Akademia ASTOR szkoli młode pokolenia

Końcem stycznia, Akademia ASTOR przeprowadziła warsztaty z programowania sterowników PLC dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Krośnie. Zajęcia pozalekcyjne, w których udział wzięli uczniowie III i IV klasy technikum mechatronicznego, zrealizowanane zostały w ramach projektu unijnego: „Inwestujemy w certyfikaty – inwestujemy w swój sukces".

 

W tygodniowym kursie z programowania sterowników PLC udział wzięły 2 grupy uczniów, po 15 osób w jednej grupie szkoleniowej. Zajęcia przeprowadzone były na 8 stanowiskach laboratoryjnych, składających się ze sterowników VersaMax firmy GE Intelligent Platforms oraz przemienników częstotliwości Astraada Drive i paneli operatorskich Astraada HMI. Dla uczniów krośnieńskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych była to możliwość zapoznania się z profesjonalnymi rozwiązaniami, na co dzień wykorzystywanymi w przemyśle.

„Po raz pierwszy przeprowadzałem szkolenie dla tak młodych ludzi. Niezwykle ważnym był dla mnie fakt, że mimo, iż zajęcia odbywały się w okresie ferii, w czasie wolnym od nauki – frekwencja była 100%, a zaangażowanie uczniów - ogromne." – podsumowuje Łukasz Mąka, trener Akademii ASTOR.

Małgorzata Stoch, Dyrektor Akademii ASTOR, dodaje: „Akademia ASTOR zawsze promowała działalność edukacyjną, angażując się w projekty, pozwalające zdobyć młodym ludziom doświadczenie. Projekty finansowane z budżetu Unii Europejskiej są wielką szansą na rozwój placówek edukacyjnych. Mamy nadzieję, że najbliższe lata przyniosą jeszcze wiele podobnych projektów."

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2017 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone