ASTOR gospodarzem drugiego dnia VI edycji konferencji „Programy oszczędzania energii i mediów w przemyśle i zarządzaniu nieruchomościami”

Jak mierzyć, planować i oszczędzać? Ile kosztują inwestycje w obszarze mediów i jakiego rzędu mogą przynieść zyski? Jakie oszczędności przynosi system monitoringu mediów? Na te i inne pytania eksperci firmy ASTOR udzielili odpowiedzi uczestnikom konferencji w krakowskim hotelu Sheraton i ASTOR Technology Park oraz w trakcie części warsztatowej odbywającej się w ASTOR Innovation Room.

Tematem konferencji były oszczędności związane z systemem monitoringu zużycia mediów i energii. Uczestnicy - przedstawiciele firm produkcyjnych i osoby zarządzające obiektami przemysłowymi i infrastrukturalnymi, wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez specjalistów. Jednym z prowadzących był Andrzej Garbacki, ekspert firmy ASTOR, Członek Zarządu ds. rozwiązań dla branż i sektorów, który wygłosił prelekcję zatytułowaną „Optymalizacja zużycia mediów poprzez wykorzystanie systemów monitoringu w przemyśle i zarządzaniu nieruchomościami".

- Oszczędności w mediach zaczynają odgrywać coraz większą rolę dla polskich przedsiębiorców. W systemach produkcyjnych występują ogromne pokłady oszczędności w mediach, które są policzalne - odzwierciedlone w liczbach. Warsztaty w ASTOR Innovation Room dały możliwość otwartej dyskusji na temat rozwiązań wprowadzonych w inteligentnym budynku firmy ASTOR oraz w kontekście zbudowania nowych systemów w firmach uczestników warsztatów - mówi Andrzej Garbacki.

Na część praktyczną zaproszono uczestników konferencji do ASTOR Innovation Room (AIR) - interaktywnej wystawy robotyki, automatyki przemysłowej i technologii IT. Miejsce to zostało stworzone, aby wszyscy zainteresowani nowoczesnymi metodami produkcji, mogli szczegółowo zbadać opracowane koncepcje, przetestować oprogramowanie przemysłowe, osprzęt lub technologię oraz zobaczyć prawdziwe procesy produkcyjne w działaniu, takie jak: zrobotyzowane spawanie, paletyzacja i pakowanie.

Warsztaty w AIR dotyczyły m.in. sposobów optymalizacji zużycia mediów w inteligentnych budynkach oraz zakładach produkcyjnych, z wykorzystaniem najnowszych technologii automatyki i informatyki przemysłowej. Wszystkie wdrożenia zostały również uzasadnione w kontekście biznesowym, co zainicjowało rozmowy na temat możliwości wdrożenia projektów pilotażowych w firmach uczestniczących w konferencji.

Eksperci firmy ASTOR pokazali uczestnikom, że inteligentne rozwiązania wpływają znacząco na oszczędności w mediach. Opisy referencyjne dotyczące systemów monitorowania mediów dostarczonych przez firmę ASTOR do polskich firm i podobne inwestycje w Europie, takie jak w fabryce Mercedes-Benz w Sindelfingen, na lotnisku El Prat w Barcelonie czy Uniwersytecie w Strasburgu, dowiodły, że oszczędności tego typu znacznie obniżają koszty produkcji czy utrzymania infrastruktury.

W wydarzeniu w ASTOR Technology Park wzięli udział członkowie zarządu, kierownicy działów administracyjno-technicznych, kierownicy ds. mediów i infrastruktury, kierownicy działów automatyki i utrzymania ruchu oraz kierownicy ds. energetyki.

Konferencję zorganizowała firma GBI Partners w dniach 5-6 marca w Krakowie.
Więcej informacji dotyczących monitoringu mediów produkcyjnych dostępnych jest na stronie:
https://www.astor.com.pl/rozwiazania/monitoring-mediow-produkcyjnych.html

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2017 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone