Zapotrzebowanie na inżynierów XXI wieku, stawiających czoła wyzwaniom Przemysłu 4.0, rośnie znacząco. Szósta Międzynarodowa Konferencja Naukowa Studentów oraz Doktorantów, organizowana przez interdyscyplinarne koło naukowe "Inżynier XXI wieku", wpisuje się mocno w działania mające docenić i rozwijać kompetencje przyszłych inżynierów. Partnerem konferencji została firma ASTOR, która przygotowała dla uczestników serię wykładów z zakresu automatyki, robotyki i zarządzania produkcją. Konferencja odbyła się 2 grudnia w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku Białej.
Głównym celem konferencji była prezentacja prac naukowych, projektowych oraz badawczych wykonanych przez studentów podczas zajęć w kołach naukowych lub w ramach prac dyplomowych. Zakres tematyczny obejmował szeroko rozumiane zagadnienia z mechaniki i budowy maszyn, mechatroniki, inżynierii produkcji i informatyki. Podczas tegorocznej edycji konferencji zgłoszono 110 referatów, co jest rekordową ilością podczas sześciu edycji konferencji. W trakcie konferencji odbyły się także prezentacje, warsztaty oraz szkolenia przygotowane przez zaproszone firmy, wśród których znalazła się firma ASTOR. Eksperci z katowickiego oddziału ASTOR wygłosili prezentacje na temat rozwiązań wykorzystywanych na świecie, w nowoczesnych zakładach produkcyjnych oraz idei, które nadają bieg zmianom w świecie przemysłu. Były to prelekcje:
„Wprowadzenie do Industry 4.0 - Wyzwania i szanse dla inżynierów” – prelegent: Paweł Wróbel, Dyrektor ASTOR Katowice
„Cyberbezpieczeństwo w systemach sterowania” oraz „Dlaczego wdrażamy systemy zarządzania produkcją?” – prelegent: Michał Łopata, Z-ca Dyrektora ASTOR Katowice
„Zarządzanie i optymalizacja zużycia energii w zakładzie produkcyjnym” – prelegent: Piotr Hornik, Specjalista ds. systemów sterowania, ASTOR Katowice
Prelekcja Piotra Hornika z firmy ASTOR: „Zarządzanie i optymalizacja zużycia energii w zakładzie produkcyjnym”
Podczas konferencji organizatorzy wręczyli dla autorów najlepszych referatów 10 nagród przygotowanych przez Wydział Budowy Maszyn i Informatyki ATH oraz Komitet Organizacyjny Konferencji oraz 3 nagrody firmy ASTOR.
Nagrody Firmy ASTOR otrzymali z rąk Pawła Wróbla:
1. Michał Bogusz, Daniel Bielenin, Opiekun naukowy: Kazimierz Romaniszyn; Referat: Projekt i badanie autonomicznego systemu sterowania do modelu pojazdu 2. Noemi Kluz, Opiekun naukowy: Jacek Rysiński; Referat: Projektowanie zrobotyzowanych stanowisk 3. Kamil Maślanka, Opiekun naukowy: Jarosław Janusz; Referat: Projekt i wykonanie adaptacyjnego sterownika lotu drona na podstawie modalnego regulatora LQR
Organizatorzy szacują, iż podczas tegorocznej edycji konferencji w przygotowanych wykładach, warsztatach i pokazach brało udział ponad 580 studentów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.
Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn. Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.
Co zyskam zostając certyfikowanym partnerem ASTOR?