ASTOR i Kawasaki Robotics na targach Automatica 2022. Spotkajmy się tam!

Poznaj nowe trendy w zakresie kooperacji robotów przemysłowych oraz ciekawostki z dziedziny robotyki. W dniach 21-24 czerwca 2022 r. na targach Automatica 2022 w Monachium, na stoisku B5-328, ASTOR wraz z Kawasaki Robotics CEE Hub po raz pierwszy na targach Automatica!

Po przerwie spowodowanej pandemią, Kawasaki Robotics będzie ponownie obecne na targach Automatica w Monachium. Na 300 m.kw. (stoisko B5-328) zaprezentujemy ciekawe rozwiązania w zakresie spawania, handlingu detali, lakierowania, robotyki edukacyjnej i nie tylko.

"Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w pierwszych od dawna targach Automatica i jesteśmy zaszczyceni, mogąc zaprezentować na żywo kolejną generację najnowocześniejszych robotów przemysłowych, jak również innowacyjne rozwiązania i praktyczne koncepcje" - powiedział Kenji Bando-San, Prezes Kawasaki Robotics EMEA.

Wśród Partnerów jest po raz pierwszy firma ASTOR, której przedstawiciele zaprezentują multistację zrobotyzowaną, pokazującą synchronizację pracy robota spawalniczego, toru jezdnego, pozycjonera spawalniczego i robota do handlingu.

"Multistacja zrobotyzowana przygotowana przez naszych inżynierów specjalnie na targi Automatica ma na celu pokazanie kooperacji robotów Kawasaki Robotics z osprzętem robotyki, jakim jest tor jezdny i pozycjoner (obrotnik) spawalniczy. Dodatkowo zaprezentujemy możliwości nowoczesnej aplikacji do handlingu z wykorzystaniem nowego robota RS025N” – opowiada Dariusz Biega, dyrektor Działu Pomocy Technicznej dla systemów zrobotyzowanych w ASTOR.

Demo w trakcie przygotowań :)Robot Kawasaki Robotics RS025N poruszający się po torze jezdnym, pobiera ramę motocykla Kawasaki Ninja H2R i umieszcza ją w gnieździe spawalniczym. Następnie robot Kawasaki Robotics BA006N wyposażony w źródło spawalnicze Fronius, demonstruje proces spawania ramy w synchronizacji z dwuosiowym pozycjonerem K-Positioner PST 250-F2.

Po zakończeniu symulacji spawania, robot RS025N odbiera ramę i umieszcza ją w gnieździe odkładczym. W oprogramowaniu K-Virtual będzie stworzony cyfrowy bliźniak całego układu.Dopasowane do indywidualnych wymagań i łatwe w obsłudze rozwiązania dla wszystkich użytkownikówRoboty przemysłowe, urządzenia peryferyjne i oprogramowanie z jednego źródła: system spawania łukowego z torem jezdnym K-Track i pozycjonerem K-Positioner pokazuje, jak szybko i sprawnie można skonfigurować dobór osprzętu według indywidualnych potrzeb i wymagań w zakresie spawania.

Kompaktowa cela spawalnicza K-ARC typu plug & play umożliwia wyjątkowo oszczędną automatyzację procesów spawalniczych. Cyfrowy bliźniak stworzony za pośrednictwem oprogramowania symulacyjnego K-Virtual oraz nowy system ręcznego prowadzenia K-DIY umożliwiają intuicyjną i szybką obsługę celi, nawet bez specjalistycznej wiedzy w zakresie programowania.

Wszystkie stanowiska zrobotyzowane na stoisku, jak również robot z showroomu w siedzibie głównej Kawasaki Robotics EMEA w Neuss, są podłączone do aplikacji Trend Manager, wspierającej działania z zakresu predictive maintenance. Wszystkie bieżące dane są tu wyświetlane i analizowane centralnie.
Poznaj robota-baristę, hybrydowego cobota i inne ciekawe rozwiązania z Kawasaki Robotics na żywo

Idealny pomysł na małą przerwę: odwiedzający targi będą mogli napić się kawy przygotowanej przez robota-baristę MyAppCafe.Z kolei na przykładzie systemu paletyzacji zaprezentowane zostaną zalety najnowszej generacji kontrolerów serii F do robotów Kawasaki Robotics, w tym funkcja adaptacyjnej regulacji prędkości w zależności od wagi opakowania oraz funkcja oszczędzania energii.Aplikacja do zrobotyzowanego malowaniaInne ciekawostki to nowy hybrydowy cobot z rozwiązaniem T-Skin, aplikacja do lakierowania zrealizowana we współpracy z firmą Dürr oraz innowacyjny robot edukacyjny ASTORINO przeznaczony dla uniwersytetów i placówek oświatowych.„Innowacyjny robot ASTORINO, wydrukowany w 99,5% na drukarce 3D, pozwala na naukę robotyki przemysłowej na uczelniach i w salach szkoleniowych na niespotykanym do tej pory poziomie. Roboty ASTORINO są programowane tak, jak roboty przemysłowe Kawasaki Robotics, co daje uczelniom przewagę konkurencyjną, a młodym inżynierom zdecydowanie szybszy start na rynku pracy. Zapraszam na cykl pokazów na stoisku targowym Kawasaki Robotics EMEA” – mówi Marek Niewiadomski, wynalazca i konstruktor robota ASTORINO.

Dodatkowo, przed wejściem do obiektu targowego będzie dostępny mobilny system spawalniczy RoboCon, zainstalowany wewnątrz kontenera pochodzącego z recyklingu.Zapraszamy na targi Automatica - stoisko B5-328!

Zespół inżynierów i specjalistów ASTOR

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2023 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone