Nowe laboratorium R&D firmy SECO/WARWICK ze wsparciem ASTOR

Wsparcie projektowe oraz dostarczenie robotów Kawasaki – to udział krakowskiej spółki ASTOR w laboratorium metalograficznym i części R&D, jakie właśnie uruchomiono w polskiej siedzibie koncernu SECO/WARWICK. Producent pieców i urządzeń do obróbki cieplnej metali, odpowiadający m.in. za stworzenie linii technologicznej do produkcji grafenu deklaruje, że dzięki robotyce chce się rozwijać zgodnie z ideą Przemysłu 4.0.

 

25lecie 2016 05 31 ASTORStefan Życzkowski, Prezes ASTOR, na otwarciu laboratorium w europejskiej siedzibie SECO/WARWICK

 

Laboratorium metalograficzne i R&D, jakie otwarto w europejskiej siedzibie SECO/WARWICK w Świebodzinie, wyposażone zostało w roboty Kawasaki, dostarczone przez krakowską spółkę ASTOR. Roboty będą odpowiadać za optymalizację pracy urządzeń do obróbki cieplnej. Ponadto, ASTOR udzielił SECO/WARWICK wsparcia projektowego. Nowopowstałe laboratorium ma być globalnym centrum technologicznym i biznesowym grupy SECO/WARWICK. Będą w nim prowadzone własne, unikalne badania, pełne testy metalograficzne i intensywnie rozwijane nowe technologie.

 

"Dzięki takim inicjatywom, zapewniamy naszym inżynierom doskonałe warunki rozwojowo-badawcze, aby mogli tworzyć, testować, analizować i wprowadzać na rynek wynalazki. Działania R&D są jednym z naszych priorytetów. Za przykład może tu posłużyć m.in. projekt realizowany w konsorcjum z Politechniką Łódzką, w ramach krajowego programu wsparcia prac rozwojowo-badawczych nad zastosowaniem grafenu. Na jego potrzeby stworzyliśmy prototypową linię technologiczną do produkcji grafenu. Wierzę, że nowe, zrobotyzowane laboratorium pozwoli na rozwijanie kolejnych, tak wartościowych projektów" – mówi Paweł Wyrzykowski, prezes grupy SECO/WARWICK.

 

Jak podkreślają przedstawiciele obu spółek, nowoczesne, wyposażone w roboty laboratorium, wpisuje się także w nurt przemysłu 4.0. Zgodnie z tą ideą, tzw. „smart factories", a więc fabryki przyszłości, będą niemal całkowicie zautomatyzowane. Największe znaczenie dla ich rozwoju – będzie miała natomiast odpowiednio wykształcona i kreująca innowacje kadra inżynierska.

 

"Polska myśl inżynierska napędza gospodarkę. Musi być jednak wspierana przez nowoczesne technologie, aby móc konkurować na światowych rynkach. Mocno wspieramy SECO/WARWICK w projektach R&D. Zastosowanie robotyzacji do rozwoju produktów to krok w kierunku nowoczesności, bardzo ważny dla każdego przedsiębiorstwa przemysłowego" – podkreśla Stefan Życzkowski, prezes spółki ASTOR.

 

Otwarcie laboratorium metalograficznego w europejskiej siedzibie SECO/WARWICK w Świebodzinie, miało miejsce 1 czerwca 2016 roku, przy okazji obchodów 25-lecia istnienia spółki. Współpraca SECO/WARWICK i ASTOR trwa niewiele krócej. Rozpoczęła się niemal 20 lat temu od oprogramowania przemysłowego Wonderware InTouch, które jest wykorzystywane przez SECO/WARWICK do wizualizacji i rejestracji parametrów technicznych podczas obróbki cieplnej. Od tego czasu zespoły inżynierów-automatyków ASTOR i SECO/WARWICK intensywnie ze sobą współpracują, tworząc koncepcje i rozwiązując zagadnienia techniczne. To wieloletnia współpraca w zakresie robotyki i udział w projektach R&D oraz wdrożeniach zrobotyzowanych rozwiązań do obróbki cieplnej metali. Jak deklarują przedstawiciele spółek, współpraca będzie nadal intensywnie rozwijana, przede wszystkim w ramach kolejnych projektów związanych z robotami przemysłowymi.

 

 

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2017 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone