Invensys rozpoczął współpracę z Microsoft w programie szybkiego wdrażania platformy Windows Azure

Invensys Operations Management wiodący globalny dostawca technologii i rozwiązań w zakresie automatyki i informatyki, dla branż produkcyjnych i infrastrukturalnych ogłosił współpracę z Microsoft w dziedzinie migracji części aplikacji Invensys do „chmury” Windows Azure. Łącząc walory liderów przemysłowego i technologicznego, sojusz Invensys z firmą Microsoft pozwoli oferować użytkownikom rozwiązania „cloud computing” w dziedzinie zarządzania produkcją i infrastrukturą.


„Będąc laureatem nagrody Microsoft „Alliance ISV Industry Partner of the Year 2011” (niezależny producent oprogramowania dla przemysłu), jesteśmy podekscytowani faktem wejścia w ten alians, który dodatkowo definiuje naszą pozycję jako głównego dostawcy systemów pomagających w optymalizacji biznesowych procesów produkcyjnych w czasie rzeczywistym,” – powiedział Ravi Gopinath, prezes pionu oprogramowania Invensys Operations Management. – „Współpraca z Microsoft wzmacnia strategiczne porozumienie naszych dwóch firm, a wspólnym celem jest upowszechnienie technologii Windows Azure w środowisku rozwiązań przemysłowych. Oferując wersje dla środowiska „cloud computing” naszego oprogramowania Historian oraz rozwiązań wspomagających procesy biznesowe możemy pomóc naszym klientom w obniżeniu kosztów, uproszczeniu struktury i zmniejszeniu wydatków na sprzęt i oprogramowanie, jednocześnie tworząc bardzo wydajne środowisko dla coraz sprawniejszego zarządzania operacyjnego.”
W ramach porozumienia, Microsoft będzie wspierał Invensys w tworzeniu aplikacji z użyciem  oprogramowania Wonderware Historian oraz Workflow, pracujących w środowisku „chmury”  Windows Azure. Początkowe działania rozszerzą dotychczasowe rozwiązania Invensys o możliwości zarządzania danymi historycznymi oraz raportowania, a także zarządzania procesami biznesowymi - na żądanie.

„Invensys jest przykładem tego jak Microsoft współpracuje z firmami używającymi naszych platform informatycznych do budowy systemów, które wspomagają ich przemysłowych klientów w rozwiązywaniu codziennych, krytycznych problemów w działaniach operacyjnych,” – powiedział Walid Abu-Hadba, wiceprezes grupy DPE (ang. Development & Platform Evangelism) w firmie Microsoft. –„Udostępnienie bazującej na „chmurze” usługi raportowania i współpracy umożliwia klientom płacenie za to czego rzeczywiście używają, co oznacza lepszą skalowalność i zarządzanie kosztami wdrażania. To atrakcyjny model dla każdego użytkownika z mocno rozproszonym systemem działań operacyjnych, ograniczonymi zasobami IT lub też z potrzebą szybkiej rozbudowy istniejących narzędzi informatycznych. Klienci będą mieli możliwość wyboru właściwego dla siebie modelu użytkowania, tak więc będą płacili wyłącznie za to, czego rzeczywiście potrzebują.”

O Invensys Operations Management
Invensys Operations Management jest wiodącym globalnym dostawcą technologii w zakresie automatyki i informatyki, systemów, rozwiązań informatycznych, usług i konsultacji dla branż produkcyjnych i infrastrukturalnych. Siedziba firmy zlokalizowana jest w Plano (Teksas, USA), a jej rozwiązania stosowane są przez ponad 40 000 klientów na całym świecie, w ponad 200 000 fabryk i obiektów.

Pozostała oferta działu Operations Management koncernu Invensys dostępna jest pod kilkoma, znanymi markami: Action Instruments, ArchestrA, Avantis, Barber-Colman, Continental Industries, Eurotherm Chessell, Eurotherm Controls, Foxboro, IMServ, InFusion, SimSci-Esscor oraz Triconex. Blisko 9 000 pracowników firmy oraz globalna sieć partnerów dostarczają produkty i usługi, pomagające klientom we współpracy ludzi i systemów w czasie rzeczywistym, aby dzięki temu podejmowali lepsze i szybsze decyzje oraz koordynowali operacje produkcyjne z procesami zarządczymi, dopasowując cele produkcyjne do wymagań biznesowych.

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2017 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone