócie ERC, to międzynarodowe zawody łazików marsjańskich organizowane przez Mars Society Polska. Zawody skierowane są do studentów, absolwentów oraz pracowników uczelni wyższych. ERC rozszerza na Europę znaną już formułę zawodów University Rover Challenge organizowanych w Stanach Zjednoczonych przez The Mars Society. Od dwóch lat pierwsze miejsca w tym konkursie zajmuje drużyna z Politechniki Białostockiej z łazikiem Hyperion i Hyperion 2. Studenci z Białegostoku wygrali zawody również w 2011 roku z łazikiem Magma2.

Oficjalne wyniki: http://erc.roverchallenge.eu/pl/ | kanał ERC na YouTube

 

 

 

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2017 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone