Czy jesteś gotowy na Przemysł 4.0?

Przemysł 4.0 to nowe wydarzenie organizowane przez magazyn Control Engineering Polska, poświęcone najnowszym technologiom w służbie Przemysłowego Internetu Rzeczy, Big Data, bezpieczeństwa sieci i komputerów przemysłowych z danymi w chmurze, którego pierwsza edycja odbędzie się 12-13 kwietnia 2016 roku w Warszawie. Złotym Partnerem wydarzenia została firma ASTOR, dostawca nowoczesnych technologii dla sektora przemysłu i produkcji oraz wspierająca rozwój inżynierów i menedżerów w oparciu o te technologie.

Jednym z kluczowych filarów Czwartej Rewolucji Przemysłowej jest inicjatywa Przemysł 4.0 (Industrie 4.0), rozpoczęta przez rząd niemiecki w roku 2011. Podstawową informacją dotyczącą Czwartej Rewolucji, jest to, że nie musimy się zastanawiać, "czy" nas dotknie, tylko "jak i kiedy się to stanie" ? Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko zrozumieć i dobrze się do niej przygotować.

 

industry 4 0 ready

 

„W krajach Europy Zachodniej, Industry 4.0 to odpowiedź m.in. wysokie koszty pracy połączone z załamaniem demograficznym. Dodatkowo chodzi o powrót do wytwarzania realnej wartości dodanej, którą daje przemysł, a nie do końca dają usługi. Polski przemysł na aktualnym etapie rozwoju wymaga przede wszystkim zbudowania silnej infrastruktury w obszarze automatyzacji i informatyzacji, która będzie służyła jako fundament do inwestycji w bardziej inteligentne technologie. Wymaga też dużych inwestycji w obszarze przygotowania menedżerów i inżynierów do aplikacji tych technologii. Firma ASTOR działająca od 29 lat w obszarze automatyzacji, robotyzacji i informatyzacji produkcji, wspiera ich swoją wiedzą i doświadczeniem na każdym etapie inwestycji" – podsumowuje Jarosław Gracel, członek zarządu operacyjnego w firmie ASTOR i jednocześnie automatyk.


Wśród prelegentów panelu otwierającego konferencję są m.in.: Stefan Życzkowski - Prezes firmy ASTOR, Javier Ruiz, GMMP General Assembly Manager w General Motors Manufacturing Poland, Magdalena Burnat-Mikosz - Wiceprezes Zarządu Deloitte Advisory Sp. z o.o., Partner, Lider Zespołów Innovation Consulting oraz R&D and Government Incentives w Deloitte w Polsce czy Andrzej Soldaty, były Prezes Festo Poland, założyciel konsorcjum „Inicjatywy dla Przemysłu 4.0 w polskim przemyśle".

Konferencja będzie platformą wymiany doświadczeń dla uznanych ekspertów w dziedzinie badań, rozwoju i nauki, jak również dla doświadczonych inżynierów. Zaprezentują oni swoje najnowsze rozwiązania i wyniki badań oraz ich wpływ na użytkowników i kadrę kierowniczą, którzy decydują, w jaki sposób i ile warto zainwestować w tę rewolucyjną technologię.

Wydarzenie zostanie podzielone na dwa niezależne panele, jeden dla inżynierów, a drugi dla kadry kierowniczej. Panel dla inżynierów skupi się na kwestiach dotyczących technologii, produktów i case studies, a poświęcony będzie produktom zintegrowanym z infrastrukturą Przemysłu 4.0, czyli sieciami, udostępnianiem danych, bezpieczeństwem cyfrowym, HMI/SCADA, DCS, itd. Panel dla kadry kierowniczej poświęcony będzie wyłącznie praktycznej wiedzy dla kierowników fabryk i linii produkcyjnych. Skupi się na systemach i strategiach pomyślnego wdrażania produktów, sieci i oprogramowania do zarządzania Przemysłem 4.0.

„Z punktu widzenia nakładów inwestycyjnych i rentowności, największe wyzwania czekają właścicieli zakładów przemysłowych. W tym obszarze potrzebne będzie budowanie wizji rozwoju systemów, a później jej konsekwentna i cierpliwa realizacja. Kto będzie te systemy tworzył? W Przemyśle 4.0 na pewno na znaczeniu zyskają takie profesje jak: automatyk i robotyk, inżynier oprogramowania, inżynier produkcji, projektant systemów automatyki, czy mechatronik. Dodatkowo, rewolucja przyniesie za sobą powstanie nowych zawodów, które będą łączyły kompetencje z kluczowych dla niej dziedzin." – ocenia Jarosław Gracel.

 

Organizatorem wydarzenia jest magazyn „Control Engineering", wiodąca marka w dziedzinie technologii automatyki przemysłowej, z siedmioma edycjami czasopisma na całym świecie, w tym w Polsce. Pod marką „Control Engineering" od 2004 roku organizuje w Polsce konferencje przemysłowe.

 

Więcej o konferencji -> www.przemysl40.eu

Więcej o Industry 4.0 -> czytaj artykuł Jarosława Gracela na blogu Harvard Business Review Polska

 

Dowiedz się więcej

jaroslaw gracel k

Jarosław Gracel
Członek Zarządu Operacyjnego, Dyrektor ds. Marketingu, Automatyk

tel: 12 428 63 71
e-mail: jaroslaw.gracel@astor.com.pl
 

 

 

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2017 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone