Festiwal Technologii w Lesznie z robotem Kawasaki! « Wróć do O Nas

W kalendarzu imprez pojawiło się nowe, ciekawe wydarzenie, dedykowane miłośnikom informatyki i robotyki – Festiwal Technologii, który odbył się 13 kwietnia w Lesznie. Ze względu na popularyzację nowoczesnych technologii wśród młodzieży, Festiwalem zainteresowała się firma ASTOR i przyłączyła się do przedsięwzięcia. Jednym z punktów programu było spotkanie z robotem Kawasaki, a wszyscy zainteresowani mogli dowiedzieć się, co potrafią i do czego są wykorzystywane japońskie roboty.

Dominik Otocki ASTOR podczas prezentacji w trakcie Festiwalu TechnologiiFestiwal Technologii skierowany jest do uczniów i młodzieży szkół powiatu leszczyńskiego oraz wszystkich interesujących się nowoczesnymi technologiami. Jego inicjatorami są nauczyciele, specjaliści, pasjonujący się nowymi technologiami. Organizatorom udało się przyciągnąć do wydarzenia najlepszych ekspertów branży IT, którzy przedstawiali zaawansowane rozwiązania technologiczne - zastosowanie technologii informacyjnej zarówno w nauce, jak i w przemyśle.

Jednym z punktów programu, na który czekali przede wszystkim miłośnicy robotyki była prezentacja japońskiego robota przemysłowego Kawasaki oraz wykład na temat innowacyjnych zastosowań tych robotów, który poprowadził Dominik Otocki z firmy ASTOR.

Ideą tego przedsięwzięcia jest stworzenie możliwości uzupełnienia informacji zdobytych na lekcjach czy wykładach, ciekawymi faktami przedstawionymi przez ekspertów z branży - nie tylko od strony teoretycznej, ale także praktycznej.

Wachlarz poruszanych tematów był bardzo szeroki: tworzenie stron internetowych, projektowanie gier komputerowych, robotyka, grafika komputerowa. Każdy, kto interesuje się informatyką i robotyką mógł znaleźć coś dla siebie.

Uczestnicy brali udział w wykładach tematycznych prowadzonych przez wykładowców z Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Zielonogórskiego, Wyższej Szkoły Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu czy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie.

W ramach inicjatywy odbyły się także konkursy: I Leszczyńskie Mistrzostwa w Informatyce (trzy poziomy edukacyjne: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponad gimnazjalna), konkurs plastyczny: "Mój przyjaciel Robot" (dwie kategorie: przedszkolaki, szkoły podstawowe kl. I-III).

Udział w Festiwalu Technologii był całkowicie bezpłatny!

Szczegóły przedsięwzięcia znajdują się na stronie www.festiwaltechnologii.pl


ASTOR Sp. z o.o., od wielu lat aktywnie wspiera polską edukację, starając się, aby studenci oraz uczniowie szkół technicznych mieli dostęp do najnowszych rozwiązań z zakresu systemów automatyki przemysłowej. Firma wspomaga powstawanie laboratoriów studenckich, szkoli kadrę dydaktyczną, organizuje program praktyk studenckich, wspiera inicjatywy studenckie oraz sponsoruje konferencje naukowo-techniczne, a od roku 1998 ogłasza konkursy prac dyplomowych. Pracownicy firmy ASTOR to absolwenci najlepszych polskich uczelni technicznych.

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2022 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone