Odpowiedzialny jak ASTOR. Premiera raportu społecznego ASTOR

Spółka ASTOR, dostawca usług i nowoczesnych technologii dla przemysłu, ogłosiła swój pierwszy Raport Społeczny, podsumowując w ten sposób 25 lat swojej obecności na rynku.

Na 92 stronach raportu opisano tajniki trwałego rozwoju firmy, która od początku swego istnienia zarządzana była zgodnie z zasadami odpowiedzialnego biznesu. W sześciu rozdziałach omawiane są kolejno efekty działań firmy w obszarach: miejsce pracy, edukacja, rynek, społeczeństwo, środowisko, a w ostatnim - wyzwania na przyszłość.

„Prawdziwą firmę można rozwijać tylko w oparciu o uczciwe, rzetelne zasady" – ten prosty przepis podaje na wstępie Stefan Życzkowski, Prezes Zarządu i współtwórca sukcesu ASTORA.

W sektorze MŚP, do którego należy firma publikacja raportu społecznego jest rzadko spotykaną praktyką. Najczęściej ta działalność kojarzona jest z międzynarodowymi korporacjami lub spółkami giełdowymi.

Raport CSR ASTOR2012„Pomysł raportu zrodził się przede wszystkim z potrzeby wewnętrznego podsumowania tego, co robimy w naszym zespole poza działalnością komercyjną. Oczywiste jednak dla nas było, że jeśli publikacja zostanie przez nas uznana za wartościową, wówczas udostępnimy ją także naszym klientom i partnerom." – tak o genezie powstania raportu mówi Wojciech Kmiecik, Pełnomocnik Zarządu ds. PR i inicjator powstania raportu.

Raport powstawał zgodnie z ideą partycypacji, w kolejnych etapach wyrazić opinię na jego temat mogła każda osoba z firmy. Nad merytoryczną stroną raportu pracował zespół redakcyjny, kierowany przez Milenę Chudobską-Marcinek, Specjalistkę ds. PR, przy dużym wkładzie merytorycznym Agnieszki Politańskiej, Dyrektor Personalnej oraz wsparciu Magdaleny Grych, Asystentki Zarządu.

Na ile raport może stanowić źródło inspiracji dla firm, działających na podobną skalę jak ASTOR, można przekonać się samemu, gdyż jego elektroniczna wersja dostępna jest na stronie www.astor.com.pl/raport-csr

Dostępna jest również angielska wersja raportu.

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2017 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone