Moc robotów na II edycji Dni Otwartych ASTOR w Krakowie

Gdzie technologia spotyka człowieka, a człowiek technologię? W weekend 21 - 22 czerwca prawie 400 osób odwiedziło Dni Otwarte ASTOR. Interaktywna wystawa robotyki znajdująca się w krakowskiej siedzibie firmy ASTOR, została po raz drugi - i na pewno nie ostatni - udostępniona dla mieszkańców Krakowa i przyjezdnych turystów. Pokazy robotów przemysłowych, warsztaty z programowania klocków LEGO WeDo, wesoła fotobudka oraz inne atrakcje towarzyszyły gościom odwiedzającym ASTOR Innovation Room.

Tradycyjnie ASTOR Innovation Room (AIR) dostępny jest podczas półgodzinnych wycieczek edukacyjnych organizowanych według harmonogramu. Tym razem każdy, mały czy duży, dziecko, student czy dorosły, mógł przyjść i zobaczyć, pracę robotów przemysłowych oraz najnowsze technologie na wyciągnięcie ręki.

 

Dni Otwarte ASTOR 4

 

ASTOR Innovation Room to miejsce, które zostało otwarte i udostępnione od 25 września 2013 roku, po to aby pokazać ludziom prawdziwe procesy produkcyjne oraz systemy IT wykorzystywane w przemyśle. Przekonać wszystkich, że inteligentne urządzenia nie muszą być wykorzystywane tylko w fabrykach, co wiedzą już odwiedzający AIR, którzy podczas Dni Otwartych przywitani zostali przez robota częstującego lizakami :) Drugi robot, który szczególnie podobał się dzieciom, to dzieło stażystów ASTOR. Na panelu sterującym (swoistym pilocie do robota), każdy mógł sam wpisać imię lub dowolne hasło. Następnie robot pisał to pisakiem na kartce, którą można było zabrać na pamiątkę do domu.

Przez cały weekend organizowane były także warsztaty z programowania klocków LEGO, zorganizowane przez Krainę Twórczości.

 

Dni Otwarte ASTOR 5

 

W sobotę, oprócz warsztatów LEGO, dzieci - dzięki współpracy ASTOR i Imperium Techniki - bawiły się klockami LEGO WeDo na następujących stanowiskach: "Strzelec" - gra w piłkę z mechanicznym bramkarzem oraz "Pinball" - idealna gra do sprawdzenia refleksu i koordynacji ręka-oko. W niedzielę zorganizowane były zabawy LEGO Mindstorms: kręgle oraz przewożenie "palet" wózkiem widłowym na czas. Obydwie zabawy na zdalnie sterowanych robotach.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się atrakcja w postaci malowania twarzy (można było zostać nawet Batmanem) oraz fotobudka, maszyna do robienia zdjęć, które automatycznie wywołuje po skończeniu fotografowania. Każdy kto zrobił sobie zdjęcia, dostał wywołaną odbitkę na pamiątkę. Wspaniałą atmosferę podtrzymywała ekipa organizatorów, czego dowodem jest zrobionych prawie 400 zdjęć w trakcie 2 dni.

„Organizujemy Dni Otwarte ASTOR po raz drugi i cieszymy się, że zinteresowanie pokazami robotów prosto z fabryk jest tak duże. Tyle dzieci i rodzin przyszło nas odwiedzić, że pozostaje nam Was wszystkich zaprosić za rok. Zaplanujemy równie ciekawe atrakcje" – podsumowuje Ania Jankowska, organizatorka wydarzenia.

 

Dni Otwarte ASTOR 6

 

Roboty znajdujące się w ASTOR Innovation Room można zobaczyć w każdy czwartek i piątek w godzinach 17.00-20.00 oraz w sobotę i niedzielę od 10.00-20.00 w witrynie i uruchomić zwykłym SMS-em. Szczegółowa, ale zarazem krótka instrukcja podana jest na ekranach w witrynie AIR - ul. Smoleńsk 29 w Krakowie.

 

Więcej informacji o ASTOR Innovation Room na stronie www.mocinnowacji.pl

Więcej informacji o Krainie Twórczości na stronie: krainatworczosci.pl

Więcej informacji o Imperium Techniki na stronie: imperiumtechniki.pl

 

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2023 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone