ASTOR na konferencji World Class Manufacturing 2013

W dniach 19-20 listopada 2013 r. we Wrocławiu odbyła się XI edycja konferencji World Class Manufacturing, podczas której przedstawiciele ASTORa poprowadzili warsztaty „Zyski związane z doskonaleniem procesów wytwarzania z wykorzystaniem systemów automatycznego gromadzenia danych" oraz zaprosili uczestników do gry symulującej pracę zakładu produkcyjnego.

Konferencja skierowana była do kadry zarządzającej zakładami produkcyjnymi oraz osób zainteresowanych doskonaleniem procesów produkcyjnych. W trakcie spotkania omawiano wyzwania, jakie stawiane są przed kadrą zarządzającą oraz sposoby realizowania programu WCM, tak aby dzięki optymalizacji procesów wyprzedzać konkurencję w czasie spowolnienia gospodarczego oraz zwiększać tę przewagę, kiedy sytuacja na rynku ulegnie poprawie.

World Class Manufacturing 2013

Konferencja World Class Manufacturing; źródło: GBI Partners


Wśród poruszanych tematów znalazły się między innymi kwestie dotyczące tego, jak zbudować system zarządzania WCM w polskich realiach i jak adaptować elementy WCM do systemów obecnie stosowanych w firmie. Przedstawiciele firmy ASTOR omawiali zyski dla firm związane z doskonaleniem procesów wytwarzania z wykorzystaniem systemów automatycznego gromadzenia danych.

"Firmy, które spotykają się w ramach konferencji World Class Manufacturing, cechuje olbrzymia motywacja do wdrażania światowych praktyk zarządzania i otwartość na dzielenie się swoimi doświadczeniami. Niezależnie od tego, czy zakład wdraża filozofię WCM od jednego roku, czy pięciu lat, każdy kolejny rok to nowe wyzwanie i perspektywa surowej oceny efektów przez Profesora Dr Hajime Yamashina" – mówi Jarosław Gracel, dyrektor Działu Marketingu i PR w firmie ASTOR.

 

ASTOR na konferencji World Class Manufacturing 2013

ASTOR na konferencji World Class Manufacturing: od lewej - Grzegorz Purzycki (ASTOR Gdańsk), Jarosław Gracel (ASTOR Centrala),
Katarzyna Maleszka i Marcin Płatkowski (ASTOR Wrocław);  źrodło: GBI Partners

 

W trakcie warsztatów odbyła się także gra symulująca zakład produkcyjny, której celem było przedstawienie technik i metod analizy wykorzystania posiadanych zdolności wytwórczych, w oparciu o wskaźnik OEE (Overall Equipment Effectiveness). Uczestnicy gry mieli okazję wcielić się w rolę operatora raportującego wyniki swojego stanowiska pracy, brygadzisty czy szefa produkcji oraz mogli zapoznać się ze sposobem kalkulacji efektywności na bazie zbieranych informacji. Na podstawie powstałych raportów uczestnicy przeprowadzili szereg analiz zaistniałych problemów oraz wypracowali działania doskonalące.

Więcej o warsztatach OEE na stronie www.astor.com.pl w dziale Akademia ASTOR


 

 

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2017 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone