Wyż pozytywnej energii na skałkach z ASTORem

Prognozowana na sobotę 11 maja fala opadów zatrzymała się przed Jerzmanowicami, pozwalając na rozegranie IV Memoriału Andrzeja Skwirczyńskiego przy pięknej pogodzie. Organizatorem amatorskich zawodów wspinaczkowych był Klub Wysokogórski Kraków, a jednym ze sponsorów wydarzenia została firma ASTOR - dystrybutor nowoczesnych rozwiązań dla przemysłu.

Wiarę w dobrą pogodę podzieliło skutecznie z organizatorami 210 zawodników, którzy przyjechali do Jerzmanowic z całej Polski oraz z Ukrainy i Francji, dając zawodom charakter międzynarodowy.

Memorial Skwirczynskiego - fot A.Tyrna
„To, co działo się podczas samych zawodów, było wynikiem pasji, pracy i treningów zawodników. Rekordowa liczba 105 zespołów miała do pokonania 171 dróg wspinaczkowych, po raz pierwszy skumulowanych na tak niewielkim obszarze. Dzięki temu zespoły gromadziły rekordowe wykazy przejść, co chwila podwyższając sobie „plany minimum". Zebranie w wykazie 20 dróg nie było zaskakującym rezultatem, a zwycięski zespół wyśrubował rekord Memoriału do 57 dróg!" – podsumowuje niebywałe wyniki Paweł Ćwiąkała, kierownik zawodów z Klubu Wysokogórskiego Kraków.

Ideą przyświecającą Memoriałowi Andrzeja Skwirczyńskiego jest umożliwienie sportowej rywalizacji wszystkim miłośnikom wspinaczki skałkowej. Z tego powodu, większość dróg dostosowana była do umiejętności nawet początkujących wspinaczy. Zawody zostały przeprowadzone zgodnie z zasadami etyki wspinaczkowej.

Memorial Skwirczynskiego - fot A.Tyrna

Rywalizacja zawodników polegała na pokonaniu jak największej liczby dróg wspinaczkowych, spośród określonych przez organizatorów. W zawodach klasyfikowane były wyłącznie zespoły dwuosobowe.

Cała impreza nie mogłaby się odbyć bez pomocy gospodarzy: Adama Piaśnika, Wójta Gminy Jerzmanowice-Przeginia oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Jerzmanowicach. Dzięki ich życzliwości organizatorzy Memoriału skorzystali z remizy, boiska i parkingu w Jerzmanowicach.

Memorial Skwirczynskiego - fot A.Tyrna

Lista wyników znajduje się na stronie: www.kw.krakow.pl/memorial/2013

Zapraszamy do obejrzenia całej galerii zdjęć autorstwa Aleksandry Tyrny – Memoriał Skwirczyńskiego

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2017 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone