Robocomp 2013: walki, wyścigi, warsztaty « Wróć do O Nas

Festiwal Robotyki ROBOCOMP po raz czwarty zgromadził imponujące grono konstruktorów robotów mobilnych i kibiców nowoczesnych technologii. ASTOR, dystrybutor robotów Kawasaki i Epson SCARA, został Złotym Sponsorem i patronem kategorii ASTOR LineFollower. Festiwal organizowany jest przez Koło Naukowe INTEGRA, działające przy Katedrze Automatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH.

Festiwal Robotyki ROBOCOMP, który zawitał w mury AGH w sobotę 11 maja, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczestników, jak i odwiedzających. Zawody robotów rozgrywane były aż w 11 kategoriach, więc każdy mógł znaleźć odpowiednią dla siebie konkurencję.

Robocomp 2013 - foto: Michal Zieliński
Robocomp 2013 - foto: Michał Zieliński


Firma ASTOR była patronem jednej z najbardziej widowiskowych konkurencji – Linefollower, a jej wysłannicy - Rafał Wędrychowicz i Marek Niewiadomski - krzewili robotyczną wiedzę wśród uczestników i zwiedzających.

„Na stoisku firmy ASTOR, każdy chętny mógł własnoręcznie sterować robotem przemysłowym. Stoisko odwiedzały całe rodziny, a zainteresowanie najmłodszych przerosło nasze oczekiwania. Dzieci wręcz ustawiały się w kolejce, żeby móc choć przez chwilę „pobawić się" robotem. Pokazanie nowoczesnych technologii stosowanych w przemyśle w ciekawy i przystępny dla najmłodszych sposób jest dobrym pomysłem na zainteresowanie dzieci nauką poprzez zabawę." – komentuje Rafał Wędrychowicz z Koła Naukowego Integra, ambasador firmy ASTOR na AGH.

Robocomp 2013 - foto: Michal Zieliński
Stoisko ASTORa: Marek Niewiadomski prowadzi warsztaty sterowania robotem Kawasaki; foto: Michał Zieliński


W tegorocznej edycji Festiwalu startowała rekordowa liczba robotów. Do dnia zawodów zarejestrowało się 78 zespołów i 129 robotów. Ostatecznie w szranki stanęło ponad 90 robotów.

Firma ASTOR chętnie angażuje się we wspieranie zawodów robotów mobilnych, propagując jednocześnie swoje autorskie wydarzenie – ASTOR Robot Challenge, które od kilku lat odbywa się podczas sosnowieckich targów automatyki i robotyki przemysłowej.

Więcej o Festiwalu Robotyki ROBOCOMP - na stronie www.robocomp.info, a galeria zdjęć - na Facebooku.

 

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2022 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone