Nauka nie idzie w las

W upalny weekend, na przełomie czerwca i lipca w malowniczej scenerii Beskidu Śląskiego, trenerzy Akademii ASTOR przeprowadzili szkolenie: „Najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie sterowników przemysłowych i systemów wizualizacji SCADA". Jego adresatami byli studenci III roku Automatyki i Robotyki Politechniki Śląskiej. Warsztaty wyjazdowe odbyły się w ramach projektu: Unowocześnienie i rozszerzenie oferty edukacyjnej na kierunku Automatyka i Robotyki na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Ci, co myślą, że studenci w wakacje oddają się tylko słodkiemu lenistwu – są w błędzie. Aż 39 studentów Politechniki Śląskiej wzięło udział w szkoleniu, prowadzonym przez Akademię ASTOR. Wykłady, połączone z zajęciami praktycznymi zostały przeprowadzone na stanowiskach komputerowych, wyposażonych w sterowniki PLC oraz oprogramowanie SCADA. Zajęcia przeprowadzone zostały na urządzeniach GE Intelligent Platforms, oferowanych przez firmę ASTOR. Celem szkolenia było poszerzenie wiedzy teoretycznej i praktycznej uczestników na temat najnowszych osiągnięć w zakresie programowania sterowników PLC oraz systemów SCADA oraz ich wykorzystania w przemyśle. To już kolejne szkolenie, współfinansowane z funduszy Unii Europejskiej, jakie Akademia ASTOR przeprowadza dla placówek dydaktycznych.

„Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej od kilku lat realizuje projekt „Wiedza i doświadczenie projektowe wizytówką absolwenta kierunku automatyka i robotyka na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej", współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego." – komentuje dr inż. Dariusz Buchczik, Członek Zarządu Projektu z ramienia Politechniki Śląskiej. „Jednym z najważniejszych celów projektu jest wykształcenie wysoko wykwalifikowanych specjalistów, potrafiących sprostać wyzwaniom rynku, w zakresie wdrażania nowoczesnych systemów automatyki w przedsiębiorstwach o kluczowym znaczeniu dla gospodarki. Mam nadzieję, że dalsza współpraca z Akademią ASTOR pomoże w osiągnięciu sukcesu zawodowego kolejnym rocznikom studentów Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej."

Michał Januszek, jeden z trenerów Akademii ASTOR, specjalista ds. systemów sterowania i oprogramowania w firmie ASTOR, podsumowuje: „Staraliśmy się spełnić oczekiwania władz Politechniki Śląskiej, która, jak widać bardzo dba o rozwój swoich podopiecznych. Wartością takiej formy kształcenia jest możliwość poznania najnowocześniejszych technologii, trendów i tendencji, które kształtują automatykę przemysłową. Zazwyczaj studenci mają okazję się z nimi zapoznać dopiero w pracy. Dodatkowym atutem warsztatów była lokalizacja w jednym z hoteli w Szczyrku. Moje obserwacje potwierdzają, że nauka poza murami uczelni pozytywnie wpływa na przyswajanie wiedzy."

Warsztaty trwały 3 dni (od piątku do niedzieli) i obejmowały w sumie 40 godzin lekcyjnych zajęć, zakończonych egzaminem, sprawdzającym poziom wiedzy kursantów.

Uwieńczeniem szkolenia było wręczenie imiennych certyfikatów dla uczestników, którzy zaliczyli test, potwierdzających posiadanie kompetencji w zakresie programowania i integracji systemów SCADA i sterowników PLC.

„Akademia ASTOR zawsze chętnie uczestniczy w projektach, które wspierają młodych ludzi." – mówi Małgorzata Stoch, Dyrektor Akademii ASTOR. „Uczelnie techniczne coraz śmielej korzystają z funduszy unijnych w realizacji ambitnych planów naukowych i szkoleniowych. Beneficjentami tej współpracy są głównie przyszli inżynierowie, którzy mają szansę popierania doświadczeniem wiedzy akademickiej."

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2017 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone