ASTOR partnerem European Rover Challenge « Wróć do O Nas

W dniach 5-7 września 2014 r. w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym Podzamczu k/ Chęcin (województwo świętokrzyskie) odbędą się pierwsze Europejskie Zawody Łazików Marsjańskich – European Rover Challenge 2014 – największa impreza robotyczno - kosmiczna w Polsce. Oficjalnym partnerem wydarzenia została firma ASTOR, dostawca nowoczesnych technologii dla przemysłu.

The European Rover Challenge, w skrócie ERC, to międzynarodowe zawody organizowane przez Mars Society Polska. Zadaniem stojącym przed studenckimi zespołami jest zaprojektowanie i budowa analogu łazika marsjańskiego, który zmierzy się z innymi w kilku konkurencjach i pozytywnie przejdzie ocenę sędziowską. Zadania polegać będą m.in. na pobraniu próbek z podłoża i znalezieniu „życia", nawigacji, obsłudze i naprawie urządzeń. Wszystkie zadania wykonywane będą zdalnie, bez kontaktu wzrokowego z robotami, z wykorzystaniem kamer IP oraz systemu GPS.

ERC rozszerza na Europę znaną już formułę zawodów University Rover Challenge organizowanych w Stanach Zjednoczonych przez The Mars Society, w których Polacy wielokrotnie odnosili sukcesy.

W zawodach udział weźmie 17 drużyn z całego świata, m.in. z Bangladeszu, Indii, Egiptu czy Kolumbii. Polskę reprezentować będzie 8 zespołów.

W ramach ERC 2014, Centrum Nauki Da Vinci w Podzamczu k. Chęcin, gościć będzie również międzynarodowych przedstawicieli branży kosmicznej, którzy wezmą udział w konferencji „Człowiek w kosmosie". Ponadto, z okazji otwarcia Centrum, zostanie zainaugurowana polska premiera największej na świecie multimedialnej, interaktywnej wystawy „Świat Leonarda" poświęconej twórczości i życiu mistrza da Vinci. Zgromadzona publiczność będzie mogła również uczestniczyć w dwudniowym Pikniku Naukowo-Technologicznym z pokazami i warsztatami.

zawody-azikw

Szczegółowe informacje na temat ERC 2014 znajdują się na stronie wydarzenia: www.roverchallenge.eu

 

 

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2017 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone