ASTOR wspiera 40. Olimpiadę Wiedzy Technicznej w Tarnowie « Wróć do O Nas

Dnia 16 stycznia br. w Zespole Szkół Technicznych im. I. Mościckiego w Tarnowie-Mościcach odbyły się zawody okręgowe 40. Olimpiady Wiedzy Technicznej. Partnerem wydarzenia była firma ASTOR, która chętnie angażuje się w projekty edukacyjne i wspiera młodzież chcącą pogłębiać wiedzę techniczną.

Etap okręgowy w Tarnowie stanowił ostatnią prostą przed finałem i został rozegrany w dwóch grupach tematycznych: elektryczno-elektronicznej, w której wzięło udział 51 zawodników oraz mechaniczno-budowlanej, gdzie wystartowało 8 osób. Zawody polegały na rozwiązaniu zadania optymalizacyjnego lub zastosowania informatyki w technice oraz na rozwiązaniu 2 spośród 3 zadań w wybranej grupie tematycznej.

ASTOR wspiera 40. Olimpiade Wiedzy Technicznej
40. Olimpiada Wiedzy Technicznej w Tarnowie (fot. Patryk Urasiński)

Dla ucznia Zespołu Szkół Technicznych, który osiągnie najlepszy wynik w zawodach okręgowych, firma ASTOR ufundowała voucher w formie dowolnego, darmowego kursu szkoleniowego.

Olimpiada Wiedzy Technicznej cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży – na szczeblu szkolnym wzięło w niej udział 449 uczniów z 14 szkół, spośród których do kolejnego etapu zakwalifikowano 59 uczniów z 8 szkół.

„Nasza firma podejmuje szereg działań, które mają zachęcić młodzież do poznawania tajników automatyki, robotyki oraz oprogramowania przemysłowego, dlatego bardzo cieszy nas fakt, że w ramach Olimpiady Wiedzy Technicznej młodzież z tak dużym zaangażowaniem rozwiązuje zagadnienia techniczne" – mówi Łukasz Mąka, koordynator ds. edukacji w firmie ASTOR.

ASTOR wspiera 40. Olimpiade Wiedzy Technicznej
Łukasz Mąka, koordynator branży edukacji w ASTOR (pierwszy z lewej) z uczniami Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie (fot. Jakub Sobczyk)

Warto wspomnieć, że zawody okręgowe Olimpiady Wiedzy Technicznej organizowane są w Zespole Szkół Technicznych w Tarnowie już od 36 lat.

Więcej informacji na stronie: www.zst-tarnow.pl

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2022 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone