Moc atrakcji, moc edukacji, moc innowacji!

W weekend 14 -15 czerwca ponad 350 osób odwiedziło Dni Otwarte ASTOR. Interaktywna wystawa robotyki znajdująca się krakowskiej siedzibie firmy ASTOR, została po raz pierwszy udostępniona dla mieszkańców Krakowa. Pokazy robotów przemysłowych, warsztaty z programowania klocków LEGO WeDo oraz inne atrakcje towarzyszyły gościom odwiedzającym ASTOR Innovation Room.

Co ciekawego dzieje się w weekend w Krakowie? Co to jest interaktywna wystawa robotyki? Czy warto przyjść ją zobaczyć? Odpowiedzi na te pytania znaleźli goście odwiedzający Dni Otwarte ASTOR. Dotychczas ASTOR Innovation Room (AIR) dostępny był podczas półgodzinnych wycieczek edukacyjnych organizowanych według harmonogramu. Tym razem każdy, mały czy duży, dziecko, student czy dorosły, mógł przyjść i zobaczyć, pracę robotów przemysłowych oraz najnowsze technologie na wyciągnięcie ręki. Inteligentne maszyny dostarczane są przez firmę ASTOR do różnych branż przemysłu, a dla odwiedzających AIR dostępne prawie na co dzień.

Pierwotnie, prezentacje miały się zaczynać o pełnych godzinach, jednak ilość zwiedzających była tak duża, że niektóre pokazy odbywały się co pół godziny. ASTOR Innovation Room to miejsce, które zostało otwarte i udostępnione od 25 września 2013 roku, po to aby pokazać ludziom prawdziwe procesy produkcyjne oraz systemy IT wykorzystywane w przemyśle. Przekonać wszystkich, że inteligentne urządzenia nie muszą być wykorzystywane tylko w fabrykach, co wiedzą już odwiedzający AIR, którzy podczas Dni Otwartych przywitani zostali przez robota podającego lizaki. Z nim związany był pierwszy konkurs - wymyślenie najciekawszego imienia dla tego robota. Zwyciężyło imię ZENUSIO LIZUSIO.

Dni Otwarte ASTOR

Drugi robot, który szczególnie podobał się dzieciom, to najnowsze dzieło stażystów ASTOR. Na panelu sterującym (swoistym pilocie do robota), każdy mógł sam wpisać imię lub dowolne hasło. Następnie robot pisał to mazakiem na białej tablicy, a po skończeniu zmazywał i czekał na kolejne słowo.

Kolejną atrakcją były warsztaty edukacyjne z klockami LEGO WeDo, prowadzone przez partnera Dni Otwartych - Krainę Twórczości. Zainteresowanie było ogromne. Stanowiska były zajęte cały czas, aż w pewnym momencie prowadzący zaczęli robić zapisy na konkretne godziny, aby każdy mógł spróbować swoich sił w programowaniu robotów z klocków.

Dni Otwarte ASTOR 2

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się fotobudka, maszyna do robienia serii zdjęć, które automatycznie wywołuje po skończeniu fotografowania. Każdy kto zrobił sobie zdjęcia, dostał wywołaną odbitkę na pamiątkę. Wspaniałą atmosferę podtrzymywała ekipa organizatorów, czego dowodem jest zrobionych prawie 400 zdjęć w trakcie 2 dni. Wszystkie zdjęcia brały również udział w konkursie na najśmieszniejsze zdjęcie, oto zwycięzcy:

Dni Otwarte ASTOR

Jednym z punktów promocji Dni Otwartych ASTOR jak również samego ASTOR Innovation Room był udział w wydarzeniach festiwalu rowerowego - Święta Cyklicznego. Głównym wydarzeniem była gra miejska organizowana na terenie Krakowa w sobotę tj. 7.06. AIR był jednym z jej punktów, co widać na załączonych zdjęciach:

Dni Otwarte ASTOR 3

Natomiast w niedzielę 8.06 odbył się wielki przejazd rowerowy oraz piknik na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego, w którym udział wzięło około 3000 osób. Firma ASTOR była jednym ze sponsorów tego wydarzenia.

Dni Otwarte ASTOR 4

„Bardzo się cieszymy, że mogliśmy gościć tyle osób na Dniach Otwartych ASTOR. Zainteresowanie pokazami robotów prosto z fabryk, uśmiech na twarzach dzieci odbierających lizaki od robota pokazuje nam, że warto zorganizować w przyszłości jeszcze niejedne Dni Otwarte!" – podsumowują Barbara Cebo i Martyna Haładus, organizatorki wydarzenia.

Roboty znajdujące się w ASTOR Innovation Room można zobaczyć w każdy czwartek i piątek w godzinach 17.00-20.00 oraz w sobotę i niedzielę od 10.00-20.00 w witrynie i uruchomić zwykłym SMS-em. Szczegółowa, ale zarazem krótka instrukcja podana jest na ekranach w witrynie AIR - ul. Smoleńsk 29 w Krakowie.

Więcej informacji o ASTOR Innovation Room na stronie www.mocinnowacji.pl

 

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2023 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone