Automatycy coraz lepsi w sporcie!

Jak zgodnie stwierdzają organizatorzy, kibice i uczestnicy największego (bo i jedynego) turnieju automatyków przemysłowych, który odbył się w deszczowo-słoneczną ostatnią sobotę września w Krakowie, poziom umiejętności piłkarskich w naszej branży rośnie z roku na rok. Czy w przyszłym roku drużyny zatrudnią trenerów, aby jeszcze staranniej przygotować się do rozgrywek? :)

Na turnieju w dniu 27 września 2014 stawiło się 6 drużyn: EDF Polska, ASTOR, Automatika Police, Automatyka Tarnów (Grupa Azoty), Automatyka Kędzierzyn-Koźle (Grupa Azoty) i COM40 z Nowych Skalmierzyc pod Poznaniem. Losowanie grup odbyło się na miejscu.

Wysoką rangę spotkania w oczach (a raczej nogach) zawodników dało się wyczuć od pierwszego do ostatniego meczu. Zawodnicy nie odpuszczali – zarówno w rundzie grupowej (2 grupy po 3 drużyny, mecze każdy z każdym), jak i finałowej. Zarówno w słońcu, jak i w siąpiącym deszczu!

ASTOR Turniej akcja
Piłkarze w akcji

O ile turnieje mają z założenia amatorski charakter i trwają zaledwie 25 minut bez przerwy, to emocje zawsze są takie, jakby to były finały Ligi Mistrzów :) W meczu o 1. miejsce sędzia przyznał kilka równoległych (dla zawodników obu drużyn) żółtych i czerwonych kartek... Walka była momentami bezpardonowa, czemu sprzyjał remis do ostatnich minut meczu i konieczność rozegrania rzutów karnych, w których lepsi byli automatycy z Nowych Skalmierzyc. Zwyżka emocji nie przeszkodziła zawodnikom na koniec podać sobie rąk i po rozdaniu nagród zgodnie świętować zwycięstwo drużyny COM40 i udział w turnieju – pozostałych drużyn.

„Ostra, męska walka o zwycięstwo nie jest obca także automatykom. Nie odpuszczamy w pracy i na boisku!" – podsumowuje zadowolony Andrzej Garbacki, organizator turnieju i jednocześnie zawodnik drużyny ASTOR.

Rangę spotkania potwierdziła wysoka skuteczność strzelecka zawodników. Prym w tej dziedzinie wiedli i nagrody odebrali: Artur Biały z Automatyki Tarnów i Adam Pajda z ASTORa (po 3 strzelone gole). Najlepszym bramkarzem został uznany Patryk Pakuszewski z COM40.

Pomysł rozgrywek drużynowych zrodził się niegdyś w przerwie rozmów handlowych pomiędzy ASTORem i Automatyką Tarnów, kiedy wyszło na jaw, że po obu stronach stołu negocjacyjnego siedzą fani piłki nożnej. Pierwszy mecz odbył się na hali sportowej w Tarnowie w 2006 roku i od tej pory drużyny ASTOR i Automatyki Tarnów kontynuują tradycję spotkań. W tym roku ważny mecz Automatyka Tarnów – ASTOR przechylił szalę zwycięstwa na rzecz Automatyki, ale to ASTOR zajął pierwsze miejsce w grupie i walczył w finale. Niemniej jednak, tegoroczne rozgrywki na stadionie KS Zwierzyniecki na krakowskich błoniach okazały się szczęśliwe dla drużyny, która pierwszy raz uderzyła w piłkarskie szranki w turnieju automatyków. Turniej jest bardzo zmienny – co roku są niespodzianki, jeśli chodzi o układ końcowy tabeli. Każdy ma szanse wygrać :)

„Drugie miejsce ASTORa sprawiło, że teraz będziemy starać się jeszcze bardziej. Faktycznie trzeba będzie pomyśleć o zatrudnieniu trenera. Póki co intensywnie trenujemy, inwestujemy w młodą kadrę oraz ożywczy doping z trybun" – dodaje z uśmiechem Stefan Życzkowski, prezes ASTOR.

ASTOR Turniej COM40

Zwycięska drużyna - COM40 z Nowych Skalmierzyc

Klasyfikacja finałowa:
1. miejsce - COM40
2. miejsce - ASTOR
3. miejsce - Automatyka Tarnów
4. miejsce - Automatyka Kędzierzyn-Koźle
5. miejsce - Automatika Police
6. miejsce - EDF Polska

 

Dziękujemy za udział w turnieju i sportowe emocje!

 

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2023 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone