ASTOR gratuluje laureatom i organizatorom ROBO~motion 2013 « Wróć do O Nas

Zawody ROBO~motion odbyły się dn. 27 kwietnia 2013 r. w Regionalnym Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym i Biblioteczno-Administracyjnym Politechniki Rzeszowskiej. Zawody zorganizowało Koło Naukowe Automatyków i Robotyków ROBO. Partnerem merytorycznym oraz głównym sponsorem wydarzenia w zakresie robotyki została firma ASTOR, która dostarcza nowoczesne rozwiązania dla przemysłu.

Ostatecznie do walki o prestiż i atrakcyjne nagrody stanęło 65 robotów, które miały okazję rywalizować w aż 11 kategoriach. Przybyli zawodnicy reprezentowali takie uczelnie jak: Politechnika Opolska, Politechnika Gdańska, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Wrocławska, Politechnika Krakowska, Politechnika Koszycka (Słowacja) oraz oczywiście Politechnika Rzeszowska. Wielu z przybyłych uczestników reprezentowało technika z Rybnika, Chełma czy słowackiego Presova.

Robo~motion 2013

W najpopularniejszej kategorii ASTOR Minisumo bezkonkurencyjny okazał się robot Enova stworzony przez studentów Politechniki Gdańskiej. Nagrody w pozostałych konkurencjach trafiały głównie do reprezentantów Opola, Wrocławia i Gdańska. Rzeszowskie zawody to jednak nie tylko zmagania robotów. Strzałem w dziesiątkę było połączenie ich z prezentacjami i warsztatami z zakresu przemysłowych rozwiązań automatyki i robotyki, jak również z warsztatami LEGO Mindstorms, podczas których najmłodsi mieli okazję poznać zasady budowy najprostszych robotów.

Łukasz Mąka, Artur Talaga i Krzysztof Barszczewski z firmy ASTOR krzewili robotyczną wiedzę wśród uczestników i kibiców Robo~motion. Łukasz Mąka, Koordynator ds. Edukacji w firmie ASTOR, komentuje: „Głównym punktem imprezy jest popularyzacja robotyki, automatyki i wszelkich dziedzin związanych ze studiami technicznymi również wśród dzieci i młodzieży. Podczas zawodów przeprowadzaliśmy warsztaty z programowania robotów Kawasaki i Epson. Szczególnie wśród najmłodszych widać bardzo duże zainteresowanie tą tematyką – do robota Kawasaki ustawiła się kolejka :). Każdy mógł przekonać się, jak łatwo i prosto steruje się przyjaznym robotem przemysłowym."

Robo~motion 2013
Stoisko Firmy ASTOR - Łukasz Mąka, Koordynator ds. Edukacji w firmie ASTOR, prezentuje robota Kawasaki

Koło Naukowe ROBO zebrało wiele pochlebnych opinii odnośnie organizacji zawodów. Piotr Śnieżek z Politechniki Opolskiej, Prezes Stowarzyszenia Grupa Robotycznie Opętanych Maniaków, które czynnie bierze udział w praktycznie każdych zawodach organizowanych na terenie Polski, szczerze gratulował przemyślanej i dopiętej na ostatni guzik organizacji. Zawody Robo~motion były niewątpliwym sukcesem także dzięki patronom medialnym, którzy z zaangażowaniem wsparli promocję wydarzenia.

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z zawodów Robo~motion na Facebooku – część I i część II.

patroni medialni Robo-motion

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2022 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone