Z ASTORem i automatyką w służbie Lean Management

Ponad 1000 osób z całej Polski, reprezentujących głównie działy Lean Manufacturing w polskich firmach produkcyjnych, spotkało się na III Otwartej Konferencji Lean w Poznaniu, zorganizowanej w dniach 9-11.04.2013. Głównym sponsorem wydarzenia została firma ASTOR, oferująca nowoczesne technologie dla automatyzacji i raportowania produkcji.

Ciągłe doskonalenie wyników przedsiębiorstwa w oparciu o metodykę Lean wymaga wsparcia ze strony nowoczesnych systemów do zarządzania produkcją oraz wiedzy, jak przy mniejszym obciążeniu pracowników, zwiększać wydajność produkcji zgodnie z założonymi celami.

Uczestnicy z ponad 450 firm w ciągu 3 dni mogli wysłuchać ponad 30 prelekcji oraz wziąć udział w dyskusjach i warsztatach. Firma ASTOR, doceniając wysoki poziom merytoryczny konferencji, została głównym sponsorem wydarzenia, wspierając ideę transferu dobrych praktyk i forum wymiany doświadczeń. W pierwszym dniu konferencji prezentację na temat „Automatyka w służbie Lean Management" poprowadził Artur Masłowski, dyrektor oddziału ASTOR Zachód wraz z Grzegorzem Fijałką, zastępcą dyrektora ASTOR Consulting.

ASTOR - Konferencja Lean - zdj. A.Saganowska
Artur Masłowski podczas prezentacji „Automatyka w służbie Lean Management"

W drugim dniu dla ponad 40 uczestników konferencji, Jarosław Zielonka, koordynator projektów ASTOR Consulting oraz Anna Sarbiewska, trener i konsultant LeanQ Team, poprowadzili warsztaty – grę biznesową „Zyski związane z doskonaleniem procesów wytwórczych przy wykorzystaniu systemów automatycznego gromadzenia danych". W praktyce była to symulacja pracy 2 fabryk: zakładu z ręcznym wprowadzaniem danych do raportów z produkcji oraz zautomatyzowanej fabryki, posiadającej panele operatorskie do wprowadzania i raportowania danych.

ASTOR - Konferencja Lean - zdj. A.Saganowska
Warsztaty ASTORa i LeanQ Team

Maciej Gorączko, konsultant biznesowy ASTOR Consulting, komentuje: „Otwarta konferencja Lean Manufacturing jest doskonałym warsztatem wymiany wiedzy i doświadczeń na temat stosowanych praktyk redukcji marnotrawstwa w środowisku produkcyjnym. Cieszę się, że nasza obecność pozwoliła liderom ciągłego doskonalenia, uczestniczącym w prowadzonym warsztacie symulacyjnym, na odkrycie jeszcze większego potencjału drzemiącego w Lean, przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii automatyzacji i informatyzacji produkcji, które oferuje firma ASTOR".

Konferencja odbyła się Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej. Organizacja wydarzenia oparta jest w całości o pracę wolontariuszy i pasjonatów metodyki Lean.

Więcej informacji o konferencji można znaleźć na stronie: www.konferencjalean.pl

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2017 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone