ASTOR Technology Park, czyli studium inteligentnego budynku podczas Multikonferencji IBTMM 2013

W dniach 16-18 października br. w Krakowie odbyła się multikonferencja Intelligent Building Technologies & Multimedia Management - IBTMM 2013. W trakcie jej trwania przedstawiciele firmy ASTOR zaprezentowali praktyczne przykłady inwestycji realizujących ideę inteligentnych i ekonomicznych budynków oraz metody integracji w jednym systemie IT wielu niezależnych systemów „budynkowych" i automatyki.

Multikonferencja IBTMM to wydarzenie składające się z trzech konferencji podejmujących tematykę inteligentnych budynków z punktu widzenia systemów automatycznego sterowania, wykorzystania energii odnawialnych, technologii budowlanych oraz systemów zarządzania informacją multimedialną.

„Zaprezentowaliśmy innowacyjne podejście do inteligentnego budynku na przykładzie naszej krakowskiej siedziby, ASTOR Technology Park, który określany jest mianem „poligonu nowych technologii", gdzie w ramach jednego systemu informatycznego integrowane są systemy ogrzewania, alarmowe, rekuperacji ciepła, inteligentna winda oraz kamery i system rezerwacji sal i pomieszczeń. Rozwiązania zastosowane w ASTOR Technology Park były tematem prezentacji Marcina Legutka z ASTORa, który podzielił się także praktycznymi radami dla integratorów systemów.

„Na świecie coraz częściej zwraca się coraz bardziej uwagę na obniżanie kosztów utrzymania rozwijającej się infrastruktury, koordynację coraz większej ilości mediów, usług i systemów, dostarczanie użytecznej informacji na czas zarówno mieszkańcom, jak zarządzającym oraz na ekologię. Odpowiedzią na te zagadnienia jest idea Smart City – budowania infrastruktury inteligentnego miasta dającej wyższy komfort życia mieszkańcom oraz narzędzia do obniżania kosztów jej utrzymania" – komentuje Andrzej Garbacki, dyrektor filaru rozwiązań w firmie ASTOR.

Firma Invensys Wonderware, której rozwiązania ma w ofercie firma ASTOR, dostarcza systemy informatyczne wspierające ideę Smart City, takie jak Platforma Systemowa ArchestrA - do prezentacji wszelkich danych pobranych automatycznie z różnych urządzeń infrastrukturalnych oraz inteligentnych budynków oraz do ich analizy pod kątem oszczędności nawet do 15% w skali roku.

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2017 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone