ASTOR trzykrotnym laureatem konkursu Produkt Roku 2011!

Firma ASTOR znalazła się w gronie wyróżnionych przez ekspertów firm, w konkursie Produkt Roku 2011, organizowanym przez magazyny: Inżynieria i Utrzymanie Ruchu Zakładów Przemysłowych oraz Control Engineering Polska. W rozstrzygniętym konkursie, wszystkie trzy nominowane produkty z oferty firmy ASTOR zwyciężyły w swoich kategoriach. Gala wręczenia nagród Produkt Roku 2011 odbyła się w Warszawie podczas targów AUTOMATICON.  
 
W szranki stanęło niemal 100 produktów zgłoszonych przez firmy oraz opisywanych na łamach magazynów branżowych: Inżynieria i Utrzymanie Ruchu Zakładów Przemysłowych oraz Control Engineering Polska. Produkt Roku 2011 wybierali zaproszeni do jury eksperci ze znanych ośrodków naukowo-technicznych w Polsce. Produkty były oceniane według następujących kryteriów: innowacyjność produktu, przydatność w praktyce, łatwość w użyciu, potencjalne zyski ekonomiczne i pozaekonomiczne związane z zastosowaniem produktu.
 
Produkty ASTORa, które uzyskały najwyższe uznanie i wygrały w poszczególnych kategoriach to:
 
Integracja sieci - Rozwiązania GE Intelligent Platforms w sieci ProfiNetDyplom za GE Intelligent Platforms w sieci ProfiNet
 
Sieć ProfiNet pozwala na integrację urządzeń wizyjnych, układów wykonawczych 
i kontrolno-pomiarowych przyspieszając i ułatwiając obsługę systemu. Standard ProfiNet umożliwia instalowanie rozwiązań GE Intelligent Platforms RX3i w systemach już działających jako nadrzędny kontroler systemu lub VersaMax I/O jako ekonomicznego układu I/O.
 
 
 
 

 

Dyplom za System zabezpieczeń SafetyNetBezpieczeństwo - System zabezpieczeń SafetyNet
 
System zabezpieczeń klasy ESD od GE Intelligent Platforms, który pracuje równolegle z systemem sterowania procesem i monitoruje wszystkie krytyczne, z punktu widzenia bezpieczeństwa, parametry pracy.
 
 

Dyplom za SmartMon Energy Plus

Elementy instalacji elektrycznych i energetycznychSmartMon Energy Plus
 
Rozwiązanie dedykowane do monitorowania i optymalizacji zużycia energii elektrycznej w zakładach produkcyjnych.
 

 

 

 

 

 

Celem corocznego konkursu "Produkt Roku" jest promocja urządzeń i rozwiązań technicznych, mających zastosowanie w przemyśle, służących do produkcji, jej organizacji oraz optymalizacji. Do konkursu mogą być zgłaszane produkty krajowe i zagraniczne, które pojawiły się na polskim rynku w roku ogłoszenia konkursu.
 
Nagrody w imieniu firmy ASTOR odebrał Tomasz Kochanowski, zastępca dyrektora działu wsparcia sprzedaży ds. marketingu oraz Marcin Witkowski, dyrektor oddziału ASTOR Warszawa.
 
 

Opisy nagrodzonych produktów:

 
Kategoria: Integracja sieci - Rozwiązania GE Intelligent Platforms w sieci ProfiNet 
 
 GE Intelligent Platforms wprowadził w roku 2011 do oferty rozwiązania pozwalające na pracę kontrolerów PACSystems RX3i oraz układów wejść wyjść oddalonych VersaMax I/O w sieci ProfiNet. Moduł kontrolera sieci ProfiNet do sterownika RX3i wyposażony jest w cztery porty komunikacyjne: 2 x Ethernet oraz 2 x Światłowód. Porty pracując w redundancji pozwalają na obsługę topologii sieciowych o architekturze gwiazdy, pierścienia oraz magistrali. W ramach jednego systemu RX3i można zainstalować do 4 kontrolerów sieci ProfiNet działających z szybkością 10/100/1000 Mbps 
i pozwalających na obsługę do 128 węzłów oddalonych. Kontroler wyposażony jest także w port Command Line Interface pozwalający na analizę oraz diagnostykę komunikacji i elementów pracujących na sieci. Uzupełnieniem oferty jest interfejs komunikacyjny VersaMax I/O wyposażony w port komunikacyjny pozwalający na wymianę danych w sieci ProfiNet. Wyposażony jest w redundantne porty komunikacyjne z interfejsem światłowodowym lub miedzianym oraz obsługę redundantnych zasilaczy. W ramach jednego interfejsu komunikacyjnego można obsłużyć do 8 modułów I/O w tym moduły komunikacyjne pozwalające na lokalne odpytywanie urządzeń polowych. Szybkość wymiany danych z kontrolerem wynosi od 1 do 512 ms. 
 
Kategoria: Bezpieczeństwo - System zabezpieczeń SafetyNet
 
SafetyNetSafetyNet to system zabezpieczeń GE Intelligent Platforms certyfikowany przez TUV, w pełni zgodny z wymogami normy IEC 61508. Wyposażony jest w szereg mechanizmów wykrywania awarii i wykorzystywany jest do śledzenia i kontrolowanego zamknięcia potencjalnie niebezpiecznego procesu. Rozwiązanie to najczęściej stosowane jest w systemach Fire&Gas oraz systemach Emergency Shut Down lub Process Shut Down. Diagnostyka i bezpieczeństwo modułów wejść-wyjść obejmuje podwojone elementy załączające,  sprawdzanie ciągłości obwodów obiektowych, analizę pomiaru każdego kanału analogowego oraz upływności sygnału obiektowego do uziemienia. SafetyNet może pracować w redundancji kontrolerów oraz interfejsów komunikacyjnych Ethernet podnosząc dostępność całego systemu, który dodatkowo można certyfikować SIL2. System obsługuje protokół HART oraz może pracować w bardzo niekorzystnych warunkach przemysłowych: temp. pracy -40oC do + 70oC, wstrząsy, wibracje oraz powodujące korozję gazy.
 
 
Kategoria: Elementy instalacji elektrycznych i energetycznych - SmartMon Energy Plus
 
SmartMon Energy PlusSmartMon integruje sprzęt oraz gotową aplikację przez co może być łatwo zainstalowany w dowolnym miejscu, nie wymaga dodatkowego programowania oraz konfiguracji. Urządzanie analizuje pobór i parametry energii elektrycznej na poszczególnych liniach zasilania oraz jak przekłada się to na koszty. Wszystkie mierzone parametry są na bieżąco archiwizowane 
w urządzeniu. Możliwy jest również import danych do komputera oraz wykonywanie analiz w innych dostępnych narzędziach. Wbudowany w urządzenie Web-Serwer daje dostęp do analiz z dowolnego miejsca przy pomocy komputera PC lub  telefonu komórkowego. Trzy dostępne w ramach rozwiązania SmartMod produkty pozwalają dobrać idealne rozwiązanie do naszych potrzeb – od atrakcyjnych cenowo urządzeń dla rynku maszynowego po rozbudowane systemy dające możliwość jednoczesnej analizy kilku oddzielanych linii zasilania. 
 

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2017 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone