Dzień Robotów z ASTORem w Centrum Nauki Kopernik « Wróć do O Nas

W dniu 30 listopada br. w Centrum Nauki Kopernik odbędzie się druga edycja Dnia Robotów, wydarzenia przybliżającego nowoczesne technologie najmłodszym, nastoletnim i dorosłym pasjonatom robotyki. Na spotkanie z robotami zaprasza także firma ASTOR, dystrybutor robotów przemysłowych Kawasaki i EPSON.

Rok temu poza robotami mieszkającymi w pracowni robotycznej CNK na co dzień, takimi jak Robothespian, Elektrybałt, czy Warcabot, pojawili się również goście specjalni – IURO, R2-D2 i R5-D4. Stali goście CNK wiedzą, że zawsze mogą liczyć na robota Portrecistę Kawasaki, któremu nigdy nie męczy się ręka, co przy kilku tysiącach zwiedzających dziennie ma spore znaczenie!

W dzisiejszym świecie z każdej strony otacza nas technologia, elektronika, robotyka. Podczas Dnia Robotów w CNK zapraszamy wszystkich, którzy chcą zobaczyć pracujące roboty na własne oczy i dowiedzieć się wielu ciekawostek na ich temat. Kogo przedstawiamy w tym roku? Robo-drużynę ASTORa!" - zachęca Patryk Dąbrowa, specjalista ds. robotów przemysłowych w firmie ASTOR i jednocześnie pasjonat robotyki.

Do CNK zapraszają:
1. robot Epson SCARA - szybko manipulujący metalowymi kulkami,
2. robot Kawasaki RS005L - jeszcze szybciej sortujący jogurty,
3. robot Kawasaki RS005L - rozdający lizaki,
4. robot Kawasaki FS003 - podający napoje.

Dzien Robotow z ASTORem w Centrum Nauki KopernikASTOR wspomaga powstawanie na uczelniach laboratoriów studenckich, szkoli kadrę dydaktyczną, organizuje program praktyk studenckich, wspiera inicjatywy studenckie oraz sponsoruje konferencje naukowo-techniczne, a od roku 1998 ogłasza konkursy prac dyplomowych. Chętnie angażuje się we wspieranie zawodów robotów mobilnych, propagując jednocześnie swoje autorskie wydarzenie – ASTOR Robot Challenge. We wrześniu br. otwarty został ASTOR Innovation Room - interaktywna wystawa robotyki i technologii IT w Krakowie, przy ul. Smoleńsk 29. Można tam włączyć robota SMS-em!

Łukasz Mąka, Koordynator ds. Edukacji w firmie ASTOR, komentuje: "Głównym punktem imprez, na których koncentrujemy działania edukacyjne, jest popularyzacja robotyki, automatyki i wszelkich dziedzin związanych z techniką również wśród dzieci i młodzieży. Podczas turniejów robotów przeprowadzamy warsztaty z programowania robotów Kawasaki i Epson. Każdy może przekonać się, jak łatwo i prosto steruje się przyjaznym robotem przemysłowym."


Zapraszamy!

Robo-drużyna ASTORa

Więcej informacji o Dniu Robotów: www.kopernik.org.pl/dzien-robotow-w-cnk/

_______________________________________________________

Kopernik jest jednym z największych w Europie centrów nauki. Ekspozycja podzielona jest na 6 interdyscyplinarnych galerii z ponad 450 eksponatami. W Koperniku działa m.in. pierwszy na świecie teatr robotyczny, jedno z najnowocześniejszych w Europie planetariów oraz Park Odkrywców. Pracownie: fizyczna, chemiczna, biologiczna i robotyczna wyposażone są w sprzęt używany w najnowocześniejszych laboratoriach na całym świecie. Centrum jest współorganizatorem Pikniku Naukowego, największej na naszym kontynencie imprezy plenerowej popularyzującej naukę. Centrum Nauki Kopernik jest instytucją kultury pod patronatem Miasta Stołecznego Warszawa, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministra Edukacji Narodowej. Więcej informacji na stronie www.kopernik.org.pl.

Centrum Nauki Kopernik
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20
00-390 Warszawa
infolinia: 22 596 41 00
www.kopernik.org.pl

Wydarzenie odbędzie się w przestrzeni wystawowej oraz w salach konferencyjnych, które znajdują się na 1. piętrze Centrum Nauki Kopernik. Wstęp odbywa się na podstawie biletu do CNK. Bilety można kupić on-line, w kasach CNK oraz w dodatkowej kasie przy Centrum Konferencyjnym (środkowe wejście do budynku).

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2022 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone