Robotowe Andrzejki z ASTORem w Centrum Nauki Kopernik « Wróć do O Nas

Centrum Nauki Kopernik jest pierwszym w Polsce miejscem, które za cel postawiło sobie zachęcenie do osobistego zaangażowania w poznanie i zrozumienie świata. W ciągu 3 lat działalności odwiedziło je ponad 3 mln zwiedzających.

Na co dzień pracuje w nim robot Kawasaki – Portrecista (patrz zdjęcie), który pozwala zachować odwiedzającym je osobom pamiątkę na lata.

Robot Kawasaki Portrecista w Centrum Nauki Kopernik

Tegoroczne Andrzejki w Centrum Nauki Kopernik upłynęły pod znakiem robotów. Na terenie wystaw stałych oraz w salach konferencyjnych można było zapoznać się z nowoczesną technologią oraz nauczyć się, jak obsługiwać i programować różnego rodzaju roboty.

Firma ASTOR jest jedynym w Polsce oficjalnym dystrybutorem robotów Kawasaki oraz Epson SCARA. Zaangażowaliśmy się w organizację i przygotowanie wydarzenia. Prace koncepcyjno – projektowe rozpoczęto ponad 6 miesięcy wcześniej. Dzięki temu udało się stworzyć wydarzenie, które przyciągnęło kilka tysięcy osób oraz zakończyło się pełnym sukcesem.

Robot Kawasaki RS005L pracując „w pocie czoła" przez kilka godzin rozdał ponad 1200 lizaków, witając tym miłym gestem najmłodszych zwiedzających oraz zapraszając na poziom +1, gdzie znajdowały się główne atrakcje.

Dzien Robotów z ASTORem w Centrum Nauki Kopernik

Sale konferencyjne centrum podzielone zostały na trzy zasadnicze części: Strefę Konstruktora, Strefę Technologiczną oraz Wypoczynkową. Każda zawierała liczne atrakcje. Można było własnoręcznie zbudować robota Światłoluba lub Szczotkobota, wziąć udział w wyścigach Robotów – Dragsterów oraz obejrzeć Wall-E'ego.

Kopernik zapewnił atrakcje dla osób w każdym wieku. W Strefie Technologicznej można było zobaczyć, w jaki sposób roboty przemysłowe pracują w branży spożywczej. Robot Kawasaki współpracujący z systemem wizyjnym firmy SensoPart (dostarczonym przez firmę SELS, polskiego dystrybutora) miał za zadanie skompletować paczkę 6 jogurtów. Robot pobierał jogurty dwóch różnych smaków (patrz zdjęcie obok) z osobnych magazynków, a następnie układał je w wybranej przez zwiedzających konfiguracji. Dzięki takim rozwiązaniom klienci supermarketów zawsze mają dostęp do ulubionego smaku jogurtu.Dzien Robotów z ASTORem w Centrum Nauki Kopernik

Dodatkowo każdy spragniony mógł poprosić robota o kubek zimnej wody mineralnej. Stanowisko „Robota Barmana" zostało przygotowane w oparciu o zestaw edukacyjny Kawasaki Edu-Pack przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku. Stało się ono również gwiazdą wywiadu dla Telewizji Polskiej. Kolegów z Kawasaki wspierał robot Epson SCARA G6, który pokazał, czym jest prawdziwa prędkość, manipulując kulkami i układając je w różne wzory.

Przy współpracy z firmą ASTOR, student Akademii Górniczo-Hutniczej, Marek Niewiadomski, stworzył robota kroczącego, który dzielnie przemierzał sale konferencyjne Kopernika, pokazując zwiedzającym, jak bardzo pomocny może być robot inspekcyjny. Wszędzie tam, gdzie obecność człowieka jest niemożliwa lub niebezpieczna, warto wysłać robota.

Robotyka w Polsce jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin nauki. Również proces modernizacji przemysłu przebiega coraz mocniej pod znakiem robotów. Te wszystkie czynniki pokazują, że warto „zaprzyjaźnić się" z nowoczesnymi technologiami i zrobotyzowanymi pomocnikami, ponieważ z dnia na dzień będzie ich coraz więcej wśród nas.

Zobacz film "Dzień Robotów w Centrum Nauki Kopernik" w kanale ASTOR YouTube

 

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2017 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone