ASTOR partnerem Dnia Przedsiębiorczości

Firma ASTOR, dystrybutor nowoczesnych produktów i rozwiązań z zakresu automatyki przemysłowej, od wielu lat bierze udział w ciekawych projektach skierowanych do młodych ludzi. Tym razem ASTOR został partnerem Dnia Przedsiębiorczości, zorganizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, w dniu 17 kwietnia 2013 roku.

W inicjatywę Dnia Przedsiębiorczości, organizowanego w Polsce już po raz dziesiąty, włączyło się niemal 20.000 firm. 55 tysięcy uczniów szkół ponadgimnazjalnych odwiedziło w tym dniu firmy otwarte dla młodych ludzi, pragnących na kilkugodzinnych praktykach zapoznać się wstępnie z potencjalnym, wymarzonym miejscem pracy.

Praktyki obejmowały zapoznanie uczniów z profilem i działalnością firmy, konkretnymi stanowiskami pracy i zakresem obowiązków ich dotyczących, jak również rozmowy z uczniami na temat wyboru dalszej edukacji i drogi zawodowej. Uczniowie pozostawali pod opieką indywidualnych opiekunów, którzy przybliżali młodym ludziom realia codziennej pracy w nowoczesnej firmie.

Firma ASTOR miała przyjemność gościć 3 uczniów z V Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie – Radosława Gubałę, Marcina Senderę i Krzysztofa Synowca. Szczególnie zainteresowały ich roboty przemysłowe, inteligentne sterowanie budynkiem – siedzibą firmy ASTOR oraz praktyczne aspekty polityki personalnej realizowane na co dzień w firmie, w tym program praktyk i staży dla studentów. „Bardzo się cieszymy z odwiedzin młodych ludzi, którzy już na etapie szkoły średniej wiedzą konkretnie, co chcą robić w życiu. Dlatego to wyjątkowa przyjemność rozmawiać z nimi, pomimo różnic pokoleniowych, na temat rozwoju kariery zawodowej – szczególnie ze względu na ich zainteresowanie branżą automatyki przemysłowej" - mówi Stefan Życzkowski, Prezes ASTORa.

Małgorzata Stoch, koordynator Dnia Przedsiębiorczości w firmie ASTOR i jednocześnie specjalista ds. personalnych, dodaje: „Po raz pierwszy włączyliśmy się w organizację Dnia Przedsiębiorczości jako partner i z pewnością weźmiemy udział w tym przedsięwzięciu za rok. Jest to niezwykle cenne doświadczenie – zarówno dla uczniów, jak i dla pracowników firmy. Mamy nadzieję, że te doświadczenia pomogą młodzieży, która nas odwiedziła, bardziej świadomie podejmować decyzje o zawodowej przyszłości".

Dzień Przedsiębiorczości w firmie ASTOR
Na zdjęciu uczniowie krakowskiego V LO z Prezesem ASTORa, Stefanem Życzkowskim

Za organizację Dnia Przedsiębiorczości, Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie na Najlepszą Inicjatywę Obywatelską Pro Publico Bono w kategorii „Inicjatywy edukacyjne". W Dniu Przedsiębiorczości może wziąć udział każda szkoła ponadgimnazjalna.

Więcej informacji o Dniu Przedsiębiorczości można znaleźć na stronie: www.dzien-przedsiebiorczosci.junior.org.pl

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2017 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone