Komputery przemysłowe Astraada PC laureatem nagrody Produkt Roku 2019 czasopisma Control Engineering

W 17. edycji konkursu organizowanego przez magazyn Control Engineering, w kategorii ‘komputery przemysłowe’ zwyciężył komputer przemysłowy Astraada PC. W głosowaniu wzięło udział blisko 1000 osób i ponad 100 firm. Zwycięzców wyłoniono spośród 200 produktów w 19 różnych kategoriach.

Komputery przemysłowe Astraada PC to urządzenia przeznaczone do pracy z systemami wizualizacji i sterowania oraz raportowania i analizy danych. Urządzenia Astraada PC dostępne są w formie panelowych komputerów przemysłowych, komputerów przemysłowych typu BOX oraz monitorów przemysłowych.


Komputery panelowe dostępne są w wersji z ekranem pojemnościowym i rezystancyjnym, o szerokim zakresie przekątnych (od 12” do 21,5”). Komputery Astraada PC zasilane są napięciem z zakresu 12-24 V DC, a do każdego komputera dołączony jest zasilacz biurkowy umożliwiający zasilenie komputera napięciem 230 V AC. Każdy komputer Astraada PC ma 24 miesiące gwarancji z możliwością przedłużenia.

Wysoka moc obliczeniowa w oparciu o Intel Core i5

Dzięki zastosowanym podzespołom komputery Astraada PC mogą pracować z wymagającymi systemami SCADA. Zostały wyposażone w procesor Intel Core i5 siódmej generacji, 8 GB pamięci RAM oraz dysk SSD 256 GB. Każdy komputer dostarczany jest preinstalowanym, najnowszym system operacyjnym Windows 10 Pro oraz obrazem systemu, co umożliwia szybkie przywrócenie systemu w razie potrzeby.

Duża wytrzymałość w warunkach przemysłowych

Wszystkie komputery Astraada PC zostały przystosowane do zastosowań w warunkach przemysłowych. Komputery mają aluminiową obudowę oraz są chłodzone pasywnie. Wysokie zabezpieczenie frontu IP65 zapewnia ochronę przed zapyleniem i wodą. Komputery mogą pracować w szerokim zakresie temperaturowym, dla większości modeli sięgający od -20°C do 60°C, co odpowiada większości zastosowań przemysłowych.

Możliwości komunikacyjne

Komputery przemysłowe Astraada PC charakteryzuje wiele wbudowanych portów komunikacyjnych, dzięki czemu mają duże możliwości integracji z innymi urządzeniami. Każdy komputer został wyposażony w porty do przesyłania obrazu DVI oraz VGA, 4 porty USB w standardzie 3.0, 2 porty RS-232/485 oraz PS2 i Audio. Każdy komputer ma dwa niezależne karty sieciowe Ethernet Gigalan oraz gniazdo rozszerzeń Mini PCIe, które umożliwia łatwą rozbudowę o dodatkowe porty COM.

Modułowa budowa

Modułowa konstrukcja płyty głównej umożliwia szybką i łatwą aktualizację pamięci RAM oraz procesora komputera. Komputery Astraada PC charakteryzuje konstrukcja, która umożliwia łatwy dostęp do dysku SSD, HDD oraz baterii CMOS i usprawnia szybką aktualizację sprzętową i prace serwisowe. Komputery zostały wyposażone w dwa interfejsy dyskowe: SATA i mSATA, dzięki czemu istnieje możliwość zamontowania jednocześnie dwóch dysków SSD lub dysku SSD i HDD.

Zestaw IPC+SCADA

Na bazie rozmów z klientami opracowaliśmy i dostarczamy zestaw zawierający panelowy komputer przemysłowy pojemnościowy Astraada PC 21.5” z zainstalowanym oprogramowaniem wizualizacyjnym AVEVA (Wonderware) InTouch 2017 Development z Runtime z I/O na 64 zmienne.Komputery przemysłowe Astraada łączą w sobie 3 podstawowe cechy niezbędne we współczesnych systemach produkcyjnych: wydajność, funkcjonalność i niezawodność. Duża sprzedaż w zakresie tej grupy produktowej w 2019 roku oraz zwycięstwo w tegorocznej edycji konkursu Control Engineering są tego potwierdzeniem. Idąc naprzeciw oczekiwaniom klientów, dostarczamy komputery przemysłowe Astraada z preinstalowanym oprogramowaniem SCADA.

- podsumowuje Mateusz Pijanowski, Menedżer Produktu w firmie ASTOR.Nagroda „Produkt Roku" to obiektywna i wiarygodna rekomendacja. Oprócz eksperckiego jury wywodzącego się z kręgów naukowych, również sami klienci nagradzają produkty za ich innowacyjność, przydatność zastosowania, łatwość w użytkowania oraz potencjalne zyski ekonomiczne i pozaekonomiczne związane z ich zastosowaniem.


Więcej informacji o komputerach Astraada PC na stronie: www.astor.com.pl/astraadapc oraz www.astor.com.pl/sklep

Więcej o konkursie: www.controlengineering.pl/produkt-roku-control-engineering-polska

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2023 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone