Zapotrzebowanie na inżynierów jest i będzie rosło – wskazują prognozy, dotyczące rynku pracy. Wybór technicznego kierunku studiów wydaje się więc być dobrą inwestycją w zawodową przyszłość. W popularyzacji wiedzy technicznej dużą rolę odgrywają akcje edukacyjne, skierowane do młodych „umysłów ścisłych". Przykładem takiego wydarzenia jest II Konferencja Naukowa Studentów i Młodych Naukowców, organizowana przez interdyscyplinarne koło naukowe "Inżynier na miarę XXI wieku". Partnerem konferencji została firma ASTOR, która przygotowała dla uczestników serię wykładów z zakresu automatyki, robotyki i zarządzania produkcją. Konferencja odbędzie się 30 listopada w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku Białej.
Dla firm technologicznych, takich jak ASTOR, wysoki poziom wykształcenia kadry inżynierskiej jest kluczowy, ponieważ wnosi innowacyjność i pozwala budować przewagę konkurencyjną. Dlatego też ASTOR stale podejmuje szereg działań, wspierających edukację przyszłych specjalistów w branży automatyki.
Czy pomysły młodych naukowców są na miarę XXI wieku? O tym będzie można przekonać się podczas wystąpień studentów i uczniów ponadgimnazjalnych szkół technicznych, którzy zaprezentują własne prace z zakresu: mechaniki i budowy maszyn, automatyki i robotyki oraz mechatroniki i informatyki.
„Jest to druga edycja konferencji organizowanej dla studentów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych, której celem jest przedstawienie najciekawszych prac realizowanych w ramach zajęć dodatkowych. Cieszy się ona dużym zainteresowaniem zarówno wśród studentów, jak i przedstawicieli przemysłu. Obecnie zostały zgłoszone referaty m.in. z Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Śląskiej, Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, Technicznego Uniwersytetu w Koszycach, Uniwersytetu w Vigo (w ramach współpracy programu ERASMUS) oraz kilku szkół technicznych naszego regionu. II Konferencja "Inżynier XXI wieku" została także objęta honorowym patronatem przez Międzynarodową Organizację IFToMM (International Federation for the Promotion of Mechanism and Machine Science)" - komentuje dr inż. Jacek Rysiński, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego konferencji.
„Studenci Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki naszej uczelni, od lat mają możliwość korzystania z oferty firmy ASTOR, np. poprzez uzyskanie dodatkowych certyfikatów z programowania sterowników PLC, sterowników PAC oraz systemów wizualizacji. Zajęcia te prowadzone są m.in. w Centrum Szkoleniowym na terenie ATH. W ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Nauki i Sztuki w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, organizowanego także na innych uczelniach wyższych, studenci – członkowie koła naukowego - prezentowali możliwości programowania robota Kawasaki. Został on wypożyczony przez firmę ASTOR. Ponadto nasi studenci osiągają także sukcesy w corocznym Konkursie Prac Dyplomowych ASTOR." - dodaje dr inż. Marcin Sidzina, opiekun sekcji Mechatroniki w kole naukowym "Inżynier na miarę XXI wieku".
Podczas listopadowej konferencji, przyszli inżynierowie zapoznają się z rozwiązaniami wykorzystywanymi na świecie, w nowoczesnych zakładach produkcyjnych. Eksperci
z firmy ASTOR opowiedzą między innymi czym jest workflow, jaką rolę w produkcji odgrywają kokpity menadżerskie oraz jak programuje się roboty przemysłowe Kawasaki.
Szczegóły dotyczące konferencji oraz zgłaszania prac dostępne są w serwisie internetowym: www.inzynier.ath.eu/konferencja
Zapraszamy do aktywnego udziału w konferencji!
Akademia Techniczno-Humanistyczna, publiczna uczelnia wyższa z siedzibą w Bielsku-Białej, posiadająca pełne prawa akademickie (www.ath.bielsko.pl). Od września 2004 r. w Zakładzie Mechatroniki Katedry Podstaw Budowy Maszyn działa Autoryzowane Centrum Szkolenia GE Intelligent Platforms prowadzone przez AF SEKO, należące do sieci ośrodków szkoleniowych Akademii ASTOR. Centrum prowadzi szkolenia dla automatyków z zakresu obsługi technicznej
i programowania sterowników swobodnie programowalnych firmy GE Intelligent Platforms (dawniej GE Fanuc) na różnych poziomach zaawansowania:
Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.
Wybierz korzyść dla siebieDo Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.
Zapisz się, a dwa razy w miesiącu pokażemy Ci ciekawe wdrożenia, wartościowe porady techniczne oraz nowe produkty i promocje.
Czasopismo przedstawia m.in. nowości w ofercie ASTOR oraz wdrożenia systemów automatyki i robotyki przemysłowej.
ZaprenumerujCzasopismo opisuje najnowsze koncepcje zarządzania oraz sukcesy liderów produkcji w oparciu o nowoczesne technologie dla przemysłu.
Zaprenumeruj