Debata "Jak podbić świat dzięki innowacyjności"?

Innowacja to w opinii wielu ekspertów motor napędzający rozwój państw w makroskali oraz firm w skali micro. To przywilej każdego, kto nie boi się inwestować w niestandardowe działania. W Polsce przyjęło się dość stereotypowe myślenie, że trudno nam Polakom będzie dogonić Zachód.

Tymczasem są firmy, które jak ASTOR, za cel działania obrały sobie, by być krok przed. Co więcej, są przekonane, że polska myśl inżynierska i menedżerska już jest szanowana, ceniona w Polsce i na świecie. I może być siłą napędową polskiej gospodarki. Dlaczego? W jaki sposób? Na to i inne pytania odpowiadali uczestnicy wtorkowej debaty, która odbyła się 19 kwietnia w redakcji Dziennika Polskiego.

 

ASTOR Dziennik Polski debata innowacyjnosc

Debata w redakcji Dziennika Polskiego, Źródło: Dziennik Polski

 

Z oceny Stefana Życzkowskiego, prezesa ASTOR wynika, że "... nam, Polakom, jeszcze się chce. Mamy zapał, którym można by obdzielić pół Europy. Na Zachodzie ludzie są raczej zblazowani. To jest duże wyzwanie: odnieść sukces, osiągnąć wysoki poziom zamożności i nadal chcieć. Najfajniejszy jest sam rozwój, jak już jest wszystko rozwinięte, staje się nieciekawe. My mamy nadal sporo do zrobienia. I ten nasz nieco szczeniacki zapał daje nam wielką przewagę konkurencyjną. Głód nienasyconych, gdy się do czegoś dąży, jest po prostu genialny. 28 lat automatyzuję Polskę i widzę, że mam nadal pracy na co najmniej 20 lat. To jest siła moja i tego narodu".

Z kolei w opinii Zbigniewa Bartusia, redaktora Dziennika Polskiego: "Aby awansować do europejskiej ekstraklasy, wcale nie musimy kopiować cudzych wzorców (...). Krakowska firma ASTOR (ze świetnym hasłem „Jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o... ludzi"), zajmująca się automatyzacją produkcji, wytwarza najbardziej innowacyjne rozwiązania - i sprzedaje je nawet do USA".

 

Więcej o debacie:

http://www.dziennikpolski24.pl/aktualnosci/a/czolowe-polskie-firmy-podbijaja-swiat-dzieki-innowacyjnosci,9902862/

 

 

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2017 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone