Gdańskie turnieje robotów z ASTORem « Wróć do O Nas

W dniach 24 i 25 maja gdański oddział ASTOR patronował dwóm wydarzeniom przybliżającym nowoczesne technologie najmłodszym, nastoletnim i dorosłym pasjonatom robotyki: Trójmiejski Turniej Robotów oraz turniej Roboxy 2014 na Politechnice Gdańskiej. Na stoisku firmy ASTOR dodatkowo można było zapoznać się z robotem przemysłowym Kawasaki.

Trójmiejski Turniej Robotów i Roboxy to wydarzenia, które już od paru lat gromadzą miłośników nowoczesnych technologii z całej Polski. Kontynuując tradycje starożytnych zawodów olimpijskich, zawodnicy mierzą się ze sobą w koleżeńskiej atmosferze w licznych konkurencjach, takich jak sumo, linefollower, micromouse i freestyle. W szranki stanęli jednak nie ludzie, ale ich całkowicie autonomiczne konstrukcje.

 

ASTOR i turnieje robotow 1

 

Obydwa wydarzenia organizowane są przez studenckie koła naukowe. Takie zaangażowanie w dziedzinę robotyki pokazuje dużą popularność tej gałęzi techniki wśród młodych ludzi. Wystawione w zawodach robotów miały naprawdę wysoki stopień zaawansowania i złożoności, co świadczy o wiedzy i kreatywności nowego pokolenia inżynierów.

Podczas turniejów na stoisku ASTOR był obecny robot Kawasaki – nieodłączny przyjaciel dzieci, który rozdawał lizaki amatorom słodyczy. Każdy mały i duży odkrywca mógł osobiście zapoznać się z mocą najnowszej technologii, nie tylko robotyki, ale także automatyki przemysłowej.

 

ASTOR i turnieje robotow 3

 

Grzegorz Purzycki, Dyrektor ASTOR Gdańsk, komentuje: "Głównym punktem wydarzeń edukacyjnych, na których koncentrujemy działania, jest popularyzacja robotyki, automatyki i wszelkich dziedzin związanych z techniką również wśród dzieci i młodzieży. Pokazanie nowoczesnych technologii stosowanych w przemyśle w ciekawy i przystępny sposób wzbudza zainteresowanie dzieci nauką poprzez zabawę."

 

ASTOR i turnieje robotow 2

 

Zobacz relację z obydwu turniejów:

ASTOR wspomaga powstawanie na uczelniach laboratoriów studenckich, szkoli kadrę dydaktyczną, organizuje program praktyk studenckich, wspiera inicjatywy studenckie oraz sponsoruje konferencje naukowo-techniczne, a od roku 1998 ogłasza konkursy prac dyplomowych. We wrześniu br. otwarty został ASTOR Innovation Room - interaktywna wystawa robotyki i technologii IT w Krakowie, przy ul. Smoleńsk 29. Można tam włączyć robota SMS-em!

 

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2017 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone