Studencie, doktorancie - czy jesteś Inżynierem XXI wieku? Relacja z konferencji na ATH.

Zapotrzebowanie na inżynierów XXI wieku, stawiających czoła wyzwaniom Przemysłu 4.0, rośnie znacząco. Szósta Międzynarodowa Konferencja Naukowa Studentów oraz Doktorantów, organizowana przez interdyscyplinarne koło naukowe "Inżynier XXI wieku", wpisuje się mocno w działania mające docenić i rozwijać kompetencje przyszłych inżynierów. Partnerem konferencji została firma ASTOR, która przygotowała dla uczestników serię wykładów z zakresu automatyki, robotyki i zarządzania produkcją. Konferencja odbyła się 2 grudnia w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku Białej.


Głównym celem konferencji była prezentacja prac naukowych, projektowych oraz badawczych wykonanych przez studentów podczas zajęć w kołach naukowych lub w ramach prac dyplomowych. Zakres tematyczny obejmował szeroko rozumiane zagadnienia z mechaniki i budowy maszyn, mechatroniki, inżynierii produkcji i informatyki. Podczas tegorocznej edycji konferencji zgłoszono 110 referatów, co jest rekordową ilością podczas sześciu edycji konferencji.
W trakcie konferencji odbyły się także prezentacje, warsztaty oraz szkolenia przygotowane przez zaproszone firmy, wśród których znalazła się firma ASTOR. Eksperci z katowickiego oddziału ASTOR wygłosili prezentacje na temat rozwiązań wykorzystywanych na świecie, w nowoczesnych zakładach produkcyjnych oraz idei, które nadają bieg zmianom w świecie przemysłu. Były to prelekcje:

  • Wprowadzenie do Industry 4.0 - Wyzwania i szanse dla inżynierów” – prelegent: Paweł Wróbel, Dyrektor ASTOR Katowice
  • Cyberbezpieczeństwo w systemach sterowania” oraz „Dlaczego wdrażamy systemy zarządzania produkcją?” – prelegent: Michał Łopata, Z-ca Dyrektora ASTOR Katowice
  • Zarządzanie i optymalizacja zużycia energii w zakładzie produkcyjnym” – prelegent: Piotr Hornik, Specjalista ds. systemów sterowania, ASTOR KatowiceASTOR ATH InzynierXXIwieku 2
Prelekcja Piotra Hornika z firmy ASTOR: „Zarządzanie i optymalizacja zużycia energii w zakładzie produkcyjnym”Podczas konferencji organizatorzy wręczyli dla autorów najlepszych referatów 10 nagród przygotowanych przez Wydział Budowy Maszyn i Informatyki ATH oraz Komitet Organizacyjny Konferencji oraz 3 nagrody firmy ASTOR.


Nagrody Firmy ASTOR otrzymali z rąk Pawła Wróbla:

1. Michał Bogusz, Daniel Bielenin, Opiekun naukowy: Kazimierz Romaniszyn; Referat: Projekt i badanie autonomicznego systemu sterowania do modelu pojazdu
2. Noemi Kluz, Opiekun naukowy: Jacek Rysiński; Referat: Projektowanie zrobotyzowanych stanowisk
3. Kamil Maślanka, Opiekun naukowy: Jarosław Janusz; Referat: Projekt i wykonanie adaptacyjnego sterownika lotu drona na podstawie modalnego regulatora LQR

 
Organizatorzy szacują, iż podczas tegorocznej edycji konferencji w przygotowanych wykładach, warsztatach i pokazach brało udział ponad 580 studentów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych.


Więcej informacji można zobaczyć na stronie: http://www.engineerxxi.ath.eu
Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2023 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone