ASTOR wspiera zawody robotów Robomaticon 2014 "People Behind Technology" « Wróć do O Nas

Po raz czwarty 8 marca 2014 roku na Politechnice Warszawskiej odbędzie się Turniej Robotów Mobilnych Robomaticon "People Behind Technology". Firma ASTOR, dostawca nowoczesnych technologii dla przemysłu, produkcji i edukacji, została sponsorem tego wydarzenia.

Na Robomaticon przyjadą najlepsi konstruktorzy z całej Polski oraz wielu z zagranicy, aby zmierzyć się w 13 konkurencjach i sięgnąć po nagrody.

Robomaticon 2014Oprócz emocjonujących igrzysk robotycznych, na tych wszystkich, którzy w marcu zjawią się w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, czeka wiele atrakcji. Na małych targach technologicznych firma ASTOR zaprezentuje stanowisko z robotami przemysłowymi. Dla najmłodszych zaś przygotowane są specjalne warsztaty robotyczne, które podczas ubiegłorocznej edycji cieszyły się ogromnym powodzeniem.

- Głównym punktem imprezy jest popularyzacja robotyki, automatyki i wszelkich dziedzin związanych ze studiami technicznymi również wśród dzieci i młodzieży. Podczas zawodów na stoisku firmy ASTOR będzie można zapoznać się z działaniem robota przemysłowego, a także spróbować go zaprogramować - zachęca Łukasz Mąka, koordynator ds. edukacji w firmie ASTOR.

Dziesiątki robotów będą się ścigać, walczyć na ringu, szukać drogi w labiryncie oraz wykonywać niesamowite zadania, które powstały w wyobraźni ich konstruktorów. Planowane konkurencje to:

Sumo x 4 czyli Dwóch przeciwników i jeden cel - wypchnąć wroga poza krawędź ringu. Na małej okrągłej planszy ścierają się ze sobą oryginalne wizje konstruktorskie. Wszystkie chwyty dozwolone. Zawodników nie chronią wymyślne przepisy, czy ochraniacze. Wygra najsprytniejszy! Dla miłośników małych robotów mamy coś specjalnego: konkurencje miniSumo, microSumo i nanoSumo. Rozmiary tych najmniejszych to tylko 2,5 cm x 2,5 cm x 2,5 cm.

LegoSumo - dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z robotyką lub chcą powrócić do dziecięcych lat, gdy bawili się klockami. Zasady są takie same, jak w Sumo - z tą różnicą, że na ringu spotykają się konstrukcje wyłącznie z klocków LEGO i LEGO Mindstorms.

Humanoid Sumo – zgodnie z zasadami Sumo - celem jest wypchnięcie przeciwnika poza krawędź ringu. Czy techniki wykorzystywane w prawdziwych zawodach sumo przydadzą się w starciach maszyn? O tym przekonamy się podczas Turnieju.

Humanoid Sprint – bieg, niczym podczas zawodów lekkoatletycznych! Roboty humanoidalne, przypominające ludzi, ścigają się w biegu po linii prostej. Jak zwykle liczy się czas. Kto okaże się Usainem Boltem pośród konstrukcji robotycznych?

Line Follower: kto pierwszy pokona trasę po wyznaczonym torze? W jak najkrótszym czasie pojazdy muszą przejechać po zadanej linii. Liczy się szybkość i dokładność. Konstruktorzy mogą tylko trzymać kciuki za swoje małe cuda, bo roboty same mają wiedzieć, jak jechać. Wyścigi na miarę XXI wieku!

Line Follower enhanced - Formuła 1 w zawodach robotycznych. Tor kryje w sobie różne niespodzianki! Barierki, zaciemnienia, czy przerwa w linii sprawiają, że zawody stają się jeszcze ciekawsze. Jak zawsze, liczy się jednak czas przejazdu po ciemnej linii!

Freestyle Elfa Distrelec: Najbardziej „dowolna" konkurencja. Jeśli robot biega, skacze, pływa, otwiera piwo, gada, wspina się, lata, czy nawet nic nie robi, ale w wielkim stylu to na Freestyle Elfa Distrelec jest mile widziany.

Micromouse, czyli jak odnaleźć się w labiryncie. Sprytne, małe robotyczne myszy, dobrze wytrenowane przez swoich konstruktorów, muszą znaleźć drogę w gąszczu ścianek i ślepych uliczek. Najeżone czujnikami stwory wyglądają jak z powieści science-fiction.

Puck Collect - Naprawdę pasjonująca konkurencja. Łączy w sobie wszystko, co najlepsze z pozostałych rywalizacji – szybkość LF'a, mechanikę sumo, precyzję micromouse'a i innowacyjność Freestyle Elfa Distrelec.

DeathRace to nowość: po raz pierwszy u nas, jak i w Europie. Wyścig robotów „na śmierć i życie". Kilka okrążeń wokół specjalnego toru, podczas których roboty mogą się przepychać, zderzać i stosować inne sztuczki. Celem jest oczywiście dotarcie na pierwszym miejscu spośród reszty zawodników.


Gmach Główny Politechniki Warszawskiej
Sobota 08.03.2014
Wstęp BEZPŁATNY!
ZAPRASZAMY!

Więcej informacji na stronie: www.robomaticon.pl  oraz na www.facebook.com/robomaticonpl 

 

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2022 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone